fbpx

Thashetheme

Home Thashetheme

Enveri: Kulakët dhe të deklasuarit, pa triska Fronti

Leonard Veizi Letra e KQ, dërguar KP të rretheve mbi shpërndarjen e triskave dhe zgjedhjen e kryesive të Frontit (Vijon nga numri...

Esat Pasha-Willsonit: Nuk duam Turqinë, por Amerikën

Esat Pasha-Willsonit: Nuk duam Turqinë, por Amerikën Gazetari Ilir Ikonomi, në librin e tij biografik për Esat Pashën, tregon takimin e...

8 mite të pavërteta rreth Mbretit Zog – Nga Mentor Nazarko

Tekstet e historisë me autorë shqiptarë që dominojnë rozën e historianëve shqiptarë me eksperiencën e tyre, ato që dominojnë literaturën...

Rrëfimi ndryshe i aktores Yllka Mujo: “Fëmijët, martesa dhe mesazhi nga Richard Gere”

Yllka Mujo është një nga aktoret më të dashura të skenës shqiptare. Dhe nga më të mirat. Asaj i ka...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR