Personazh

Home Personazh
Pandi Toce

Aktori Pandi Toçe që dha jetën për të shpëtuar fëmijën në liqenin artificial

Në muajin gusht të 2014, aktori Pandi Toçe u bë heroi i Tiranës, ku arriti të shpëtojë një fëmijë nga...

Fotot e peshëngritësit Aleksandër Kondo që nuk ishin parë

“Aleksandër Kondo, fati i trishtë i një ëndrre” ishte emisioni që u transmetua dje në mbrëmje në kanalin RTSH 1....

Dashuritë e Rrugës së Durrësit – Vajza e zv.ministrit u lidh me futbollistin e...

Qëndrimi te “Flora” dhe frekuentimi i Rrugës së Durrës erdhi pas viteve ‘70, kur situata politike në Shqipëri, sidomos në...
Anisa Markarian

Aktorja Anisa Markarian

Anisa Markarian është aktore shqiptare me origjin armene (U lind në Tiranë, më 4 korrik 1962). Me profesion mjeke, por...

Ramazan Rragami, legjenda shkodrane që ndryshoi rregullin e UEFA-s

Shqipëria e futbollit nuk është ka lënë shenjë shumë në vitet 70’, por një detaj që ndodhi në Shkodër, në...
Jani Riza

Artisti i Merituar Jani Riza – ( 17 Janar 1941- 24 tetor 1988 )

Jani Riza është aktor shqiptar. Ai ka lindur në Korçe, në 17 janar të vitit 1941 dhe ka përfunduar Akademinë e Arteve në degën Drame. Menjëherë...

VIDEO/ Si u bë durrsaku koleksionist i makinave të Byrosë Politike, më e çmuara...

Kur ishte fëmijë, në qytetin e tij të Durrësit, i shihte me admirim makinat e udhëheqjes që rreshtoheshin para Vollgës. Nuk mund...
video

Skena e Kadri Roshit në filmin që u zhduk nga regjimi pas ndarjes nga...

Në vitin 1980 regjisori Kujtim Çashku, pas filmit “Ballë për ballë”, mori përsipër një tjetër vepër nga krijimtaria...

E mbani mend Rudinën e “edhe akullore edhe çokollatë”? Ja si duket ajo sot

E kush e harron batutën e famshme “edhe akullore edhe çokollatë” e thënë nga Rudina në filmin “Dy herë mat”....
Zhaklina Dhimojani

Si duket “Mimoza Llastica” tashmë 50 vjeçe

Jeta në Zvicër e Zhaklina Dhimojanit pas largimit nga Shqipëria në vitet ‘90-të, dhe ambiciet për ta bërë të bijën...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR