Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Jeta sentimentale për momentin është e qëndrueshme dhe do të ndjeni një ndjenjë të thellë paqeje brenda jush. Bëni plane me partnerin dhe hapni zemrën. Për beqarët, pritet një ditë plot gjallëri dhe energji, gjithçka do të duket shumë e lehtë.

Puna: Mundësitë e reja do të ndryshojnë jetën tuaj. Vlerësoni me kujdes përpara se të jepni konfirmimin tuaj.

Demi

Dashuria: Sot gjithçka do të jetë e favorshme, yjet ju japin një ditë që do t’ju bëjë të jetoni dashuri në të gjithë lavdinë e saj. Përfitoni nga kjo, sepse nuk do të zgjasë shumë! Beqarët do mund të përjetojnë ngjarje të jashtëzakonshme sot, edhe nëse disponimi nuk është në kulmin e tij.

Puna: Ju jeni ambiciozë dhe doni të arrini qëllime të larta së shpejti. Kini durim dhe ndërkohë përpiquni të bëni aleanca të favorshme.

Binjakët

Dashuria: Situatat e ngatërruara nuk çojnë në asgjë, përkundrazi fillojnë të ndryshojnë optikën dhe të arsyetojnë në një mënyrë shumë më të përparuar. Jeta e dashurisë është në proces të rikuperimit, ju do të filloni një histori me dëshira të mira. Beqarët do përjetojnë tërheqje fizike intensive për një person aty pranë.

Puna: Ju jeni plot ide dhe do të kërkoni aleanca dhe bashkëpunime për t’i realizuar ato, edhe nëse nuk do të jetë e lehtë.

Gaforrja

Dashuria: Sot shumë Gaforre do të jenë në gjendje të harrojnë vuajtjet dhe të hapin zemrat e tyre për ndjenja të reja. Tani e tutje nuk jeni më të gatshëm të zhgënjeheni dhe do të jeni më pak i nxituar! Beqarët mund të kenë disa konflikte me një anëtar të familjes, më mirë të shmangen.

Puna: Pavarësisht situatës së punës nuk varet nga yjet që ju akoma mund të buzëqeshni.

Luani

Dashuria: Do të jeni euforik dhe do dëshironi t’i jepni zemër durimit tuaj. Keni guximin të guxoni dhe të bëni atë që të tjerët presin nga ju. Partneri ju mbështet. Beqarët sot do përballen me gjithçka shumë efikase dhe do të jenë të organizuar mirë.

Puna: Shprehni këndvështrimin tuaj dhe pretendoni të drejtat tuaja. Mos i besoni sekretet tuaja kolegëve thashethemexhinj.

Virgjëresha

Dashuria: Ka një rënie të interesit në raportet zyrtare, por është vetëm një ngjarje e përkohshme. Venera do ta bëjë që pasioni të ndizet, kështu që bëjeni veten më të disponueshëm për partnerin tuaj. Për beqarët, takime të reja vijnë.

Puna: Dita do të jetë e favorshme për sa i përket profesionit, por lajmet gjithashtu do të jenë të mira nga pikëpamja sipërmarrëse.

Peshorja

Dashuria: Harmonia në jetën e martuar do të lehtësojë marrëdhëniet dhe do të ndikojë me vendosmëri në zgjedhjet tuaja. Mos i bëni vetes pyetje dhe shijoni këto momente lumturie. Beqarët nuk do mund të rezistojnë në gëzimet e kësaj dite që premton takime interesante.

Puna: Do të jeni bindës dhe do të pushtoni udhëheqësit me qëndrueshmërinë tuaj. Idetë tuaja janë të vlefshme dhe do të vlerësohen nga të gjithë.

Akrepi

Dashuria: Një qiell i bukur do t’ju mbështesë në këtë ditë plot surpriza. Nga ana juaj, sidoqoftë, shmangni polemikën dhe pozicionet e marra në mënyrë që të mos e bezdisni partnerin. Sot beqarët do të jenë në gjendje të tregojnë se kur dëshirojnë, mund të jenë pasionantë dhe të gatshëm për sakrificë.

Puna: Kush ka një profesion të lirë do t’i nënshtrohet ulje-ngritjeve, por të jetë i durueshëm, situata së shpejti do të fillojë të përmirësohet.

Shigjetari

Dashuria: Një shkëlqim drite do të hyjë në punët e dashurisë, do të ketë qartësi më të madhe brenda dhe jashtë jush dhe projekte të reja. Marrëveshjet sentimentale do të ringjallen, ndërsa beqarët do të synojnë të zgjidhin disa çështje familjare.

Puna: Shtrëngoni dhëmbët sepse sot do të testoheni vazhdimisht, gjithçka që bëni do të jetë fryt i vullnetit tuaj.

Bricjapi

Dashuria: Nëse jeni të dashuruar dhe për fat të mirë si çift do të tregoni dëshirë drejt personit tuaj të dashur. Do të ketë takime intriguese dhe befasuese edhe për beqarët, yjet janë të favorshëm për dashurinë.

Puna: Do të jetë një ditë e kënaqësisë së madhe në punë, si për ata të punësuar, ashtu edhe për aktivitetet sipërmarrëse.

Ujori

Dashuria: Sot do t’ju duhet mbështetja e partnerit tuaj për të shmangur melankolinë. I rrethuar nga dashuria e tij, ju do të kaloni një mbrëmje të qetë! Është koha e duhur për beqarët që janë në kërkim të një shpirti binjak, do të gjeni harmoninë me një person.

Puna: Yjet mbrojnë biznesin dhe ju bëjnë të gjeni perspektiva të reja. Ju do të kapërceni një pengesë të madhe falë aftësive tuaja.

Peshqit

Dashuria: Venusi ju bën të jeni më proaktiv dhe optimist. Shumë do të gëzohen në një marrëdhënie që po lulëzon dhe shumë më tepër. Marrëdhënie konkrete edhe për zemrat e vetmuara, ndërsa për ata që kanë një dashuri të gjatë do të kenë mundësinë të reflektojnë.

Puna: E shkëlqyeshme sektori praktik, sot do të rivendosni gjithçka që keni në pritje, veçanërisht në zyrë./b.l/noa.al/