Erdha tek ty,
me drite ne sy.
Asnje fjal’ s’fola une,
zemrat thane aq shume.

Zambake te bardhe,
celi per ne,
kjo dashuri,
e re.

Jo s’e harroj,
me mall kujtoj;
lulja thosh: Lulezoj,
zemra thosh: Dashuroj.

Si deti i gjere,
kendoj,
nje jete te tere
s’pushoj.

(refreni)
Neper shigjet ku cel jeta, shok i dashur ty te gjeta,
une ty,
une ty.

Moj rini, rini me nure, ku hedh hapin celin lule,
c’bukuri,
c’bukuri,

Ne krahe na mori jeta plot lumturi,
dhe u lind motiv i ri;
vrapon tek une,
une fluturoj tek ti,
fluturooooooj…

Shtigjeve ku rend rinia cel si gonxhe dashuri e re!