Dashi

Dite shume e këndshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do i kuptoni me se miri kërkesat e partnerit tuaj dhe do mundoheni qe t’ia plotësoni dëshirat njeri-tjetrit. Beqaret do tregohen te rezervuar dhe nuk do pranojnë çdo lloj ftese qe do ju behet. Ne planin financiar nuk është koha te ndërmerrni rreziqe. Mundohuni t’i kufizoni pak shpenzimet.

Demi

Do jeni mjaft sensuale gjete kësaj dite dhe partneri do ua shprehe serish ndjenjat sikur te ishit ne fillimet e lidhjes. Gjithçka do jete si me pare. Edhe beqaret do kenë një dite pozitive dhe mjaft emocionuese. Takimet do jene mbresëlënëse. Financat do jene shume delikate, madje për disa katastrofike. Beni kujdes sepse mund te mos arrini as te kryeni shpenzimet e duhura.

Binjaket

Sektori i dashurisë do vazhdoje te jete i privilegjuar edhe gjate kësaj dite. Do flisni hapur për gjithçka me partnerin dhe do bashkëpunoni pa fund. Beqaret do jene disi me te rezervuar dhe nuk do ekspozohen shume. Mos prisni qe dashuria t’iu bjere nga qielli. Financat do jene shume te paqëndrueshme. Nuk është aspak momenti te bëni çmenduri apo te jepni hua.

Gaforrja

Do keni shume pikëpyetje sot mbi jetën tuaj sentimentale, por pasi t’i sqaroni njëherë e mire gjerat do marrin një tjetër drejtim. Do i kuptoni gabimet qe keni bere dhe do kërkoni t’i ndreqni. Beqaret do iu japin shume rëndësi miqve dhe nuk do mendojnë për jetën sentimentale. Ne planin financiar do kërkoni çdo lloj mënyrë qe ta përmirësoni situatën, por vështirë se do ja dilni.

Luani

Do kujdeseni edhe për detajet me te vogla gjate kësaj dite ne mënyrë qe marrëdhënia me partnerin te ece sa me mire. Ai do ndihet i lumtur kur ju ta dashuroni plot pasion. Beqaret jo vetëm qe do kenë takime, por do mund te nisin edhe histori dashurie drithëruese. Financiarisht do ndiheni me mire se kohet e fundit, kjo fale maturisë qe keni treguar.

Virgjeresha

Mos bini pre te rutinës ne çift, por gjeni çdo lloj mënyrë për te bere ndryshime dhe për ta rikthyer harmoninë dhe alegorinë. Beqaret do kenë serish një dite te zakonshme dhe pa asgjë te veçante. Nuk ka ardhur ende dita juaj me fat. Financat do jene disi me te mire, megjithatë nuk duhen bere akoma shpenzime te pamenduara mire. Shmangni problemet!

Peshorja

Urani do krijoje një atmosfere elektrizuese sot ne jetën tuaj ne çift. Do e lini veten te lire dhe do dashuroheni ashtu si do ta ndjeni, pa menduar për gjë tjetër. Beqaret ka shume mundësi te kenë dashuri me shikim te pare dhe gjithë jeta do ju ndryshoje për pak çaste. Ne planin financiar mundohuni te përballeni sa me shpejt me problemet qe do ju dalin.

Akrepi

Mos i jepni partnerit cilësitë qe nuk i ka sepse atij do i rritet shume mendja. Bëjini komplimente, por me kursim. Beqaret nuk duhet t’iu besojnë shume personave te cilët kane shume llafe. Ata qe veprojnë me shume sesa flasin janë me te mirët. Me financat mos spekuloni sepse situata mund te behet tejet problematike.

Shigjetari

Shigjetari do jene te pozicionuar me se miri sot ne planin sentimental. Do jeni te gatshëm te bëni gjithçka qe thotë partneri me qellim qe te kaloni çaste sa me te këndshme. Beqaret do kenë shume fat ne dashuri dhe do e fillojnë lidhjen pasionante qe kishin menduar. Ne planin financiar duhet te vrojtoni me kujdes gjendjen ne te cilën ndodheni para se te kryeni çdo lloj shpenzimi.

Bricjapi

Do jeni shume kritike ndaj partnerit tuaj gjate kësaj dite dhe asgjë nuk ka për te shkuar si e kishit menduar. Debatet mund te jene edhe me te zjarrta nga sa ishit mësuar. Beqaret do fiksohen pas një personi te cilin ne fëmijëri e kane tallur dhe e kane neglizhuar. Financat me zor do i mbani te qëndrueshme, megjithatë fale edhe ndihmës se miqve do ja dilni mbanë.

Ujori

Beni kujdes nga Neptuni gjate kësaj dite sepse ai sjell zakonisht probleme dhe konflikte ne çift. Ruani gjate gjithë kohës qetësinë. Beqaret ka shume mundësi te pëlqejnë tej mase një koleg, por nuk do kenë guximin dhe kurajën t’ia shprehin ndjenjat. Financat do jene te mira. Shpenzoni për gjerat me te domosdoshme nëse nuk doni te keni vështirësi e probleme.

Peshqit

Komunikimi ne çift nuk do jete aq i mire si me pare dhe kjo mund te sjelle disa mosmarrëveshje. Mos u tregoni kokëforte dhe pranojini gabimet. Beqaret do dalin e do argëtohen pa fund me miqtë dhe te afërm te këtyre te fundit, po serish nuk do e gjejnë personin e përshtatshëm. Nuk duhet absolutisht te nxitohen. Ne planin financiar duhet me patjetër te bëni ekonomi./Portalb.mk