Kritiku i filmit Nicholas Barber, ka përzgjedh 11 filma, të zhanreve dhe vendeve të ndryshme, që duhet parë gjatë muajit mars.

GRETA

Regjia: Neil Jordan; Skenari: Ray Wright, Neil Jordan; Luajnë: Isabelle Huppert, Chloë Grace Moretz, Maika Monroe, Colm Feore, Stephen Rea

THE BOY WHO HARNESSED THE WIND

Regjia: Chiwetel Ejiofor; Skenari: Chiwetel Ejiofor; Luajnë: Maxwell Simba, Chiwetel Ejiofor

APOLLO 11

Regjia: Todd Douglas Miller; Producentë: Todd Douglas Miller, Thomas Petersen, Evan Krauss

THE AFTERMATH

Regjia: James Kent; Skenari: Joe Shrapnel, Anna Waterhouse; Luajnë: Keira Knightley, Alexander Skarsgård, Jason Clarke

AN ELEPHANT SITTING STILL

Regjia: Hu Bo; Skenari: Hu Bo; Luajnë: Zhang Yu, Peng Yuchang, Wang Yuwen, Liu Congxi

CAPTAIN MARVEL

Regjia: Anna Boden, Ryan Fleck; Skenari: Anna Boden, Ryan Fleck, Geneva Robertson-Dworet, Jac Schaeffer; Luajnë: Brie Larson, Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Djimon Hounsou, Lee Pace, Lashana Lynch, Gemma Chan, Annette Bening, Clark Gregg, Jude Law

THE MUSTANG

Regjia: Laure de Clermont-Tonnerre; Skenari: Laure de Clermont-Tonnerre, Mona Fastvold, Brock Norman Brock; Luajnë: Matthias Schoenaerts, Jason Mitchell, Gideon Adlon, Connie Britton, Bruce Dern

THE BEACH BUM

Regjia: Harmony Korine; Skenari: Harmony Korine; Luajnë: Matthew McConaughey, Snoop Dogg, Isla Fisher, Jimmy Buffett, Zac Efron, Martin Lawrence, Jonah Hill

HOTEL MUMBAI

Regjia: Anthony Maras, Skenari: John Collee, Anthony Maras; Luajnë: Dev Patel, Armie Hammer, Nazanin Boniadi, Anupam Kher, Tilda Cobham-Hervey, Jason Isaacs, Suhail Nayyar, Natasha Liu Bordizzo

US

Regjia: Jordan Peele; Skenari: Jordan Peele; Luajnë: Lupita Nyong’o, Winston Duke, Elisabeth Moss, Tim Heidecker, Yahya Abdul-Mateen II, Anna Diop

DUMBO

Regjia: Tim Burton; Skenari: Ehren Kruger; Luajnë: Colin Farrell, Michael Keaton, Danny DeVito, Eva Green, Alan Arkin. /Telegrafi/