Dashi

Do mbylleni ne vetvete sot dhe nuk do arrini te vendosni komunikimin me partnerin tuaj. Asgjë nuk ka për te shkuar si e kishit menduar. Beqaret duhet te tregohen te duruar nëse nuk duan te përballen shpejt me zhgënjime. Ne planin financiar do arrini me ne fund ta stabilizoni gjendjen. Do ndiheni me te qete dhe do i kryeni pa frike shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Dite shume e këndshme dhe emocionuese kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ja kaloni shume mire pranë partnerit tuaj te dashur i cili do iu beje here pas here edhe disa surpriza. Beqaret do kenë mundësi vetëm për aventura kalimtare ose për flirte. Ne planin financiar Merkuri do ndikoje pozitivisht. Do e rivendosni me ne fund ekuilibrin.

Binjaket

Mundohuni t’i shprehni sa me shume ndjenjat tuaja gjate kësaj dite ne mënyrë qe edhe partneri ta kuptoje sa e dashuroni. Beqaret do arrijnë te bëjnë për vete një person te cilin kane kohe qe e pëlqejnë dhe do mund te fillojnë një histori te bukur dashurie me te. Me financat nuk do i keni punët shume mire. Tregohuni te kujdesshëm me çdo shpenzim.

Gaforrja

Dite mjaft e animuar kjo e sotmja për te dashuruarit. Do i kaloni sa hap e mbyll sytë vështirësitë dhe do i sqaroni menjëherë mosmarrëveshjet me partnerin tuaj. Beqaret nuk do e gjejnë princin e tyre te kaltër, megjithatë fale miqve do kalojnë nj dite goxha pozitive. Ne planin financiar duhet t’i bëni mire llogarite nëse nuk doni qe te përballeni me te papritura.

Luani

Do merrni fryme lirisht gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift dhe do ndiheni mjaft mire pranë personit qe dashuroni. Beqaret nga ana tjetër do kenë një dite shume te veçante. Ne momentet qe me pak do e presin do realizojnë takimet me te mrekullueshme. Ne planin financiar duhet te bëni kujdes. Kurseni sot ne mënyrë qe edhe e nesërmja te jete e mire.

Virgjeresha

Mos u nxitoni te thoni shume gjera ne te njëjtën kohe sot sepse do bëni gabime e do keni telashe me partnerin tuaj. Tregohuni me te duruar dhe me tolerante. Beqaret do marrin propozime për lidhje serioze, por nuk do ndihen gati ende. Ne planin financiar ka rrezik te përballeni me surpriza te pakëndshme. Kujdes! Beni një riorganizim te situatës.

Peshorja

Te shumte do jene planetët qe do ndikojnë sot ne jetën tuaj ne çift. Ata do iu bëjnë t’i shihni me qartësisht gjerat dhe nuk do hidhni asnjë hap te nxituar. Beqaret me mire te qëndrojnë vetëm sot dhe te mos kërkojnë njohje te reja sepse personat nuk do jene për ta. Financat nuk do influencohen nga yjet dhe situata do varet tërësisht nga mënyra sesi ju do i menaxhoni ato.

Akrepi

Do tregoheni shume strikte ne dashuri sot dhe shpesh do e vini partneri ne siklet. Mos e teproni nëse nuk doni te keni mosmarrëveshje te mëdha. Beqaret do duhet te marrin disa vendime te cilat mund t’ua ndryshojnë përfundimisht jetën. Ne planin financiar gjerat do shkojnë me se miri. Madje do keni mundësi te hiqni edhe ndonjë para mënjanë.

Shigjetari

Ka rrezik qe dita te ndërlikohet tej mase sot për ju qe jeni ne një lidhje. Do jeni kokëfortë dhe nuk do pranoni te hapni rruge për asnjë moment. Beqaret do surprizohen tej mase nga një propozim qe do iu behet. Mos e lini këtë mundësi te shkëlqyer t’iu ike nga duart. Ne planin financiar priten ndryshime pozitive.

Bricjapi

Marrëdhënia ne çift do përmirësohet mjaft gjate kësaj dite. Do flisni për gjithçka me partnerin tuaj dhe do i harroni problemet qe keni pasur dikur. Beqaret do i japin me shume prioritet jetës familjare dhe miqve. Dashuria për ta do jete ne vend te dyte. Dielli do iu ndihmoje ta përmirësoni situatën financiare. Do mund te kryeni edhe ndonjë transaksion me tepër.

Ujori

Çiftet do gjenden përballë disa zgjedhjeve te vështira, por qe duhet t’i bëjnë sot me patjetër, Mendohuni sa te mundni, por jo vetëm për veten tuaj. Beqaret do pëlqejnë jashtë mase një person qe sapo ka filluar një angazhim serioz. Mos bëni gabim te shkatërroni një lidhje te qete. Merkuri do ndikoje tek financat dhe do i mbaje ato gjithë kohës te qëndrueshme.

Peshqit

Marrëdhënia juaj me partnerin do jete shume me e mire nga sa mund ta mendonit. Do i kaloni sa hap e mbyll sytë te gjitha vështirësitë qe keni pasur. Beqaret ka rrezik te marrin serish refuzime dhe kjo do i brengose. Nuk do jete dita e tyre me fat kjo e sotmja. Ne planin financiar te ardhurat do iu rriten fale një strategjie shume te mire qe po ndiqni prej disa kohesh./Portalb.mk