Nga Moisi Dalipaj:

Te nderuar miq. Kjo foto me kujtoj vitin 1981 kur ne faqen sportive te gazetes “Studenti” kam shkruar per ekipin e Partizanit qe shpallej kampion ne sezonin 1980-1981. Kete foto ma kishte derguar fotoreporteri Gani Xhego. Sa shume nostalgji per ate shkrim, por dhe lojtaret e Partizanit ne ato vite te cilet jane:

Perlat Musta, Ferid Rragami, Safet Berisha, Kastriot Hysi, Arjan Ahmetaj, Feim Breca, Haxhi Ballgjini, Ilir Lame, Bujar Hado, Agim Murati, Musa Fagu, Kristaq Eksarko, Ciko, Sulejman Starovava, Alqi Gjini, Meçe, Gëzim Mançe, Genc Tomori, Hasan Lika. Trajner: Bejkush Birçe /Vloralajme.net