Thenie

Home Thenie

Thënie të bukura nga njerëz që kanë njohur suksesin në jetë! Ja çfarë këshillojnë

“E pamundur” është një fjalë që e gjen vetëm në fjalorin e budallenjve”, ka thënë Napoleoni. Ja çfarë mendojnë për...

Thëniet më të bukura nga Leonardo Di Caprio, aktori që nuk plaket kurrë!

“Ti dhe vetëm ti mund t’i ndryshosh situatat e tua. Mos fajëso asgjë dhe asnjë për to”. “Njerëzit do të të...

Thënie të pavdekshme nga Dritëro Agolli: Ka fjalë që qajnë dhe lotë që flasin

Gabimi i një doktori varroset në tokë. Gabimi i një arkitekti bie në tokë, kurse gabimi i një mësuesi ecën...

Thënie për nënën: Nëna është personi i vetëm në botë që të do para...

Abraham Lincoln: Gjithçka që jam apo shpresoj se do të jem, ia kam borxh nënës time engjëllore! Erich Fromm: Dashuria e...

“Shqiptarët e mjerë presin që Europa të vijë sot a nesër t’i shpëtojë…”

Më poshtë një përbledhje e thënieve të Faik Konicsë, për Shqipërinë dhe shqiptarët. SPONSORED CONTENT Dhimbjet e përbashkëta janë një...

Liria është që të mos të trazojë njeri ty dhe ti të mos të...

• Shqiptari prej natyre është kotësidashës, plot vanitet dhe egoizëm. Nuk i pëlqen kurrë të shohë dhe të njohë fajin...

20 thënie nga Faik Konica

1. Njeriu fillimisht i sheh gjërat ashtu siç janë, dhe më pas u jep pamjen e asaj çka ai do...

Aforizma të shkrimtarit Nasho Jorgaqi

Kapu pas një ideali fisnik që mos të të rrezojnë erërat e kohës. Fytyra e njeriut paraqitet dhe pasqyrë dhe xham...

Me pasë bishtin ta presin, mos me pasë ta ngjesin, 150 fjalë të urta...

Amanetin e mban toka. SHKODËR – Amanetin as deti nuk e mban, e qet në lëndinë. Dukagjin – Burri o të mbyt,...

Dritëro Agolli: Pa çaste zënkash, s’ka dashuri…

Dritëro Agolli, poeti dhe shkrimtari i madh nga Shqipëria ka lenë pas vetes shumë vargje poezish, e libra mjaft të...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR