Dashi

Marrëdhënia juaj me atë qe keni ne krah do filloje te përmirësohet gjate kësaj dite. Do jepni shume nga vetja vetëm qe partneri te ndihet sa me mire. Beqaret do kenë takime te rëndësishme te cilat mund t’ia ndryshojnë edhe jetën. Ne planin financiar Urani do ju këshillojë te tregoheni sa me te matur me shpenzimet. Po ja dolët sot gjendja do përmirësohet.

Demi

Do jeni me shprehës se kurrë sot ne jetën tuaj ne çift dhe partneri do ndihet me mire ne krahët tuaj. Ai do ketë vërtet nevoje për fjale te ëmbla dhe për gjeste te ngrohta. Beqaret do bëjnë mire mos thurin projekte pa gjetur me pare personin e duhur. Për financat do jete një dite përgjithësisht e qëndrueshme. Yjet do i keni gjithmonë pas vetes.

Binjaket

Nëse jeni ne një lidhje duhet me patjetër te ruani vetëkontrollin, ne te kundërt do lindin edhe debate. Ju qe jeni ne kërkim te shpirtit binjak duhet te bëni zgjedhje te kujdesshme. Disa mund t’iu afrohen edhe për interes. Financat nuk do jene shume te stabilizuara kështu qe ju duhet te tregoheni shume te matur me shpenzimet e tepruara.

Gaforrja

Ne jetën ne çift do keni debate dhe zënka. Situata do jete mjaft delikate dhe ju duhet te keni kujdes me ato qe do thoni. Një fjale e gabuar mund t’iu çoje edhe ne një ndarje. Nëse jeni vetëm do takoni personin e ëndrrave. Me ne fund! Financat do kenë nevoje për me shume kujdes dhe një menaxhon me te mire. Nëse shpenzoni pa menduar do shkoni drejt katastrofës

Luani

Jeta ne çift nuk do jete ajo qe keni pritur. Puna do iu haje shume kohe dhe nuk do i kushtoni vëmendjen e duhur partnerit. Beni kujdes sepse ai nuk mund te duroje shume. Beqaret nuk do kenë fat ne dashuri, por kjo nuk do te thotë qe do mërziten. Financat duhet te mësoni t’i menaxhoni me kujdes ne mënyrë qe te mos keni asnjë problem me vone.

Virgjeresha

Beni kujdes me jetën sentimentale gjate kësaj dite. Do ankoheni aq shume tek partneri juaj saqë ne një moment ai mund te mërzitet dhe mund te zhduket nga jeta juaj. Beqaret do kenë shume mundësi për te takuar dashurinë, por duhet te tregohen te kujdesshëm. Me paratë do keni shume fat, por nga ana tjetër do keni edhe një dëshirë te shfrenuar për te shpenzuar.

Peshorja

Jeta sentimentale do jete e qete. Nuk do keni as probleme te mëdha, por as pasion nuk do ketë. Lërjani çdo gjë kohës. Po ta mendoni me kujdes është me mire kështu! Beqaret do kenë takime me persona te ndryshëm, por nuk do vendosin asgjë. Financat duhen pasur ne vëmendje gjate gjithë kohës. Çdo shpenzim duhet te kryet i mirë menduar.

Akrepi

Marrëdhënia juaj me partnerin do jete e mbushur me mirëkuptim dhe bashkëpunim gjate kësaj dite. Priten edhe surpriza nga te dyja palët. Nga ana tjetër ata qe janë vetëm do i japin fund beqarisë. Ai qe do takoni do e përmirësoje jashtëzakonisht te përditshmen tuaj. Nuk do e kufizoni dot veten për shpenzime dhe kjo do beje qe financat te marrin tatëpjetën.

Shigjetari

Klima për jetën tuaj ne çift do jete mjafte kontrastuar sot. Beni shume kujdes me çdo gjë qe do thoni nëse nuk doni te keni probleme te mëdha me partnerin. Beqaret do kenë takime pa fund, por do jene shume dyshues me te gjithë personat. Ne planin financiar mos prisni ndihme nga askush, por merrni sa me shpejt masa qe ta stabilizoni situatën.

Bricjapi

Ne jetën sentimentale te çifteve do mbizotërojë qetësia gjate gjithë ditës. Ne këtë mënyrë do e keni me te lehte te komunikoni me te. Beqaret nuk duhet ta harxhojnë energjinë e tyre duke kërkuar me kot personin e ëndrrave, por duhet t’iu kushtojnë me shume kohe miqve. Financat do i menaxhoni me shume kujdes e maturi. Nuk pritet as problemi me i vogël ne këtë plan.

Ujori

Ne jetën ne çift do keni shume zënka gjate kësaj dite dhe here herë situata do behet e padurueshme. Vetëm duke folur me partnerin mund te zgjidhni gjithçka. Për beqaret nuk do jete një dite shume pozitive. Mundohuni ta hiqni pak mendjen nga dashuria. Me financat do keni fat dhe do arrini ta përmirësoni jashtë mase gjendjen ne te cilën ndodheshit.

Peshqit

Dite e bukur dhe e mbushur me momente entuziazmuese kjo e sotmja. Do kaloni çaste te paharruara te cilat për shume kohe do ju mbeten ne mendje. Beqaret do kenë vetëm dëshirë te joshin dhe te flirtojnë. Ne planin financiar do jeni shume me fat dhe jo vetëm qe do shpenzoni aq sa doni, por do hiqni edhe disa para mënjanë./Portalb.mk