Uncategorized

Home Uncategorized

A ju a ka thënë ndonjëherë nëna juaj një nga këto shprehje tipike të...

Të gjitha nënat në botë janë të veçanta, dhe të rëndësishme për fëmijët sa vetë jeta. Të gjithë...
video

Françesk Radi – Kur Dëgjojmë Zëra Nga Bota

Morra shoket shkuam ne park Ishte mbremje, ishte qetesi. Me kitaren ulur ne nje stol Nisa nje kenge per shoket e mij. Ah, ky...

Vështirë ta mundësh një grua – MUSINE KOKALARI, DISIDENTJA QË S’U MOHUA DOT

Musine Kokalari lindi më 10 shkurt të vitit 1917, në Adale, të Turqisë ndersa në vitin 1921, familja e saj...

Raul Bova – Aktori i dashur i viteve 90′

Raoul Bova është një aktor italian i lindur me 14 gusht 1971 në Roma, Itali. Biri i një aksionari në Alitalia...

Të panjohurat e filmit, “La Dolce Vita”

Më 19 Prill të vitit 1961 u shfaq në kinematë amerikane kryevepra e Federico Fellinit, “La Dolce Vita”. Filmi u...

“GRATË E POLITIKANËVE BËJNË TË GJITHA BAMIRËSI – TA PRET MENDJA NDIHEN NË FAJ...

ga Roberto Benigni: “Gratë e politikanëve bëjnë të gjitha bamirësi. Ta pret mendja!!! Ndihen në faj me ato që vjedhin bashkëshortët!!!” “…Dashurohuni....

Artistët mund t’i braktisë kush te dojë, por jo spektatori – Xh. Keko

Me dashamirësit e artit nuk ështe vetëm lidhja nëpërmjet filmit dhe sugjerimeve që japin, ata të duan intesivisht, pa ndërprerje...
video

Pamje të rralla filmike me ngjyra të realizuar nga Ushtria Gjermane në Shqipëri, 1943

Videto me ngjyra janë shumë të rralla të realizuar gjatë Luftës së dytë Botërore, por FMimages Albania ju sjellë një...
Cirku i Tiranes

Historiku i cirkut të Tiranës

Cirku i Tiranës u krijua në vitin 1952, si bërthamë e parë pranë Estradës së Tiranës. Telat Agolli, Bajram Kurti,...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR