Shpërthen Mirush Kabashi: Shembja e Teatrit për interes të mafies

0
Aktori i njohur i skenës dhe kinemasë, Mirush Kabashi e sheh prishjen e teatrit Kombëtar të lidhur me interesa të...

Mbyllet xhamia historike e Et’hem Beut në Tiranë

0
Xhamia historike e Et’hem Beut në qendër të Tiranës, ka mbyllur dyert përkohësisht pasi do t’i nënshtrohet procesit të restaurimit. Kjo...

Aktorja Tinka Kurti në zi, ndahet nga jeta djali i saj i vetëm

0
Një lajm i hidhur për aktoren e njohur Tinka Kurti. Mësohet se djali i saj (fëmija i vetëm) është ndrarë...

Ndahet nga jeta në moshën 84-vjeçare Todi Bozo, mjeshtri i kinematografisë shqiptare

0
Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare mjeshtri i madh i kinematografisë shqiptare, Todi Bozo. Lajmin e vdekjes së kineastit...

Përmirësohet gjendja shëndetësore, Tinka Kurti del nga spitali

0
Aktorja e njohur Tinka Kurti ka dalë nga spitali pas përmirësimit të gjendjes shëndetësore.  Gazetarja Fatmira Nikolli konfirmon për “Gazetën Shqiptare” se...

Aktorja e madhe Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital

0
Aktorja e madhe Tinka Kurti është shtruar me urgjencë në spital. Lajmi konfirmohet për “Gazetën Shqiptare”, nga burime të afërta...

“Vdiq mbreti, rroftë mbreti” premiera e parë e 2018 në teatër

0
“Vdiq mbreti, rroftë mbreti” vepra e shkruar nga Ferdinand Hysi nën regjinë e Elma Dorezit, do të vijë premierë më...

Reshat Arbana rikthehet në teatër me rolin e “Babait”

0
“Babai”, vepra e Florian Zeller rikthen në skenën e Teatrit Kombëtar aktorin e njohur Reshat Arbana. Përkrah tij interpretojnë aktorët...
Merkur Bozgo

Shuhet aktori i njohur Mërkur Bozgo

0
Aktori i njohur Mërkur Bozgo është ndarë nga jeta në moshën 80-vjeçare. Aktori vuante nga një sëmundje e rëndë prej...

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur Kasëm Trebeshina

0
Është ndarë nga jeta shkrimtari i njohur shqiptar Kasem Trebeshina. Shkrimtari mbylli sytë për herë të fundit në moshën 91...
error: INFORMACION I RUAJTUR