Dashi

Klima ne çift do jete e paqëndrueshme gjate kësaj dite. Edhe pse mëngjesi mund te jete emocionues, pasditja do ketë debate dhe mosmarrëveshje te mëdha. Beqaret duhet te tregohen sa me te duruar nëse duan te ndeshen e personin ideal. Ne planin financiar do jeni me dinamike dhe me te organizuar. Do ia dilni ta stabilizoni situatën sa hap e mbyll sytë.

Demi

Te gjithë ata qe kane krijuar tashme një lidhje mund te keni disa debate sepse nuk do bien dakord për një vendim qe iu duhet te marrin. Kujdes! Beqaret duhet te shohin sa majtas djathtas gjate kësaj dite. Nëse tregoheni me te hapur, mund ta takoni edhe personin qe keni ëndërruar. Financat do vije duke u përmirësuar. Reflektoni me mire para se te bëni shpenzime te mëdha.

Binjaket

Do jeni shume optimiste sot për jetën tuaj ne çift dhe kjo do iu beje te ndiheni mire. Do kaloni edhe disa momente te lumtura dhe plot gëzim. Shfrytëzojeni ditën deri ne sekondën e fundit. Beqaret do e lënë veten te udhëhiqen thjesht nga ndjenjat e momentit pa menduar se çfarë mund te ndodhe me vone. Klima ne sektorin financiar do jete e dyzuar. Hidhni çdo hap me kujdes.

Gaforrja

Dita e sotme do jete plot diell dhe ngjyra. Ndjenjat do jene mjaft te forta dhe do shprehni gjithçka qe ndjeni. Nëse jeni ne një lidhje do krijoni baza me te forta për te. Përfitoni nga rrethanat ju beqare ne mënyrë qe te gjeni personin me te cilin do kaloni jetën. Bëjini sytë katër sot! Do bëni çmos qe te fitoni sa me shume para. Do kryeni edhe transaksione te cilat do iu ndihmojnë ne stabilizimin e buxhetit.

Luani

Klima ne çift do jete mjaft konfliktuale gate kësaj dite. Do debatoni edhe për gjerat me te vogla me atë qe keni ne krah dhe kjo do iu mërzitë pa mase. Beqaret duhet te tregohen te matur me takimet qe do kryejnë nëse nuk duan te vuajnë me pas. Ne planin financiar do përballeni me probleme. Nuk është koha e duhur për te blere atë qe kishit menduar.

Virgjeresha

Lëreni me te lire partnerin sot dhe mos e teproni ne asnjë moment me xhelozinë. Nëse ai ka ndërmend te beje diçka askush nuk do mund ta pengoje, madje as ju. Beqaret do mundohen me çdo mënyrë ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë prej kohesh. Me ndihmën e një mikeshe do e arrini qëllimin. Ne planin financiar tregohuni me largpamës dhe me rigoroze

Peshorja

Dite e favorshme dhe pa asnjë moment tensioni kjo e sotmja për te dashuruarit. Gjithçka do ece si duhet ne jetën tuaj sentimentale kështu qe shfrytëzojeni çdo sekonde. Beqaret do e kenë shume te vështirë te krijojnë një lidhje sepse do përzgjedhin me shume sesa duhet. Ne planin financiar çdo gjë do shkoje për mrekulli. Nuk do keni asnjë tronditje edhe pse mund te shpenzoni pak me tepër.
Akrepi

Marsi do ndikoje mjaft ne jetën sentimentale te çifteve dhe do i shtyje ata te tregoheni me tolerante. Marrëdhënia juaj ka mundësi te përmirësohet ndjeshëm dhe mund te merrni vendime për te ardhmen. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare dhe do fillojnë shpejt një lidhje pasionante. Për shkak te shpenzimeve te konsiderueshme qe do kryeni financat do jene delikate.

Shigjetari

Marrëdhënia juaj me partnerin do jete shume e mire gjate kësaj dite. Do merrni kënaqësitë e pritura dhe nuk do debatoni për asgjë. Komunikimi është një nga pikat tuaja me te forta. Beqaret duhet te kenë me tepër besim tek vetja dhe te tentojnë. Ne planin financiar do keni fat. Gjerat do shkojnë ashtu si i kishit programuar dhe do kryeni disa transaksione te rëndësishme.

Bricjapi

Qe ne orët e para te mëngjesit do ndiheni mire pranë partnerit tuaj dhe do përjetoni emocione. Ai do jete aq i frymëzuar saqë do ju përgatisë surpriza te njëpasnjëshme. Beqaret do kenë vetëm mundësi për aventura kalimtare, por mjaft sharmante. Ne planin financiar bëni kujdes nëse nuk doni te përballeni me surpriza te këqija.

Ujori

Dite e mbushur me trazira te mëdha kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Tregohuni te kujdesshëm me çdo gjë qe do thoni. Beqaret do mundohen gjithë kohës te gjejnë një person te përshtatshëm, por nuk do ja dalin dot mbanë. Plutoni do ju ndihmoje te jeni me te organizuar ne planin financiar dhe çdo shpenzim ta kryeni te mirë menduar.

Peshqit

Rreziku për ndarje do jete i madh gjate kësaj dite. Mos e teproni me kritikat dhe mos këmbëngulni kot kur e dini se ideja juaj është e gabuar. Toleranca duhet te rivendoset serish. Beqaret do qëndrojnë vetëm, por nuk do vuajnë nga kjo. Miqtë do i bëjnë te ndiheni me se miri. Buxheti do jete delikat. Nëse vazhdoni te shpenzoni kuturi është e sigurte qe do ngeleni pa para./Portalb.mk