Ekipi Spartaku Tiranes i vitit 1957! Pasi kishte dale Kampion i Kat I-re,ne sezonin 1957 ekipi luan ne Kategorine Superiore per te treten here (1954,1955,1957).

Nga e majta ne te djathte :
1.Trajneri Hivzi Sakiqi (Zicja) – nga Dibra e Madhe
2.Isuf Dauti (qendermbrojtes) – nga Lushnja
3.Met Erebara (sulmues) – nga Dibra e Madhe
4.Nuje Brahja (qendermbrojtes) – nga Cameria

5.Qemal Emiri (mbrojtes) – nga Tirana
6.Fadil Radheshi (mbrojtes) – nga Tirana
7.Mihallaq Kushi (portier) – nga Berati
8.Petrit Llagami (sulmues) – nga Tirana
9.Ilia Plaku (mesfushor) – nga Tirana

10.Sami Emiri (mesfushor) – nga Tirana
11.Enrik Nikopuli (mesfushor) – nga Shkodra
12.Vasfi Rrushani (sulmues) – nga Korca (eshte autori i fotografise dhe nuk eshte ne foto,por ai qe mban aparatin fotografik)

(Falenderojme z.Durim Rrushani (djali i Vasfi Rrushanit) qe beri te mundur gjetjen e kesaj fotografie.Po ashtu falenderojme z.Zenun Blushi ,bashkekohes dhe bashkelojtar me shume nga emrat e mesiperm,qe ndihmoi ne informacionet e plota dhe te sakta per lojtaret)./Naishtedikur.info

RESPEKT!!!!