Dashi

Ese lidhja juaj ne çift ka qene e mire gjithë këto kohe, edhe sot do ja kaloni për mrekulli me partnerin, ndërsa nëse situata ka qene e turbullt, do vazhdoje te mbizotërojë tensioni. Beqaret ka shume gjasa qe jo vetëm te kenë njohje, por te fillojnë seriozisht një lidhje. Ne planin financiar do jeni shume te zotet dhe do realizoni investime te rëndësishme.

Demi

Te gjitha ëndrrat me te bukura te dashurisë do ju plotësohen gjate kësaj dite. Do kaloni çaste te mrekullueshme me partnerin dhe do iu duket sikur jeni mbi re. Beqaret do kenë pafund takime interesante, por ende nuk do ndihen gati te fillojnë një lidhje. Financat do jene ne gjendje te qëndrueshme. Nuk do ketë rrezik po u krye edhe ndonjë shpenzim me shume.

Binjaket

Dite shume e qete dhe aspak problematike kjo e sotmja për te dashuruarit. Marrëdhënia ne çift do jete e qëndrueshme. Filloni te reflektoni paksa mbi te ardhmen. Beqareve do ju ndryshoje e ardhmja vetëm ne pak sekonda. Një person i veçante do ju beje një propozim mbresëlënës. Ne planin financiar nuk duhet te bëni çmenduri me shpenzimet sepse do keni humbje te mëdha.

Gaforrja

Beqaret qe nuk kane pasur një lidhje te qëndrueshme ka rrezik t’i japin fund gjate kësaj dite ne mënyrë paqësore. Ata qe kane pasur një lidhje serioze do vazhdojnë ta ruajnë bashkëpunimin. Beqaret edhe vete do surprizohet kur një mik i vjetër t’iu propozoje për një lidhje. Ne fakt ai ka kohe qe ju dashuron dhe dëshiron t’iu beje te lumtur. Financat do jene delikate.

Luani

Çdo gjë do shkoje ashtu si ju e kishit menduar sot ne jetën ne çift. Merkuri do ju beje edhe me te dashur dhe me te duruar gjithashtu. Beqaret nga ana tjetër do kenë një dite te veçante dhe te mbushur me njohje interesante. Shfrytëzoni çdo minute. Perspektivat materiale janë te mira, megjithatë nuk duhet te mendoni vetëm për te tashmen, hiqni edhe disa para mënjanë.

Virgjeresha

Te gjithë planetët do bëhen bashke gjate kësaj dite dhe do ju sigurojnë një jete sentimentale te qëndrueshme dhe mjaft pozitive. Do kaloni çaste fantastike te cilat nuk keni për t’i harruar gjate. Beqaret me mire ta lënë veten te lire dhe te bëjnë atë qe do ju thotë zemra. Sektori i financave nuk do ketë ndryshime te mëdha. Gjendja do jete si disa dite me pare.

Peshorja

Dite plot ngjyra dhe plot emocione te veçanta. Si ju ashtu edhe partneri do i dini pikat e dobëta te njeri-tjetrit dhe do mundoheni ne çdo moment te ndiheni sa me mire. Beqaret duhet te maten mire para se te pranojnë ftesën e dikujt sepse mund te zhgënjehen me vone. Ne planin financiar do jeni shume te kujdesshëm dhe do e dini mire sa para te shpenzoni qe gjendja mos tronditet.

Akrepi

Do keni shume besim tek ai qe keni krah sot dhe do i kërkoni fale për gabimet qe keni bere kohet e fundit me sjelljen. Ai do jete me humor te mire dhe çdo gjë do shkoje për mrekulli. Beqaret, edhe pse do duan shume, nuk do mund te fillojnë dot një histori dashurie. Sektori i financave do jete i favorshëm edhe për te kryer ndonjë investim me tepër.

Shigjetari

Do keni debate te zjarrta gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Asgjë nuk ka për te shkuar ashtu si e kishit menduar kështu qe bëni kujdes. Beqaret do kenë një dite si gjithë te tjerat. Askush nga personat qe do ju shfaqet para syve nuk do ua mbushe mendjen për te filluar një lidhje. Financat nuk do jene delikate, por mund te bëhen nëse ju shpenzoni kuturu.

Bricjapi

Mos bëni gabim te flirtoni me persona te tjerë sot juve qe jeni ne një lidhje sepse do shkatërroni gjithçka qe keni dertuar deri me sot dhe do pendoheni shpejt. Beqaret nuk duhet te nxitohen te marrin vendime sepse ka kohe për gjithçka. Me mire qëndroni vete edhe sot. Ne planin financiar do ju duhet patjetër ndihma e specialisteve për ta rregulluar situatën.

Ujori

te dashuruarit do kenë një dite te zakonshme dhe pa momente te veçanta. Merrini gjerat si t’iu vijnë. Beqaret do realizojnë një takim te papritur, por qe mund te shndërrohet ne diçka te jashtëzakonshme. As vete nuk e kishin menduar se gjerat mund te ndryshonin kaq shpejt. Financat do i menaxhoni me se miri. Gjendja do jete akoma me e mire sesa e kishit menduar.

Peshqit

Dite aspak e qete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Partneri do ju kërkojë gjera te pamundura dhe kjo mund t’iu beje te ndiheni keq. Beqaret do joshin pa fund kudo qe te shkojnë, por te paket do jene ata qe do mund te krijojnë një lidhje. Me paratë do jeni te kujdesshëm dhe kjo do beje qe gjendja financiare te mos ketë probleme./Portalb.mk