Dashi

Dite mjaft premtuese kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Gjerat mes jush do shkojnë me se miri dhe nuk do keni çfarë te kërkoni me shume nga partneri. Beqaret duhet te dalin sa me shume e te argëtohen nëse duan te gjejnë personin e përshtatshëm. Asgjë nuk do ndodhe nëse qëndroni mbyllur ne shtëpi. Ne planin financiar do jeni me te organizuar.

Demi

Dita e sotme nuk do jete si një lume i qete sot për jetën ne çift. Tensioni dhe debatet do shtohen me kalimin e orëve dhe asgjë nuk do shkoje sipas programit. Beqaret as vete nuk do e dine çfarë duan te bëjnë dhe kjo do i pengoje te hedhin hapa me tej. Ne planin financiar fati do jete ne anën tuaj. Përfitoni për te kryer ndonjë investim dhe për te shlyer borxhet.

Binjaket

Sektori i jetës ne çift do jete goxha i qëndrueshëm. Do harxhoni kohen e duhur me atë qe keni ne krah dhe marrëdhënia mes jush do përforcohet edhe me tepër. Beqaret duhet te tregohen me te rezervuar sepse përndryshe mund te bëjnë gabime. Ne planin financiar do keni fat, megjithatë ne çdo moment duhet te qëndroni vigjilent. Mos rrezikoni me shume sesa duhet.

Gaforrja

Saturni do e influencoje tej mase sot jetën tuaj ne çift dhe kjo do beje qe gjerat mes jush te përmirësohen. Do ketë pasion me shumice dhe ndjesi te forta. Beqaret nuk duhet te mendohen shume për te pranuar ftesa, sikundër as nuk duhet te japin fjalën pa u njohur mire me disa persona. Ekuilibri financiar do dobësohet. Kujdes me çdo lloj shpenzimi.

Luani

Jeta juaj ne çift do jete e mbushur me peripeci sot. Asgjë nuk do ece si e kishit parashikuar dhe do iu duhet mund e sakrifica për te ruajtur qëndrueshmërinë. Beqaret do koleksionojnë zemra dhe me pas do bëjnë edhe kualifikimet e duhura. Ne planin financiar do iu duhet te hiqni dore nga disa shpenzime ne mënyrë qe te mos keni probleme.

Virgjeresha

Jeta ne çift nuk do jete e keqe sot, por nëse i shtoni dozat e fantazisë, ambienti do behet edhe me emocionues. Beqaret do joshin cilindo qe do iu dale para dhe do kenë mundësi te njihen me sa me shume persona. Me pas do jene me te qarte për zgjidhjet qe duhet te bëjnë. Për financat duhet te bëni shume kujdes. Asgjë nuk do shkoje si e kishit menduar.

Peshorja

Edhe nëse keni kohe qe jeni ne një lidhje dhe nëse keni kaluar çaste romantike ashtu sikurse edhe te vështira me partnerin, serish nuk duhet t’i besoni atij verbërisht. Beqaret do kenë një takim interesant i cili do ua ndryshoje tërësisht rrjedhën e jetës. Ne planin financiar duhet te mendoheni mire para se te kryeni investime dhe nëse mundeni duhet te kërkoni këshillat e specialisteve.

Akrepi

Do i jepni me shume prioritet se kurrë sot jetës suaj ne çift. Gjithçka do ndryshoje sot sepse do i shihni gjerat me një sy tjetër. Beqaret do fillojnë një histori dashurie fiks ashtu si ata e kishin menduar. Gjithçka do jete me e bukur se me pare. Ne planin financiar priten përmirësime. Përfitoni për te shlyer fillimisht borxhet apo për te paguar faturat e prapambetura.

Shigjetari

Dashuria për ju është me e rëndësishme se çdo gjë tjetër. Pa te nuk do arrinit dot te merrnit fryme dhe nuk do donit te jetonit asnjë çast. Beqaret edhe pse do kërkojnë kudo dhe ne çdo çast dike qe t’iu përshtatet, nuk do ja dalin dot. Situata financiare ka shume mundësi te përmirësohet. Kjo fale mbështetjes se planetëve, por edhe te disa te afërmve.

Bricjapi

Do jeni me te përgjegjshëm sot ne jetën tuaj ne çift dhe marrëdhënia do ece si duhet. Intimiteti do shtohet dhe here pas here do kaloni ne ekstaze. Beqaret nuk duhet ta humbin deri ne fund o[titizmin se do e gjejnë personin e duhur. Financat do jene si gjithmonë ulje dhe ngritje. As sot nuk do arrini dot te mbani një gjendje te qëndrueshme.

Ujori

Duhet te luftoni fort sot me rutinën qe mbizotëron ne jetën tuaj ne çift sepse nëse i lini gjerat te rrjedhin vete do keni probleme shume shpejt. Beqaret do kenë takime te paimagjinueshme dhe do ndryshojnë menjëherë status. Financat mund te jene paksa delikate për shkak te disa shpenzimeve qe do iu duhet patjetër te kryeni. Behet fjale për shuma te konsiderueshme.

Peshqit

Jeta ne çift do jete e shkëlqyer gjate kësaj dite. Do dashuroheni si kurrë me pare me te qe keni ne krah dhe ka gjasa qe te hidhni edhe ndonjë hap me tej. Beqaret duhet te luajnë me sharmin dhe aftësinë e tyre joshëse. Është e sigurt qe ne këtë mendre do e gjejnë personin e përshtatshëm. Ne planin financiar do ketë shume probleme për shkak te pamaturisë kohet e fundit./Portalb.mk