Dashi

Dite e bukur dhe harmonike kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do mungojnë as çastet pasionante kështu qe shfrytëzojeni sa te mundni çdo moment. Beqaret do ndihen mire ashtu si janë dhe nuk do e kërkojnë me ngulm dashurinë. Ne planin financiar duhet te parashikoni edhe pasojat e hapave qe do hidhni, përndryshe do keni probleme.

Demi

Sot do e ndryshoni sjelljen dhe rutinën e jetës suaj ne çift vetëm e vetëm qe personi qe keni ne krah te ndihet sa me mire te jete e mundur. Debatet dhe mosmarrëveshjet do marrin fund njëherë e përgjithmonë. Beqaret do realizojnë një takim vendimtar i cili do ua ndryshoje jetën. Buxhetin do e menaxhoni me shume maturi dhe përkujdes. Gjendja do jete e qëndrueshme.

Binjaket

Urani do ju mbështesë gjate gjithë kohës sot dhe do iu tregoje rrugën e duhur qe duhet te ndiqni ne mënyrë qe gjerat te ecin mire ne çift. Beqaret do emocionohen pa mase fale disa propozimeve qe do iu bëhen. Mos i humbni ato ne asnjë mënyrë. Ne planin financiar do ju duhet te merrni masa drakonike ne mënyrë qe gjendja te mos destabilizohet.

Gaforrja

Nëse keni pasur probleme serioze me partnerin gjate kësaj dite, sot gjerat duket se do fillojnë te përmirësohen. Do jeni me tolerante dhe do i pranoni gabimet qe keni kryer. Beqaret do jene te bekuar nga yjet dhe do e gjejnë personin e ëndrrave. Gjendja e financave do vije duke u përmirësuar fale masave qe keni marre dhe fale ndihmës se familjareve.

Luani

Ka rrezik te bëni çmenduri sot ne jetën tuaj ne çift dhe disa prej tyre nuk do i pëlqejnë aq sa duhet personit qe keni ne krah. Kujdes sepse gjerat mund t’iu dalin ters. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare qe ne mëngjes. Financat nuk do jene te këqija. Gjithsesi mire do jete te kryeni një riorganizim te tyre dhe t’i menaxhoni me maturi.

Virgjeresha

Priten ndryshime shume te mëdha gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Gjithçka do varet nga sjellja e kohëve te fundit kështu qe ju e dini mire nëse ndryshimet do jene pozitive apo negative. Beqaret do vazhdojnë te mbeten vetëm edhe pse nuk do rreshtin se kërkuari dashurinë. Financat do i keni me ne vëmendje dhe gjendja do mbetet e qëndrueshme.

Peshorja

Asgjë e keqe nuk pritet te ndodhe gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift kështu qe bëni atë qe ndjeni pa menduar për te nesërmen. Beqaret ka shume mundësi te fillojnë te pëlqejnë tej mase një koleg zyre, por do e kenë te vështirë t’ia shprehin atij këtë. Ne planin financiar do përballeni me goxha vështirësi dhe do iu nevojitet patjetër ndihma e disa specialisteve.

Akrepi

Do kërkoni gjithë kohës harmoninë ne jetën tuaj ne çift, por ne fakt nuk do bëni lëvizjet e duhura për ta arritur këtë. Kënaquni te paktën edhe me qetësinë qe do mbizotërojë. Beqaret bëjnë mire te tregohen te matur sot sepse përndryshe mund te lëndohen. Edhe pse gjendja financiare nuk do jete aq e mire sa mendonit, nuk duhet te merrni rreziqe ekstreme.

Shigjetari

Do ketë shume përballje dhe zënka te forta sot ne jetën tuaj ne çift. Shpeshherë do ndiheni keq dhe nuk do dini nga t’ia mbani. Beqaret do kenë një dite te animuar dhe plot me njehje te reja. Shume shpejt gjerat do ndryshojnë për ta. Financat fatmirësisht do mbeten te mire duke qene se te afërmit do iu japin një ndihme te vogël. Do tregoheni te kujdesshëm edhe me shpenzimet.

Bricjapi

Do kërkoni me patjetër ta largoni rutinën nga jeta juaj ne çift gjate kësaj dite dhe me pak mund do ja dilni. Pika me e forte është se do bashkëpunoni ne çdo moment me atë qe keni ne krah. Beqaret nuk duhet t’i ngjitin shkallet dy e nga dy sepse situata mund t’iu dale jashtë kontrollit. Ne planin financiar tregohuni te arsyeshëm qe te mos keni probleme.

Ujori

Do bëni çfarë te jete e mundur gjate kësaj dite qe te mbani zgjuar zjarrin e pasionit. Si ju ashtu edhe partneri do jeni shume te dhënë pas njeri-tjetrit. Beqaret do ndihen gati ta fillojnë një histori dashurie me cilindo qe do ju dale para pa menduar për pasojat ne te ardhmen. Gjendja e financave do jete e mire, por nëse shpenzoni kuturu do pendoheni.

Peshqit

Kënaqësi pa fund do përjetoni gjate gjithë kësaj dite juve qe jeni ne një lidhje. Partneri do kujdeset për çdo detaj qe ju te ndiheni sa me mire. Edhe beqaret do kenë një dite pozitive dhe te mbushur me propozime. Do jete me pas ne dorën e tyre nëse do përfitojnë apo jo. Financat do përmirësohen goxha fale përkudjesit dhe maturisë qe keni treguar./Portab.mk