Dashi

Do mundoheni me çdo mënyrë sot t’ia rifitoni zemrën atij qe keni ne krah dhe do i zgjidhni shpejt mosmarrëveshjet. Beqaret duhet te falënderojnë yjet te cilët do iu krijojnë kushtet e favorshme për te gjetur princin e kaltër. Ne planin financiar nuk duhet ne asnjë mënyrë te bëni gabime sepse gjendja do marre tatëpjetën. Do e keni te vështirë me vone te rivendosni ekuilibrin.

Demi

Duhet te bëni sa me shume lëshime sot ne jetën tuaj ne çift nëse doni qe marrëdhënia te ece ne rrugën e duhur. Kokëfortësia do krijoje debate dhe probleme te shumta. Beqaret do e thellojnë edhe me tepër një miqësi te vjetër. As vete nuk e kishin menduar se gjerat mund te ecnin ne këtë mënyrë. Financat do jene te mira për aq kohe sa ju te shpenzoni me maturi.

Binjaket

Ju qe jeni ne një lidhje me ne fund do i zyrtarizoni gjerat dhe do mendoni për tëhedhur te tjera hapa. ndiheni aq mire pranë te dashurit te zemrës saqë mund te shkoni ne pafundësi me te. Beqareve nuk do iu mungojnë takimet, megjithatë jo te gjithë do kënaqen me ato qe do realizojnë. Gjendja e financave nuk do jete as e keqe, por jo dhe ne gjendjen me te mire.

Gaforrja

Jeta juaj ne çift do jete edhe me pasionante se me pare. Mund te bëni edhe ndonjë çmenduri pranë atij qe dashuroni. Rëndësi ka qe çdo gjë ta bëni ne bashkëpunim me njeri-tjetrin. Beqaret do jene ne humor dhe te gatshëm te kërkojnë ne çdo vend një person qe t;iu përshtatet. Gjendja e te ardhurave do jete delikate për shkak te shpenzimeve te majme qe do ju duhet te kryeni.

Luani

Marsi do jete planeti qe do ju qëndrojë gjate gjithë kohës pranë sot. Do i shprehni ndjenjat ashtu si ti keni ne zemër dhe do ndiheni mire kur partneri te kënaqet prej atyre qe do i thoni. Beqaret do merrni propozime, por nuk do ndihen ende gati te fillojnë një histori dashurie. Ne planin financiar tregohuni te kujdesshëm dhe te matur. Po bëtë gabime do e keni te vështirë te ruani qëndrueshmërinë.

Virgjeresha

Do jeni shume me te qarte sot ne jetën tuaj ne çift dhe do i kuptoni nevojat e partnerit. Marrëdhënia ne çift do jete e ngrohte. Beqaret duhet t’i bëjnë mire llogarite para se te hedhin ndonjë hap. Një lidhje ka edhe angazhime nuk është çdo gjë fushe me lule. Financat nuk do jene te këqija, por ju duhet te shpenzoni me maturi dhe përkujdes duke menduar edhe për te ardhmen.

Peshorja

Do jeni me afër se kurrë me partnerin tuaj gjate kësaj dite sepse do filloni projekte te përbashkëta te cilat do vazhdojnë për një kohe te gjate. Beqaret duhet t’i bëjnë sytë katër sepse mund te kenë mundësi për dashuri me shikim te pare. Ne planin financiar do keni mbështetjen e yjeve. Do kryeni transaksionet dhe investimet e duhura.

Akrepi

Duhet te tregoheni me tolerante dhe me te kuptueshëm gjate kësaj dite me jetën tuaj ne çift sepse ne te kundërt mund te keni goxha mosmarrëveshje. Beqaret do lodhen pak, por ne fund do e gjejnë princin e tyre te kaltër. Financat do kenë përmirësime te ndjeshme fale përfundimit me sukses te një projekti te rëndësishëm. Po vazhduar ne këtë rruge keni për t’u pasuruar shpejt.

Shigjetari

Tregohuni me te disponueshem ndaj partnerit tuaj gjate kësaj dite sepse ai me te vërtetë do ketë shume nevoje për ju. Ne te tilla raste kuptohet sesa e doni njeri-tjetrin. Beqaret do kenë një dite te zakonshme dhe pa ndonjë surprize. Ne planin financiar do merrni disa masa para se gjendja te ketë probleme. Do jeni te kthjellet dhe largpamës.

Bricjapi

Do keni një komunikim shume te mire ne çift gjate kësaj dite dhe ne disa raste do kuptoheni dhe me shenja me atë qe keni ne krah. Beqaret duhet te tregohen paksa te kujdesshëm sepse jo te gjithë ata e i joshin duan t’i bëjnë te lumtur. Mund te ketë disa qe do kërkojnë thjesht te tallen. Financat do mbeten ne te njëjtën gjendje si disa kohe me pare.

Ujori

Duhet te tregoheni me te duruar sot ne jetën tuaj ne çift sepse partneri nuk do jene ne humorin e duhur. Te gjithë përballen ndonjëherë me sfida te vështira. Beqaret nuk duhet te qahen edhe nëse nuk e gjejnë personin ideal sepse te afërmit nuk do i lënë asnjë çast te mërziten. Gjendja financiare do vije duke u stabilizuar fale masave qe keni marre.

Peshqit

Dite e mbushur me gëzim kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni me te dashuruar se kurrë dhe do i shprehni pa fund ndjenjat. Beqaret do joshen nga disa persona, por nuk do ndihen ende gati për te filluar një lidhje. Te ardhurat ka mundësi te përmirësohen me shume nga sa ju mendonit, kjo fale një ndihme financiare qe do iu japin te afërmit./Portalb.mk