Dashi

Partneri do iu mbeshtesë ne gjithcka gjatë kësaj dite dhe do iu japë këshilla te vyera. Marrëdhënia me te do jetë edhe me e mirë sesa ju vetë e kishit menduar. Beqarët duhet te zgjidhin njëherë konfloktet qe kanë me disa persona para se te mendojnë për një histori dashurie. Me paratë nuk do i keni aspak mirë punët. Po shpenzuat pa masë gjërat mund te marrin tatëpjetën.

Demi

Ka rrezik që nje krizë ta tronditë jetën tuaj ne cift gjatë kësaj dite.Do kërkoni ne çdo moment te dalë e juaja dhe kjo mund te sjellë debate të njepasnjëshme. Beqarëve do iu ndryshojë menjëherë jeta pas nje takimi impresionues që do kryejnë. Ne planin financiar mos bëni sakrifica për ta përmirësuar situatën, por mundoheni me sa të mundeni të ruani ekuilibrn.

Binjaket

Gjatë kësaj dite pritet te ndodhin ngjarje të mëdha ne jeten tuaj ne cift. Do ndiheni aq mirë saqë herë pas here do iu duket vetja sikur jeni ne një ëndër. Shfrytëzoni cdo sekondë. Beqarët duhet te presin edhe disa dite nese duan te gjejnë personin që iu përshtatet më shumë. Gjendja fianciare do jetë aq e mirë saqë do arriini të shpenzoni dhe te hiqni edhe disa para mënjanë.

Gaforrja

Klima yjore do jetë mjaft e përshtatshme gjatë kësaj dite për te dashuruarit kështu që mund të merrni edhe ndonjë vendim me rëndësi. Do i mendoni shumë mirë gjërat para se te hidhni cdo hap. Beqarë do njihen me një person mjaft serioz i cili d i mahnisë që me shikim te parë. Financat do kenë ndërlikime të vogla, por me pak mundim do mund ta ruani te stabilizuar gjendjen.

Luani

Sot, ju që jeni ne një lidhje do kaloni një etapë goxha delikate, por që nëse ja dilni gjërat do ecin edhe më mirë. Mendohuni para se të hidhni cdo lloj hapi. Beqarët do kene pa fund mundësi për takime dhe aventura afatshkurtra, asgjë më shumë sesa aq. Për te përmirësuar te ardhurat nuk duhet ne asnjë mënyrë t’iu besoni lojërave te fatit sepse mund te humbni më tepër.

Virgjeresha

Ditë goxha pasionante kjo e sotmja për ata që janë ne një lidhje. Do jeni gati te bëni gjithcka vetëm që marrëdhenia në cift te jetë sa me e ngrohtë dhe harmonia te mbizotërojë. Beqarëve nuk do iu pëlqejnë personat që do mundohen t’i joshin prandaj do preferojne më mirë te qëndrojnë edhe sot vetëm.Te ardhurat do kene një përmirësim te vogël.

Peshorja

Pritet qe dita e sotme të jetë me shumë fat për të dashuruarit. Secili do tolerojë edhe me shumë se më pare dhe atmosfera do bëhet më e kendshme. Beqarët nuk duhet t’iu besojne verbërisht personave që do i joshin sepse disa mund te kenë një sjellje te mirë vetëm sa për te rënë në sy. Ne planin finaciar duhet te merrni masa strikte nëse nuk doni që gjendja te përkeqësohet.

Akrepi

Nëse jeni ndër ata që kanë vuajtur kohët e fundit nga vetmia apo marrëdhenia ne cift nuk ka qënë si duhet, sot do kalojnë një ditë goxha më te mirë. Beqarët do vazhdojnë ta kërkojnë ne cdo cep dashurinë, por sërish nuk do e gjejnë dot atë. Klima nuk do jetë aq e favorshme sa duhet për financat. Refektoni shumë herë para se te kryeni cdo lloj shpenzimi.

Shigjetari

Do e mbroni nga gjithçka jetën tuaj ne cift gjatë kësaj dite dhe nuk do lejoni ne asnjë moment qe persona te tretë t’ua prishin harmonine dhe bashkepunimin. Beqarët do kene vetëm tërheqje fizike, asgjë me shumë sesa aq. Në planin financiar do jeni me shumë fat dhe do arrini shume shpejt ta përmirësoni gjendjen. Do i shlyeni edhe borxhet që keni pasur.

Bricjapi

E jetën tuaj në çift çdo gjë do ecë për mrekulli. Madje ne disa momente do përjetoni ndjesi dhe emocione aq te forta saqë di iu duket sikur jeni ne një ëndër. Edhe per beqarët klima do jetë e favorshme për takime. Shfrytëzojeni ditën sa te mundni. Buxheti do jetë përgjithësisht i mirë, por për shkak te faturave të shumta qe keni për të paguar nuk do mund te hiqni para mënjanë.

Ujori

Bëni atë qe do iu thotë zemra sot nëse doni te ndiheni sa me mirë. Nga ana tjetër mos uavini aspak veshin atyre që do iu thonë njerëzit rreth e rrotull. Beqarët do jenë të qartë për atë qe duan dhe do e gjejnë mënyrën për t’ia arritur qëllimit. Ne planin financiar do jeni shumë te zotët dhe do e ruani gjendjen gjithë kohës te qëndrueshme. Nuk do keni për çfarë te qaheni.

Peshqit
Nuk do ju pëlqejë aspak sjellja e partnerit sot dhe për këtë arsye shpesh do keni debate të forta me të. E mira do ishte të flisnit te paktën për njëherë të vetme hapur dhe të saqronit cdo gjë. Beqarët duhet te tregohen te matur sepse jo te gjithë personat mund te jenë ashtu si duken.Ne planin financiar duhet te bëni kujdes. Nuk e keni ende luksin për te blerë cdo gjë që ju pëlqen./Portalb.mk