Dashi

Do keni disa mosmarrëveshje te vogla gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift megjithatë marrëdhënia do përmirësohet me kalimin e orëve. Beqaret nuk do jene ende gati për te filluar një histori dashurie kështu qe do vazhdojnë te qëndrojnë vetëm. Ne planin financiar do keni fat me shumice dhe gjendja do jete akoma me e mire sesa ju mendonit.

Demi

Ambienti ne çift do jete goxha i ngrohte. Ju dhe partneri do jeni si një ekip i forte dhe askush nuk do mund t’iu munde dot. Beqaret do e gjejnë me ne fund shpirtin binjak dhe do fillojnë një histori te bukur dashurie. Gjithçka do ndryshoje përfundimisht ne jetën e tyre. Te ardhurat ende nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme. Kujdes me shpenzimet.

Binjaket

Do jeni shume idealiste sot ne dashuri dhe me te drejte. Partneri juaj është mjaft i përkujdesur dhe ju dashuron me shpirt. Për ju ai mund te lere çdo gjë pas dore. Beqaret do kenë një takim drithërues, por duhet te mendohen mire për hapat qe do hedhin me tej. Ne planin financiar ka rrezik te përballeni me disa probleme delikate.

Gaforrja

Marrëdhënia ne çift nuk do jete aq e ngrohte sa disa kohe me pare kështu qe bëni kujdes me gjithçka qe do thoni. Një gabim sado i vogël mund te sjelle tronditje te mëdha. Beqaret do kalojnë një dite shume te këndshme dhe interesante edhe pse nuk do gjejnë princin e kaltër. Ne planin financiar do negocioni me disa te afërm dhe do e stabilizoni situatën.

Luani
Ka rrezik qe te krijohet njëfarë distance sot ne jetën tuaj ne çift. Asgjë nuk do ece ashtu si e kishit ëndërruar. Përfitoni për te reflektuar me kujdes dhe për te vene disa pika mbi “i”. Beqaret do kenë një dite te zakonshme dhe pa asgjë te veçante. Ne planin financiar mos u qani nëse keni vështirësi sepse gjithçka qe do ndodhe do jete pasoje e pamaturisë te treguar.

Virgjeresha

Jeta ne çift do jete thuajse ideale sot. Do flisni hapur për çdo gjë me atë qe keni ne krah dhe do zgjidhni me maturi edhe disa probleme te vogla qe ju kishin dale me pare. Beqaret gjithashtu do kenë një dite plot diell ne planin sentimental. Përfitoni sa te mundni! Gjendja financiare nuk do jete ashtu si e keni pritur. Mos ndërmerrni shume rreziqe.

Peshorja

Saturni nuk do ndikoje pozitivisht sot ne jetën tuaj ne çift kështu qe atmosfera ne çift nuk do jete aspak pasionante siç pritej. Beqareve nga ana tjetër do iu pëlqejnë qetësia dhe harmonia ne te cilën jetojnë dhe nuk do kërkojnë ndryshime. Ne planin financiar tregohuni te kujdesshëm me shpenzimet nëse nuk doni te keni probleme.

Akrepi

Ju qe jeni ne një lidhje as nuk duhet t’iu shkoje ndërmend për aventura gjate kësaj dite sepse situata ne një moment mund t’iu dale tërësisht jashtë kontrollit. Beqaret do e kenë te vështirë te gjejnë personin qe kane ëndërruar. Problemet financiare qe keni pasur kohet e fundit do ju motivojnë te tregoheni me te kujdesshëm dhe me te matur me shpenzimet.

Shigjetari

Çiftet do përballen me vështirësi gjate kësaj dite. Disa do kërkojnë me shume pavarësi e disa te tjerë gjera te pamundura te cilat partneri nuk do mundet t’ua plotësojë. Beqaret do jene te parrezistueshëm dhe do marrin ftesa pa fund. Për financat dita do jete paksa delikate. Megjithatë me pak durim dhe përkujdes mund te arrini ta stabilizoni situatën.

Bricjapi

Tregohuni sa me te sinqerte me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe mos i mbani atij te fshehta. Vetëm ne këtë mënyrë marrëdhënia mes jush do ketë përmirësime. Beqaret duhet te përgatiten për takime impresionuese vetëm se ato do ndodhin ne momentet qe ata me pak e presin. Ne planin financiar tregohuni sa me te rezervuar me shpenzimet.

Ujori

Dite mjaft e ekuilibruar dhe e këndshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni mire pranë partnerit dhe se bashku do dashuroheni si adoleshente. Beqaret do ëndërrojnë me shume sesa duhet dhe realiteti do i zhgënjejë me shume sesa mendonin. Financat do kenë përmirësime te vogla. Duhet ende te prisni qe gjendja te jete aq e favorshme sa për te kryer investime.

Peshqit

Dite shume e paqëndrueshme kjo e sotmja për te dashuruarit. Here do dashuroheni plot pasion dhe here do keni konflikte te ashpra. Beqaret do pëlqejnë disa persona, por konkurrenca do jete e forte. Duhet te gjeni mënyrën e duhur se si ta joshni. Situata financiare do ketë vetëm disa luhatje te vogle, gjithsesi asgjë për t’u shqetësuar./Portalb.mk