Personazh

Home Personazh

Togerët e panjohur, Dritëro Agolli e Ismail Kadare

Intervistë e vitit 2017 nga Entela Resuli Rroba ushtarake, spaleta mbi supe dhe një djali...

RREFEHET OPERATORI I TVSH-së, Si u rrëzua “mali” me 8 tonë bronz, i bustit...

Nga Leonard VEIZI DOSSIER/ 20 shkurt 1991, kur u rrëzua monumenti i udhëheqësit komunist, i ngritur...

Rrëfimi i rrallë i Demir Hyskjas para ndarjes nga jeta, Me filmat tanë besuam...

Nga Hyqmet Zane Demir Hyskja, gjatë gjithë karrierës së tij ka luajtur rreth 60 role...

Nuk e pranuan as në konkurs te Mjeshtëria, por u bë kampion apsolut në...

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e rrallë të Pjetër Pëllumbit, ish-rekordeminit dhe kampionit apsolut të...

Informacioni i sekretares së Komitetit të Partisë Shkodër, Zina Franja, Me turistët e huaj,...

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon dokumentet sekrete të Ministrisë së Brëndshme, dhe Komitetit të Partisë të rrethit...

Niko Kanxheri, Pse ndryshuam mbylljen e filmit “Vdekja e Kalit”

Intervista/ Aktori Niko kanxheri në një rrëfim të rrallë 360 gradë vetëm për Albanian Free Press, mbi fëmijërinë,...

Tefta rrëfen e përlotur ditën e fundit me Françesk Radin, Ra në gjumë dhe...

Mbrëmjen e sotme, bashkëshortja e Françesk Radit, Tefta Radi ka rrëfyer se si ka qenë dita e fundit...

“Pretendent për Nobel”, Ismail Kadare fiton ‘Neustadt 2020’

“World Literature Today”, revista prestgjoze e Universitetit të Oklahomas për letërsinë dhe kulturën ndërkombëtare, njoftoi mbrëmjen e djeshme...

Irene Papas, “Penelopa” greke, Historia e një ylli kinemaje, që krenohet me origjinën shqiptare

E kush nuk është dashuruar me Penelopën e bukur greke. Me atë fytyrë të gdhendur mesdhetare që për...

Violeta Manushi, tipografja që u shndërrua në ikonë e artit skenik shqiptar, – Nga...

Nga Albert Vataj “Sikurse e shihni, unë jam nisur për udhë, që nuk është e...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR