Tregime

Home Tregime

Letër e padërguar, Tregim

Nga Ilir Magjistari (Letër e padërguar) Lërmë! I kujton...

Një histori e shkurtër

Ernest Miller Hemingway Në Padovë, një mbrëmje shumë të ngrohtë e hipën mbi...

Diçka e shpëtuar në Varkën e Noes, Tregim

Nga Faruk Myrtaj Provoni të merrni me mend se si u ndjemë ne të gjithë,...

Cifla parashkollore, kujtime nga Anisa Markarian

Mbaj mend nofkën e parë që më patën ngjitur fëmijët e lagjes: «gjirafa». Kishin të drejtë – isha...

Bukë çerepi, Tregim

Nga Vita Blloshmi Dionisi i kishte kërkuar Matildes nëse në ndonjë nga fundjavët mund të...

Kërkohet shpresë, Tregim

Nga Antonis Samarakis Kur hyri në kafene, atë mbasdite, ishte akoma herët. U ul në...

Te faleminderit Vella… dhe u largua per te mos ta pare me ne jeten...

Nga Pirro Minella Millona Nuk e di pse mu kujtua ky episod, ndodhur diku ne...

Një histori frymëzuese mësues-nxënës

Një ditë, një i ri takon një të moshuar. -Më mbani mend?

Ftesa të tepërta, Tregim

Nga DINO BUZZATI Do të doja që ju të vini tek unë në...

Djaloshi pyet Profesorin, Përse njerëzit, të tjerë duan por me të tjerë martohen

Një student e pyeti Profesorin, “Përse shpesh njerëzit martohen me një person tjetër nga ai që duan?”

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR