NA ISHTE DIKUR

Home NA ISHTE DIKUR

Palermo -Pasha Liman dhe ne nënujsit e asaj kohe.

Nga Avis Gjyshja – “Pasha Liman, e dielë në drekë! Pas emisionit radiofonik, “Heroizmi i popullit tonë në shekuj”, duke ndenjur...

Fotot e peshëngritësit Aleksandër Kondo që nuk ishin parë

“Aleksandër Kondo, fati i trishtë i një ëndrre” ishte emisioni që u transmetua dje në mbrëmje në kanalin RTSH 1....

Dashuritë e Rrugës së Durrësit – Vajza e zv.ministrit u lidh me futbollistin e...

Qëndrimi te “Flora” dhe frekuentimi i Rrugës së Durrës erdhi pas viteve ‘70, kur situata politike në Shqipëri, sidomos në...

Na ishte një herë Estrada e Tiranës (foto ekskluzive)

Me ndarjen nga jeta të aktorit Vegim Xhani, ikën edhe një nga aktorët e shqar të trupës së mirënjohur të...
video

Skena e Kadri Roshit në filmin që u zhduk nga regjimi pas ndarjes nga...

Në vitin 1980 regjisori Kujtim Çashku, pas filmit “Ballë për ballë”, mori përsipër një tjetër vepër nga krijimtaria...

Drama e panjohur e VIP-ave që u rritën në jetimore, nga Kadri Roshi tek...

Foto të rralla e histori njerëzore të panjohura më parë brenda strehave vorfnore në Shqipëri janë publikuar sëfundmi. E mes...
Sander Prosi

CILI ISHTE FUNDI TRAGJIK I TË MADHIT SANDËR PROSI, MISTERI I VDEKJES DHE ÇFARË...

Nga Albert Vataj 31 vite më parë u nda nga jeta Sandër Prosi, zëëmbli i skenës, stomatologu që magjepsi me personalitetin...

Dikur ato emociononin çdo mashkull

Nga Armand Plaka Dikur ato emociononin çdo mashkull në Shqipërinë super të izoluar e pavarësisht emërimit zyrtar të agjensisë, njiheshin si ALBANIA. Kryenin...
Kafe Flora

Kafe “Flora” ose një copëz perëndim në Shqipërinë e djeshme

Kafe Flora është konsideruar një copëz perëndim në Shqipërinë e pas çlirimit. Ishte vendi ku mblidheshin të rinjtë, takoheshin çiftet...

60 familjet tregtare të Shqipërisë që në vitin 1940 importonin automjete, veshje, parfume, radio,...

Një raport vjetor për mbretërinë italiane të vitit 1940 jep një seri të dhënash për situatën në Shqipërinë e atyre...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR