Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” vijon misionin, në ekranin e News24, për mbledhjen e sa më shumë fondeve, që do të shkojnë në ndihmë të qytetarëve të prekur nga tërmeti kat, astrofik i 26 nëntorit, që la pas 51 vi, ktima, mbi 1 mijë të pl, agosur e qindra ndërtesa të shkatërruara.

Shqiptarët në mbarë botën janë solidarizuar me shqiptarët, që po kalojnë momentet më të tm, errshme të dekadave të fundit.

Telefonata dhe mesazh të shumta kanë mbërritur në studio, ku shqiptarë të diasporës, kryesisht nga Zvicra, kanë ofruar mbështetje me shuma të ndryshme. Mes mesazheve ishte dhe një befasuese, që la pa fjalë drejtuesit e emisionit, por edhe shqiptarët.

Bëhet fjalë për futbollistin i njohur shqiptar, Eros Grezda, i cili i dërgoi një mesazh Elvis Naçit, ku i thoshte se dhuron 10 mijë paund për shqiptarët.

Grezda është futbollisti i talentuar shqiptar, që luan si mesfushor dhe sulmues për klubin skocez “Rangers”, si dhe kombëtaren shqiptare.

Burimi: Gazeta Express – https://www.gazetaexpress.com/eros-grezda-dhuron-10-mije-paund-per-te-prekurit-nga-termeti/