Dashi

Do i jepni rëndësinë e duhur jetës suaj ne çift gjate kësaj dite dhe do përjetoni ndjesi akoma me te veçanta se me pare. Dashuria për njeri-tjetrin do jete e zjarrte. beqaret jo veten qe do fillojnë një lidhje, por ajo do jete mjaft pasionante. Ne planin financiar çdo gjë do shkoje mire sepse kohet e fundit keni ditur si t’i menaxhoni te ardhurat. As borxhe nuk do keni për te shlyer.

Demi

Lidhja juaj me partnerin do jete goxha e qëndrueshme sot. Do merreni vesh për çdo gjë me atë qe keni ne krah dhe do i zgjidhni edhe disa çështje te mbetura pezull. Beqaret do e gjejnë me ne fund një person qe do ju përshtatet ne çdo pike. Ne planin financiar do ju duhet te ndryshoni sa me pare strategji sepse gjerat nuk po ecin mire.

Binjaket

Dite shume e qëndrueshme dhe pa asnjë problem sado te vogël kjo e sotmja për te dashuruarit. Do merreni vesh mire me partnerin. Beqaret do jene te vendosur ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë dhe do ja arrijnë menjëherë qëllimit. Financat do jene goxha te mira. Kjo do ju japë mundësinë te kryeni te gjitha shpenzimet e domosdoshme.

Gaforrja

Pas një periudhe paksa delikate për jetën tuaj ne çift, sot do ndiheni shume te qete. Do i sqaroni qe ne orët e para te mëngjesit mosmarrëveshjet dhe do e shihni te ardhmen me optimizëm. Beqaret nuk do duan ta sakrifikojnë lirinë e tyre dhe nuk do përfitojnë nga ftesat qe do iu bëhen. Merkuri do iu ndihmojnë t’i ruani sa me te stabilizuara financat.

Luani

Dite goxha e qete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do dashuroheni ashtu si ta ndjeni dhe partneri do ndihen me fat qe ju ka ne krah. Beqaret do realizojnë disa takime interesante te cilat mund edhe t’ua ndryshojnë përgjithmonë te ardhmen. Ne planin financiar do keni disa tronditje te vogla, por gjithsesi do ja dilni te kryeni shpenzimet e domosdoshme.

Virgjeresha

Do merrni disa propozime interesante sot nga partneri juaj dhe do jeni gati te bëni edhe ndonjë çmenduri te vogël. Beqaret do ndihen me gati se kurrë te pranojnë propozime dhe te fillojnë edhe aventura kalimtare. Gjendja e financave do vije dalëngadalë duke u përkeqësuar për shkak te pamaturisë qe keni treguar gjithë këto kohe. Beni kujdes!

Peshorja

Dite harmonike kjo e sotmja për te dashuruarit. Do i harroni te gjitha problemet qe keni pasur dikur dhe do mendoni vetëm për te ardhmen. Beqaret do takojnë persona te dashur dhe mjaft elokuente. Mos i humbisni mundësitë për t’i njohur me mire ata. Shpenzimet qe do kryeni do jene te konsiderueshme dhe gjendja e financave do behet akoma me delikate.

Akrepi

Te dashuruarit do kalojnë një dite shume te zakonshme dhe pa probleme. Do ndiheni mire. Beqaret duhet te tregohen shume te matur sot nëse pranojnë ftesat e do ju bëhen sepse jo te gjithë personat ju duan te mirën. Mos e lëndoni veten me dorën tuaj. Yjet do i favorizojnë financat. Gjendja do jete edhe me e mire nga sa e kishit menduar.

Shigjetari

Nuk do keni për çfarë te qaheni sot ne jetën sentimentale sepse do jete partneri ai qe do mendoje për çdo. Shfrytëzojeni ditën deri ne maksimum. Beqaret do realizojnë një nga takimet me te bukura te jetës se tyre dhe gjithçka do ju ndryshoje për mire. Ne planin financiar do ju duhet te përballeni me sfida goxha te vështira dhe delikate. Kujdes!

Bricjapi

Dite goxha e kënaqshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do bëni çfarë te mundi qe te ruani klimën e ngrohte dhe harmonike. Beqaret nuk do preferojnë te fillojnë një lidhje edhe pse mundësitë qe do iu jepen do jene goxha te mira. Ne planin financiar mund te përballeni me probleme për shkak te pamaturisë qe keni treguar se fundmi.

Ujori

Do jeni gjithë kohës te trishtuar sot ju te dashuruarit. Asnjeri nuk do beje toleroni dhe secili do kërkojë ti dale e veta. Kujdes sepse po vazhduar kështu nuk keni për te shkuar gjate si çift. Beqaret do kenë veçse mundësi për disa aventura kalimtare, asgjë me shume sesa kaq. Ne pune do jete një dite pa kurrfarë problemi. Gjithçka qe dëshironi do ju realizohet.

Peshqit

Duhet te tregoheni shume te kujdesshëm gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift sepse përndryshe do përballeni me probleme. Për çdo mendim apo hatermbetje flisni hapur me atë qe keni ne krah. Beqaret nuk do ndihen ende gati te fillojnë një lidhje. Financat do jene goxha te mira dhe kjo do iu japë mundësinë te kryeni investimet e duhura./Portalb.mk