Dashi. Me shumë qetësi do të arrini të tejkaloni një çështje që po ju mërzit prej kohësh. Sot është një ditë e mirë për sqarime. Përsa i përket beqarëve do të kenë një ditë plot emocione intensive. Lëshojeni pasionin tuaj, mos e mbani brenda.

Puna. Jepini hapësire ideve tuaja dhe kreativitetit. Çdo nismë e juaja do të vlerësohet dhe shpërblehet më së miri.

Demi. Të gjitha paqartësitë me partnerin tuaj do të marrin zgjidhje. Dielli do të shkëlqejë për ju më shumë se asnjëherë. Beqarët do të krijojnë një raport dashurie gjatë kësaj dite.

Puna. Ditë e mirë për ju pasi aftësitë tuaja do të dalin në pah dhe do ju bëjnë ju më të pranueshëm në profesion.

Binjakët. Sot do të përballeni me shumë sfida por që disa situata do ju sjellin edhe kënaqësi. Keni argumentet e duhura për të mahnitur partnerin tuaj. Për beqarët nuk ka më kohë për të pritur. Dashuria kërkohet, ndryshe nuk do ta gjeni kurrë.

Puna. Duhet të tregoheni të duruar, sidomos nëse keni një punë të pavarur. Një gabim mund t’ju rezultojë fatal nëse nuk tregoni kujdes.

Gaforrja. Hëna sot do ju sjellë shumë qetësi dhe humor të mirë. Shijoni periudhën e mirëkuptimit me partnerin tuaj dhe planifikoni projekte së bashku. Beqarët do të dorëzohen përballë një personi që insiston vazhdimisht një lidhje me ju. Dëgjoni zemren, nëse rreh fort atëherë nuk do mund të rezistoni.

Puna. Fati po ju ndjek në karrierë, ndërsa suksesi është në dorën tuaj. Mund të merrni një propozim që do të ndryshojë perspektivat tuaja.

Luani. Vlerësoni gëzimet dhe kënaqësitë e vogla që ju ofron jeta e përditshme. Edhe pse pëlqeni të bëni gjëra të mëdha, shijoni intimitetin me partnerin tuaj sonte… Vetëm! Beqarët nuk do të kenë një ditë të mirë. Duhet të shmangin situatat e komplikuara.

Puna. Ditë shumë e mirë për të bërë biznes në favorin tuaj. Kujdes nga kurthet, mund të sillen rreth jush.

Virgjeresha. Gjatë ditës së sotme do ndjeheni pozitivë. Me personin tuaj të dashur do të uleni dhe diskutoni rreth një projekti që e keni në kokë prej kohësh. Për beqarët një njohje e re është pranë dhe po “ju shkel syrin”. Edhe pse rrotull sillen disa shqetësime gjithçka do të kalojë qetë.

Puna vazhdon me perspektiva të mëdha për të ardhmen. Disa shqetësime të vogla por pa probleme për ju.

Peshorja. Një ditë e mërzitshme për ju dhe pak premtuese. Nëse doni më shumë dashuri, shfaqni hapur ndjenjat tuaja dhe do të shihni se gjithçka do shkojë ashtu si ju dëshironi. Beqarët do të jenë të detyruar që të sqarojnë disa mosmarrëveshje ku nuk do të mund t’i evitojnë. Ssitemoni gjithçka në mënyrë që të keni ditë të qeta.

Puna. Disa projekte të reja do të bëjnë që ju të gjeni vetveten dhe do të dilni nga apatia që keni jetuar prej kohësh.

Akrepi. Do të jetë një ditë shumë intensive me kaq shumë gjëra për të bërë dhe për të zgjidhur, edhe në fushën sentimentale. Qartësoni disa dyshime dhe mos jini hipokritë. Nëse jeni beqarë, pritet që të merrni një propozim sentimental shumë premtues.

Puna. Do të jetë një e hënë lufte por do t’i fitoni të gjitha betejat, aq sa do të ngjallni zili edhe te kolegët.

Shigjetari. Yjet sot do ju ndihmojnë që të zgjidhni disa situata që kanë mbetur pezull. Do të zgjidhni disa probleme në familjen tuaj dhe kohën e lirë do e kaloni me partnerin tuaj. Të reja edhe për beqarët. Do të keni disa njohje ku do të rifitoni qetësinë pas ndarjes së mëparshme.

Puna. Angazhimet dhe mundësitë do të jenë konstante dhe duhet që t’i balanconi që të dyja.

Bricjapi. Lajme të mira për ju porsa i përket pjesës sentimentale dhe asaj familjare. Ndryshime pozitive përsa i përket çifteve. Ndërkaq për beqarët, njohje të reja do jenë në sfond ku do të hapet një kapitull i ri në jetën e tyre sentimentale.

Puna. Sfida të reja do të keni në horizont. Mos u ndalni, vazhdoni përpara nëse doni të keni sukses.

Ujori. Po kaloni një periudhë me konflikte intensive me partnerin tuaj. Do të merrni vendime të rëndësishme që kanë të bëjnë me të ardhmen tuaj sentimentale. Përsa i përket beqarëve, është koha për pushim. Duhet të mendoni para se të rifilloni një dashuri të re në jetën tuaj.

Puna. Shenja të reja dhe të mira porsa i përket punës tuaj. Të ardhurat tuaja mund të pësojnë rritje. Qendroni të vëmendshëm.

Peshqit. Hëna do t’ju bëjë të ndiheni mirë me të gjithë dhe do të jeni gjithashtu të papërmbajtshëm. Marrëdhëniet me partnerin vijojnë të shkëlqyera. Shijoni këtë fazë. Dashuri e lumtur për beqarët. Emocione të reja do të ngrohin zemrën dhe mendjen tuaj.

Puna. Kushtojini rëndësi disa mundësive që mund të ndryshojnë jetën tuaj.