fbpx

TE VERTETA

Home TE VERTETA

Fotot e peshëngritësit Aleksandër Kondo që nuk ishin parë

“Aleksandër Kondo, fati i trishtë i një ëndrre” ishte emisioni që u transmetua dje në mbrëmje në kanalin RTSH 1....

Dashuritë e Rrugës së Durrësit – Vajza e zv.ministrit u lidh me futbollistin e...

Qëndrimi te “Flora” dhe frekuentimi i Rrugës së Durrës erdhi pas viteve ‘70, kur situata politike në Shqipëri, sidomos në...

Na ishte një herë Estrada e Tiranës (foto ekskluzive)

Me ndarjen nga jeta të aktorit Vegim Xhani, ikën edhe një nga aktorët e shqar të trupës së mirënjohur të...

Shqipëri – 10 nga femrat më të bukura në 100 vite

Ato kanë qenë të forta, të afta, të talentuara por në të njëjtën kohë edhe shumë të bukura. Në listën...
video

Skena e Kadri Roshit në filmin që u zhduk nga regjimi pas ndarjes nga...

Në vitin 1980 regjisori Kujtim Çashku, pas filmit “Ballë për ballë”, mori përsipër një tjetër vepër nga krijimtaria...
(Majtas) Pranvera Hoxha, vajza e ish diktatorit. (Djathtas) Kopertina e Librit te Kongolit

Si u zhduk sportisti që shoqërohej me vajzën e Enver Hoxhes

“Të gjitha personazhet e librit i kam njohur në të shkuarën time”. Kështu u shpreh shkrimtari Fatos Kongoli, kur promovoi...

Drama e panjohur e VIP-ave që u rritën në jetimore, nga Kadri Roshi tek...

Foto të rralla e histori njerëzore të panjohura më parë brenda strehave vorfnore në Shqipëri janë publikuar sëfundmi. E mes...
Sander Prosi

CILI ISHTE FUNDI TRAGJIK I TË MADHIT SANDËR PROSI, MISTERI I VDEKJES DHE ÇFARË...

Nga Albert Vataj 31 vite më parë u nda nga jeta Sandër Prosi, zëëmbli i skenës, stomatologu që magjepsi me personalitetin...

Dikur ato emociononin çdo mashkull

Nga Armand Plaka Dikur ato emociononin çdo mashkull në Shqipërinë super të izoluar e pavarësisht emërimit zyrtar të agjensisë, njiheshin si ALBANIA. Kryenin...

Rrëfimi i aktores Luiza Xhuvani: Si e rrezikuam jetën në filmin “Flutura në kabinën...

I pyetur nga Jean Louis Perrier se përse zgjodhi veprën e Viktor Hygoit, “Lukrecia Borxhia”, për ta vënë në skenën...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR