NA ISHTE DIKUR

Home NA ISHTE DIKUR

Si po zhduken çezmat, që ndër shekuj i bëjnë fresk historisë së Elbasanit –...

Burimi më i vjetër i ujit në Elbasan konsiderohet Burimi i Mansit, pranë stacionit antik të Via Egnatias me një...
Musine Kokalari

MUSINE KOKALARI, EMBLEMA E DISIDENCËS SHQIPTARE – Nga NDUE DEDAJ

Për Musine Kokalarin është folur e shkruar shumë këto vite. Edhe këtë gusht, në 30-vjetorin e shuarjes së saj, pati...

EMRAT: Cilët janë deputetët që kanë hapur seancën e parë të Kuvendit nga viti...

Një foto e deputëve shqiptarë e vitit 1926 Ne nisje te punimeve te legjislatures se re te Kuvendit pas zgjedhjeve te...
Tinka Kurti Artiste e Popullit

Tinka Kurti – Artiste e Popullit

Tinka Kurti u lind më 17 dhjetor 1932 në Sarajevë, Bosnje-Hercegovinë. U ngjit për herë të parë në skenë kur ishte...
Shqiperia 1985

Shqipëria e 85-ës: lidhje vetëm me Greqinë, Turqinë dhe Vietnamin – Nga Selim Mehmeti

Prishja e marrëdhënieve me Kinën do ta bënte thuajse të pashpresë lidhjen e Shqipërisë me vende të tjera. Një kronikë e...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR