Djaloshi pyet Profesorin, Përse njerëzit, të tjerë duan por me të tjerë martohen

0
Një student e pyeti Profesorin, “Përse shpesh njerëzit martohen me një person tjetër nga ai që duan?”

Syri i Kalter legjenda e gjarprit gjigant qe krijoi mrekulline e natyres

0
Nga thellësia e tunelit, përmes të cilit uji del në sipërfaqe, burimi merr ngjyrën blu, që i ngjan bebes së...

Luli i vocërr… Migjeni

0
Askush s’e njef Lulin. As shokët e tij, që përpara tij lozin, nuk e njofin. Ma mire me thanë se...

LEGJENDA PËR MUAJIN E PLAKAVA

0
Legjenda për Muajin e Plakave apo Plaka që u shndërrua në gur është gojëdhëna e cila në popull haset e...
Bija e Henes dhe e Diellit

Bija e Hënës dhe e Diellit – Tregime të vjetra shqiptare

0
Ish një nënë, kish një djalë. Të vetëm e kish. E donte me përgjëratë. Djali dilte për gjah. Nëna e...

Mësuesja që u dha nxënësve të saj një mësim që nuk gjendet në asnjë...

0
Ky artikull frymëzues për herë të parë u botua në revistën “Reader’s Digest” disa vite më parë. Bëhej...

Tregimi mbi babain që i ishte afruar vdekja dhe si ua ndau trashëgiminë 4...

0
Tregohet se një i parë fisi dhe një burrë i moçëm kishte katër fëmijë. Duke ndjerë se ishte...

Biseda që çdo djalë duhet të bëjë me babanë e tij përpara se të...

0
Njëherë e një kohë në një fshat, ishte një baba tashmë në moshë të thyer.

Të gjithë e deshën, por askush nuk u martua me të, Tregim

0
Djali shkon me vrap tek i ati dhe i tregon se donte të martohej me një vajzë...

“Kur Zoti krijoi nënën”, tregimi i jashtëzakonshëm që duhet të lexohet prej të gjithëve

0
Një herë e një kohë, Zoti i mirë kishte vendosur të krijonte… nënën. Kishte gjashtë ditë që punonte pa reshtur,...
error: INFORMACION I RUAJTUR