Dashi

Shumë dashuri dhe energji pozitive rreth vetes sot. Jeni ju që tërhiqni në orbitën tuaj njerëz që kanë gjithmonë mjaft optimizëm brenda tyre. Beqarët do kenë sot mbështetjen e yjeve dhe do realizojnë disa takime interesante. Financat do vinë duke u përmirësuar ndjeshëm, mund të kryeni edhe shpenzime.

Demi

Sot ju entuziazmojnë ata persona që kanë një ideal për të ndjekur dhe një projekt ambicioz për të realizuar. Doni ti keni pranë me çdo kusht. Beqarët do realizojnë disa takime interesante dhe do ju rrahë zemra shumë fort për një person që do njohin. Në planin financiar nuk do të përballeni me asnjë lloj problemi.

Binjakët

Raporti në çift do të lëkundet sot nga disa dyshime. Nëse jeni ju ai/ajo që duhet të justifikoheni kundrejt partnerit/es, duhet të gjeni fjalët e duhura. Beqarët do kenë takime pa fund, por asgjë më shumë sesa aventurat kalimtare. Në planin financiar nuk duhet t’i lini gjërat pas dore, mund të përballeni me vështirësi.

Gaforrja

Sot po mundoheni ti mbyllni të gjitha punët e ditës sa më shpejt. Ju pret një darkë romantike me njeriun e zemrës për të cilën duhet të bëni të gjitha përgatitjet e duhura. Beqarët duhet të mendohen mirë para se të marrin vendime për të ardhmen. Financat do të jenë të qëndrueshme.

Luani

Dita paraqitet e rrëmujshme me mjaft situata delikate që do të kërkojnë ndërhyrjen tuaj. Do të shikoni të gjitha mundësitë për të zgjidhur një çështje me partnerin/en. Beqarët do jenë mjaft joshës dhe flirtues sot në takime dhe do bëjnë për vete shumë persona. Financat do vazhdojnë të jenë të ekuilibruara.

Virgjëresha

Nuk është se do të ketë ndonjë ulje ose ngritje të madhe dita e sotme për ju të dashuruarit. Rutina dhe gjendja juaj disi indiferente thjesht do lënë gjithçka të kalojë. Beqarët nuk e dinë as vetë se çfarë duan prandaj më mirë të presin edhe pak kohë para se të marrin vendime. Në planin financiar do keni fat me shumicë.

Peshorja

Një ditë interesante ku nuk keni nevojë të komunikoni fare me partnerin/en sepse merreni vesh në ajër të dy. Bashkëpunimi do të jetë i përkryer. Beqarët duhet të jenë më të duruar dhe nuk duhet të vrapojnë pas personave që nuk i njohin mirë. Në planin financiar menaxhimi juaj do përmirësojë tej mase situatën.

Akrepi

Nuk po arrini dot të finalizoni një projekt konkret që duhet ta kishit përfunduar tashmë. Nëse hasni pengesa kërkoni ndihmën e ekspertëve. Beqarët duhet të presin edhe pak ditë për të pasur ndryshime të rëndësishme. Financat do vinë duke u përmirësuar ndjeshëm, Venusi do ndikoje pozitivisht.

Shigjetari

Pasioni dhe entuziazmi janë një miks i lezetshëm sot për ju që jeni në një marrëdhënie, që do t’ju bëjë të provoni eksperienca shumë të veçanta. Beqarët vështirë se do mund ta bëjnë për vete atë që pëlqejnë, prandaj do mbeten ende vetëm. Financat do jenë goxha të mira, mund të kryeni edhe shpenzimet që doni.

Bricjapi

Megjithëse impenjimet e ditës ju mbajnë larg njëri-tjetrit, nëse në familjen tuaj ka një problem të vogël keni treguar që jeni të gjithë të bashkuar. Beqarët do realizojnë takime interesante dhe mund të takojnë edhe personin që presin prej kohësh. Financat do jenë delikate, kujdes me shpenzimet.

Ujori

Sot doni të mblidheni me miqtë apo partnerin/en, por në një vend të qetë larg zhurmave të qytetit. Mjaft ta ndani mendjen dhe do t’ju bashkohen të gjithë. Beqaret do realizojnë disa takime interesante, njohje që do duan ti çojnë më tej. Në planin financiar tregohuni të matur me shpenzimet për të shmangur problemet.

Peshqit

Nuk është një ditë nga ato me të mirat për ju të dashuruarit, por gjithsesi do të arrini të merrni ato gjëra që doni nga dita e sotme. Kapni momentet që ju interesojnë. Beqarët do ja dedikojnë ditën e tyre shoqërisë dhe nuk do mendojnë fare për dashurinë. Financat do jenë të qëndrueshme, gjithsesi mos rrezikoni me shpenzimet.