Dashi

Nëse jeni ne një lidhje do kaloni shume momente te lumtura gjate kësaj dite. Te gjithë planetët do iu nxitin te tregoheni sa me te hapur dhe gati për te provuar emocione te reja. Beqaret do kenë papritur një takim, i cili ne vend t’i emocionoje do i beje te ndihen keq. Do e zbuloni vete për çfarë behet fjale. Ne planin financiar do e gjeni çelësin e suksesit.

Demi

Ata qe kane tashme një lidhje do provojnë emocione edhe me te fuqishme gjate kësaj dite. Gjithçka do jete me ndryshe nga me pare. Beqaret nuk do e ndiejnë aspak nevojën e një personi ne krah sepse edhe ashtu si janë ndihen për mrekulli. Ne planin financiar do mbizotërojë rregulli dhe ekuilibri gjate gjithë kohës. Nuk pritet asnjë vështirësi.

Binjaket

Fale vizitës qe do beje Venusi sot ne jetën tuaj ne çift, ambienti nuk do jete aspak i trishte. Do ruani një komunikim te mire me partnerin dhe çdo gjë do shkoje për mrekulli. Beqaret do kenë vetëm disa takime sipërfaqësore dhe nuk do njihen aq sa duhet me ndonjë person te caktuar. Buxhetit duhet t’i kushtoni me shume vëmendje sa pa qene ende vone.

Gaforrja

te dashuruarit do kenë një dite te këndshme dhe pa probleme. Do jeni te kënaqur edhe pse jo te gjitha dëshirat partneri do mund t’ua plotësojë. Venusi do favorizoje takimet për beqaret, por ata duhet te tregohen ta gatshëm për t’u njohur me sa me shume persona. Gjithçka mund te ndryshoje nëse ata duan. Gjendja e te ardhurave do jete aq e mire sa mund te kryeni edhe investime.

Luani

Mos e acaroni partnerin tuaj sot duke i kërkuar gjera te pamundura apo duke e kritikuar për te gjitha gabimet qe ai ka bere ne te shkuarën. Mundohuni te shihni drejt se ardhmes sepse përndryshe do keni probleme. Beqaret duhet te jene sa me realiste dhe te mos kërkojnë dashuri si neper libra. Sot do ketë veçse takime. Gjendja financiare do lere për te dëshiruar.

Virgjeresha

Çiftet nuk do kenë një dite te qëndrueshme dhe here pas here mund te ndodhin debate e mosmarrëveshje. Mundohuni te mos merrni vendime ekstreme ne gjaknxehtësi e sipër. Nëse jeni ende vetëm keni çdo te drejte te filloni aventura emocionuese edhe sikur ato te zgjasin pak. Mundësitë do ekzistojnë. Për financat do kujdeseni me shume se kurdoherë.

Peshorja

Dite fantastike dhe e mbushur me momente te lumtura kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ndiheni me mire se kurrë me pare ne krahët e te dashurit te zemrës. Beqaret nuk duhet t’iu besojnë te gjithë personave qe do i joshin sepse mund te lëndohen me pas. Financat do i menaxhoni me inteligjence dhe maturi. Gjendja do jete edhe me e mire nga sa ju mendonit.

Akrepi

Me dëshirë dhe durim, mund ta kaloni fazën delikate qe ka ekzistuar ne jetën tuaj ne çift. Gjithçka do jete me ndryshe me vone. Beqaret do kenë takime interesante, por nuk do jene ne humorin e duhur për t’i çuar ato me tej. Për financat nuk do qaheni. Gjendja do jete me e mire sesa edhe ju vete e kishit menduar. Përfitoni për te shlyer borxhet dhe për te bere ndonjë investim me vlere.

Shigjetari

Mos e ofendoni partnerin tuaj sot ne sy te të tjerëve sepse do keni debate te ashpra dhe mund te shkatërroni çdo gjë qe keni ndërtuar deri me sot. As vete nuk do dilnit mire para te tjerëve. Beqaret do jene shume kërkues dhe nuk do kënaqen me takimet qe do realizojnë. Ne planin financiar priten disa vështirësi te vogla, prandaj duhet bere shume kujdes.

Bricjapi

Dite mjaft e favorshme kjo e sotmja për te marre vendime te rëndësishme mbi jetën tuaj ne çift. Do jeni te dy shume te qarte pe rate qe doni te bëni ne te ardhmen. Beqareve me shume gjase do iu ndryshoje rrënjësisht jeta. Për financat do tregoni një kujdes te veçante dhe do merrni masa para se gjendja te përkeqësohet. Bravo për maturinë dhe përkujdesin.

Ujori

Ambienti ne jetën tuaj ne çift do jete disi i ftohte sot. Nuk do arrini te kuptoheni si duhet me partnerin dhe kjo do sjelle edhe mosmarrëveshje. Beqaret as sot nuk do jene me fat, por yjet parashikojnë shume shpejt ndryshime fantastike. Ne planin financiar mos kërkoni ta përmirësoni menjëherë gjendjen, por mundohuni fillimit te vendosni ekuilibrin.

Peshqit

Asgjë e keqe nuk ka për te ndodhur sot ne jetën tuaj ne çift. te dy do i dini pikat e dobëta te partnerit dhe do mundoheni me sa te mundeni t’ia plotësoni dëshirat njeri tjetrit. Beqaret nuk do realizojnë takimet e ëndërruara, por gjithsesi do ndodhe diçka e papritur qe do ua ndryshoje te gjitha planet. Gjendja e te ardhurave do jete e shkëlqyer./Portalb.mk