Dashi

Jeta sentimentale do këtë një rëndësi shume te madhe sot për ju qe jeni ne një lidhje. Do bëni çfarë te keni ne dore qe te mbizotërojë një klime sa me e ngrohte dhe emocionuese. Beqaret nuk do kenë dashuri me shikim te pare, megjithatë edhe vetëm disa njohje do iu mjaftojnë. Ne planin financiar do përballeni me probleme shume serioze. Kujdes!

Demi

Do jeni shume kapricoze sot ne jetën tuaj ne çift sot dhe do kërkoni gjithnjë e me shume nga ai qe keni ne krah. Kujdes sepse jo çdo gjë mund t’iu plotësohet dhe do keni mosmarrëveshje. Beqaret nuk do jene as sot me fat dhe do mbeten vetëm. Financat do jene pika juaj e dobët. Do përkujdeseni aq shume qe ato te mos kenë probleme serioze.

Binjaket

Dite e mbushur me surpriza te shumta kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ndiheni mire ne krahët e partnerit dhe do i merrni gjerat me pozitivizëm. Beqaret do dashurohen koke e këmbë me një person qe e kane njohur qe ne vegjëli. Asnjëherë nuk i dihet çfarë mund te ndodhe ne jete. Ne planin financiar do jeni te detyruar te bëni disa kursime.

Gaforrja

Do diskutoni goxha sot lidhur me disa çështje te rëndësishme ne jetën tuaj ne çift. Partneri do jete i gatshëm t’iu dëgjojë me kujdes, por jo te pranoje çdo gjë qe do i thoni. Beqaret nuk duhet te fillojnë një lidhje vetëm për sytë e te tjerëve sepse do lëndojnë veten e tyre. Prisni momentin e duhur. Shpenzimet duhen limituar sa me shume.

Luani

Do dashuroheni si kurrë me pare gjate kësaj dite dhe do përjetoni emocione te fuqishme. As vete nuk e kishit imagjinuar se partneri mund t’iu bënte te ndiheshit kaq mire. Beqaret duhet te reflektojnë mire para se te pranojnë çdo lloj ftese për te dale ne takim. Gjendja financiare do vazhdoje te jete goxha e qëndrueshme. Do jeni te qete.

Virgjeresha

Dashurohuni ashtu si ta ndjeni sot ne jetën tuaj ne çift dhe mos ua vini veshin sugjerimeve te te tjerëve. Do ndiheni me mire keni për ta pare. Beqaret nuk do mund ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë kështu qe do mbeten serish vetëm. Financat do jene te mire dhe kjo fale fitimit te një lotarie. Gjithsesi mire është te mos fiksoheni pas tyre.

Peshorja

Nuk do e vini ne plan te pare sot jetën tuaj ne çift përkundrazi mund ta lini goxha pas dore. Nëse keni arsye te forta për ta bere këtë duhet te flisni me partnerin, ne te kundërt do keni probleme serioze. Beqaret do kërkojnë vetëm një person me te cilin te argëtohen sa me shume. Financat do dini mire si t’i mbani te stabilizuara.

Akrepi

Edhe pse klima yjore nuk do jete shume e mire sot për jetën tuaj ne çift ju do arrini qe me përkujdes te mos keni probleme ne çift. Ne disa momente mund te qëndroni edhe paksa larg njeri-tjetrit. Beqaret do realizojnë disa takime premtuese te cilat mund t’ua ndryshojnë rrjedhën e jetës. Ne planin financiar gjendja do jete e mire dhe mund te kryeni ndonjë investim.

Shigjetari

Edhe nëse jeni te dashuruar apo beqare sot jete sentimentale do jete shqetësimi kryesor. Çiftet do mundohen qe çdo çast te lire ta kalojnë pranë atij qe dashurojnë. Ata qe janë vetëm do kërkojnë pa fund derisa ta gjejnë personin e përshtatshëm. Financat do i menaxhoni me kujdes dhe gjendja do filloje dalëngadalë te përmirësohet.

Bricjapi

Te dashuruarit do kalojnë disa sfida te vështira. Po ja dolën me sukses do kenë një te ardhme te shkëlqyer. Beqaret do jene me te privilegjuarit nga te gjithë gjate kësaj dite. Do ketë takime pa fund dhe mundësi te shkëlqyera edhe për aventura kalimtare emocionuese. Te ardhurat do fillojnë te ketë përmirësime te lehta. Do ndiheni me te qete kur te shpenzoni.

Ujori

Do keni aq shume mosmarrëveshje gjate kësaj dite saqë ne një moment do mendoni edhe për një ndarje përfundimtare. Yjet sugjerojnë te mos nxitoheni. Beqaret do kërkojnë një person perfekt dhe pa te meta, prandaj nuk do ia dalin. Financat do jene mjaft delikate. Nuk do arrini dot as te kryeni shpenzimet e nevojshme, jo me te blini gjera qejfi.

Peshqit

Do ndiheni me afër se kurrë me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe do filloni te mendoni edhe për ndonjë projekt te përbashkët. Edhe beqaret nga ana tjetër do ndihen gati te fillojnë një histori dashurie me personin qe ka kohe qe i josh. Financat do jene te qëndrueshme për pjesën me te madhe përveç atyre qe kohet e fundit kane kryer shpenzime marramendëse./Portalb.mk