Dashi

Ne jetën ne çift do mbizotërojë një klime e ngrohte dhe mjaft e këndshme. Do merreni vesh mire me atë qe keni ne krah. Beqaret do vazhdojnë te kërkojnë pa fund gjate kësaj dite për te gjetur shpirtin e tyre binjak, por me kot. Çdo sakrifice do jete e hedhur dem. Financat do jene goxha te qëndrueshme dhe aspak problematike. Kujdes me çdo lloj shpenzimi.

Demi

Jeta juaj ne çift do jete shume e veçante gjate kësaj dite. Partneri do ju mbaje ne pëllëmbe te dorës dhe do ju beje te ndiheni sa me mire. Beqaret do jene mjaft joshës dhe do marrin pa fund propozime nga persona qe nuk i njohin. Mos refuzoni menjëherë, jepini vetes një mundësi. Perspektivat materiale do jene goxha te mira. Do mund te kryeni edhe investime.

Binjaket

Dite shume e qete dhe pa problemin me te vogël kjo e sotmja për te dashuruarit. Do kaloni çaste te veçanta dhe do filloni te planifikoni edhe te ardhmen. Beqaret do vazhdojnë te presin dashurinë e madhe e cila duket ende shume larg. Ne planin financiar duhet t’i bëni mire llogarite qe te mos keni as problemin me te vogël.

Gaforrja

Jeta juaj ne çift nuk do jete aspak e trishtuar sot. Si ju ashtu edhe partneri do tregoheni te dashur me njeri-tjetrin dhe do mendoni te bëni sa me shume surpriza. Beqaret do e gjejnë me ne fund një person te përshtatshëm dhe do fillojnë një histori dashurie. Ne planin financiar do jete Plutoni ai qe do ju mbështesë fort dhe do iu beje te jeni me te kthjellet.

Luani

Dite p;lot ngjyra kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do kaloni çaste te mrekullueshme pranë atij qe dashuroni dhe nuk do keni për çfarë te qaheni. Beqaret do marrin shume ftesa, por asnjëra prej tyre nuk do ju duket aq tërheqëse. Ka shume gjasa qe edhe sot te qëndrojnë vetëm. Merkuri do ndikoje negativisht tek financat dhe t’ua dobësojë tej mase ato.

Virgjeresha

Do e ruani edhe gjate kësaj dite klimën e ngrohte ne jetën tuaj ne çift. Do flisni sinqerisht me atë qe keni ne krah dhe do i sqaroni edhe mosmarrëveshjet e vogla qe keni pasur me herët. Beqaret duhet te dëgjojnë zemrën dhe t’i lënë gjerat te rrjedhin vete. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme edhe pse do luftoni fort qe t’i përmirësoni.

Peshorja

Do kënaqeni sot ne krahët e partnerit tuaj dhe do mendoni se jeni ne një ëndërr. Ne fakt gjithçka do jete reale. Çdo çast te lire do e kaloni me te dashurin e zemrës. Beqaret nuk do mund te fillojnë dot një histori dashurie edhe pse mundësitë për njohje te reja nuk do mungojnë. Ne planin financiar do jeni me shume fat. Gjendja do jete e shkëlqyer.

Akrepi

Mjedisi yjor do jete mjaft i ngrohte gjate kësaj dite. Do bashkëpunoni për çdo gjë me partnerin tuaj dhe nuk do jetoni thjesht momentin si t’iu vije. Beqaret do ndihen gati te fillojnë një histori dashurie me personin qe ka gjithë ato kohe qe i josh. Financat do jene goxha te turbullta. Mos hidhni hapa te nxituara sepse do pendoheni shpejt.

Shigjetari

Nuk do keni për çfarë te qaheni gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift sepse partneri do ju mbaje gjithë kohës ne pëllëmbe te dorës. Gjithçka qe keni dëshiruar do ju plotësohet. Beqaret do e kenë mendjen gjetiu dhe nuk do mendojnë aspak për krijimin e një lidhjeje. financat do kenë disa përmirësime te vogla. Kujdes kjo nuk do te thotë qe ju te shpenzoni kuturu.

Bricjapi

Yjet do kenë ndikim pozitiv gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Do keni me shume besim tek ai qe keni ne krah dhe do ndiheni gati te hidhni edhe ndonjë hap me tej. Beqaret me mire te tregohen realiste dhe te mos kërkojnë te pamundurën. Ne planin financiar gjendja do jete me e mire. Do arrini te shlyeni fillimisht te gjitha borxhet.

Ujori

Dite shume e vështirë dhe here pas here e mbushur me debate te forta kjo e sotmja për te dashuruarit. Asgjë nuk do shkoje ashtu si e kishit planifikuar. Beqaret do enden kot neper rruge dhe nuk do arrijnë ta gjejnë personin e përshtatshëm. Edhe financat nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme. Duhet te mendoheni disa here para se te kryeni çdo lloj investimi.

Peshqit

Çështjet e zemrës do shkojnë për mrekulli gjate kësaj dite. Do jeni te qarte ne mendime dhe do bëni atë qe ndjeni. Partneri do ju mbaje ne pëllëmbe te dorës gjithë kohës. Beqaret do jene te logjikshëm dhe nuk do nisin një histori pa qene te sigurt se ajo mund te vazhdoje gjate. Dielli do iu ndihmoje ne planin financiar. Gjithë kohës do mbizotërojë ekuilibri./Portalb.mk