Dashi

Te nxitur nga Merkuri dhe Plutoni, do e përmirësoni ndjeshëm sot jetën tuaj ne çift. Do jeni me tolerante dhe me te kuptueshëm me personin qe keni ne krah. Beqaret do kenë një dite te animuar dhe plot takime impresionuese. Shfrytëzojeni sa te mundni ditën! Ne planin financiar nuk do keni probleme, mirëpo yjet rekomandojnë maturi me çdo lloj shpenzimi.

Demi

Do ketë goxha konflikte sot mes jush dhe personit qe keni ne krah dhe ato do e pështjellojnë tej mase situatën. Do jeni nervoze dhe te stresuar për diçka. Me mire flisni hapur me te. Beqaret do fillojnë ta joshin personin qe kane pëlqyer prej kohesh. Ne planin financiar Merkuri do iu ndihmoje te vendosni rregullin. Gjerat do ecin me se miri.

Binjaket

Do ndiheni mjaft te lumtur sot ne krahët e partnerit tuaj dhe nuk do dëshironi te ndaheni për asnjë çast prej tij. Shpesh do iu duket vetja si një princeshe ne kështjellën e lumturisë. Beqaret le te njihen me persona te rinj, por ne asnjë mënyrë nuk duhet te nxitohen dhe te hedhin hapa te mëtejshëm. Ne planin financiar është momenti i duhur për ta konsoliduar situatën.

Gaforrja

Mos bëni gabim te rrini ne qetësi gjate kësaj dite sepse kjo mund te jete shkatërruese për jetën ne çift. Duhet te flisni hapur për gjithçka dhe sa me pare. Beqaret do hedhin hapat e para drejt krijimit te një lidhjeje mjaft te qëndrueshme dhe emocionuese. Edhe situata financiare pritet te stabilizohet. Kjo do iu beje te ndiheni me te qete kur shpenzoni.

Luani

Priten momente goxha interesante gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Partneri do iu beje disa surpriza dhe ju do ndiheni mjaft mire. Beqaret do kenë një dite te zakonshme dhe pa te reja. Duhet ende te bëheni te duruar, ndryshe mund te gaboni. Ne planin financiar do jeni shume te zotet dhe do kryeni transaksione me rëndësi te madhe.

Virgjeresha

Lidhja juaj me partnerin do forcohet edhe me tepër gjate kësaj dite. Do ndani çdo mendim dhe opinion me partnerin tuaj dhe gjerat do ecin si duhet. beqaret do kenë disa takime, por nuk do arrijnë dot te fillojnë një lidhje te qëndrueshme. Kënaquni me ndonjë aventure te këndshme. Ne planin financiar do jeni shume te zotet dhe do arrini ta stabilizoni situatën.

Peshorja

Edhe nëse keni probleme me partnerin nuk duhen ndërmarre vendime sot. Nxitimi mund t’iu çoje drejt gabimeve. Beqaret do kenë flirtime pa fund dhe mundësitë për te filluar një lidhje do jene te shumta. Gjithçka do ndryshoje sot për ta. Ne planin financiar gjerat do ecin me se miri. Do e dini mire sa te shpenzoni ne mënyrë qe te mos keni vështirësi.

Akrepi

Shume planetë do e influencojnë sot jetën tuaj ne çift. Dita do jete e animuar dhe mjaft e bukur. Partneri do mundohet gjithë kohës t’iu mbaje pranë dhe t’iu beje te lumtur. Beqaret do fillojnë t’i shohin gjerat me një sy tjetër dhe nuk do e kërkojnë me ngulm dashurinë. Financat do kenë tronditje për shkak te disa shpenzimeve te konsiderueshme qe do iu duhet te kryeni.

Shigjetari

Ka shume rrezik qe sot ta tradhtoni partnerin tuaj me një mik te tij. Ai ne fakt ka kohe qe është munduar t’iu joshe dhe pikërisht këtë dite do bini ne kthetrat e tij. Beqaret nuk do ndihen gati për njohje te reja dhe do qëndrojnë ashtu si janë. Me financat nuk do keni probleme nëse tregoheni te matur. Mund t’ia dilni edhe duke shpenzuar pak.

Bricjapi

Venusi do jete i pozicionuar mire ne qiellin tuaj te dashurisë. Do kaloni momente entuziazmuese dhe do ndiheni për mrekulli. Partneri do jete ne humor dhe do ua plotësojë çdo dëshirë. Beqaret bëjnë mire t’i pranojnë ftesat qe do iu bëhen dhe te njihen mire me ata persona. Ne planin financiar do jeni shume te kujdesshëm dhe nuk do e lejoni veten te gaboni.

Ujori

Merkuri do iu nxite ta shtoni dialogun ne çift dhe ta forconi bashkëpunimin. Dita do jete e këndshme dhe pa ndonjë problem. Edhe beqaret do kenë një dite te animuar dhe te mbushur me takime impresionuese. Te rralle do jene ata qe nuk do fillojnë një lidhje. Financat do ua mbrojnë te gjithë planetët kështu qe mund te rrini te qete ne këtë sektor.

Peshqit

Nuk do jete dite aspak e qete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do keni debatet te njëpasnjëshme me te dhe asgjë nuk do ece sipas planeve. Beqaret ka shume mundësi te kenë tërheqje te mëdha fizike dhe nuk do mundojnë as dashuritë me shikim te pare. Investimet e mëdha nuk duhet t’i kryeni sot. Ende nuk ka ardhur koha e duhur./Portalb.mk