Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Ju pret një ditë pozitive, ndaj përfitoni për të bërë ndonjë projekt të mirë. Do të jeni të karikuar me energji dhe me dëshirë për tu rikthyer në lojë dhe për të dashuruar. Gjërat do të jenë disi të ngadalësuara për momentin, por do të kuptoni se pavarësisht gjithçkaje situata nuk është negative.

Demi

Shmangni çdo komplikim të mundshëm gjatë kësaj dite. Mundohuni që të relaksoheni, pasi tensionet kanë arritur skaje tejet të rrezikshme. Bëni mirë që të grumbulloni sa më shumë energji, pasi do ju duhen.

Binjakët

Për të lindurit e kësaj shenje, mund të ketë një ndryshim të rëndësishëm në punë. Mbani parasysh se në këtë drejtim do ju duhet pak kohë, para se të zhbllokohet kjo situatë. Disa prej jush mund të kenë një inat të brendshëm. Zgjidhja? Dashuria!

Gaforrja

Parashikohet një rikuperim i ndjeshëm, veçanërisht në sferën sentimentale. Nëse në muajin korrik keni njohur dikë, mund të ndodhë afrimi i dëshiruar, por vetëm me sjelljen e duhur. Në punë do ju duhet të prisni para se të rregulloni raportet që nuk funksionojnë më.

Luani

Gjatë kësaj pjese të javës, mund të përballeni me dyshime në sferën sentimentale. Mundohuni që të jeni më të kuptueshëm! Do të përjetoni një debulesë fizike e cila do të zgjasë deri të enjten.

Virgjëresha

Për të lindurit e kësaj shenje, parashikohet një ditë interesante sa i takon ndjenjave. Për gjithë ata që duan të bëjnë një ndryshim të madh, situata është mjaft e favorshme. Nga ana tjetër është një periudhë e mbushur me reflektim, ndaj duhet të jepni mbështetjen tuaj për gjithë ata persona që kanë nevojë momentalisht.

Peshorja

Në punë do të përballeni me një sërë vështirësish, të cilat nuk do të marrin zgjidhje para vjeshtës. Nga ana tjetër tensionet nuk do të mungojnë, madje do të ndiheni të ngarkuar me shumë përgjegjësi.

Akrepi

Hëna i fton të lindurit e kësaj shenje që të kenë më shumë besim në vete dhe në të ardhmen. As në familje, komplikimet nuk do të mungojnë. Për të reflektuar ka kohë, ndaj bëni mirë që të prisni fundin e gushtit.

Shigjetari

Yjet parashikojnë zhvillime të rëndësishme gjatë kësaj dite. Kjo do të thotë se do të ndiheni më të lirë për të dashuruar. Fillimi i gushtit është mjaft i favorshëm për ndjenjat, e sidomos për ata që janë vetëm.

Bricjapi

Eksperiencat kanë rëndësi dhe bëni mirë që ti mbani parasysh. Ky është një moment mjaft me interes për të bërë blerje me leverdi, ndonëse më e mira do të vij në pjesën e dytë të gushtit, shkruan noa.al.

Ujori

E mërkura do të jetë e mbushur me tensione, për shkak të provokimeve me të cilat do të përballeni. Mund të ndjeni brenda vetes një acarim të madh. Disa projekte mund të mos ecin para gjatë kësaj periudhe, por nuk është vendi për t’u dramatizuar.

Peshqit

Ky 7 gusht do të sjellë mundësinë që të riktheheni në lojë në disa drejtime. Sa i takon punës ka disa ngadalësime, por rikuperimi do të vijë vetëm në shtator. /a.y/noa.al