Dashi

Mos i mbani inat partnerit nëse debatoni me te sepse çdo gjë qe do ua thotë do ua thotë për te mirën tuaj. Mundohuni nga ana tjetër te tregoheni me te hapur dhe me tolerante. Beqaret do jeni shume indiferente ndaj personave qe do takojnë dhe kjo do largoje mundësitë për te krijuar një lidhje. Financat duhen pasur me ne qendër te vëmendjes sepse po e tepruat me shpenzimet do keni probleme.

Demi

Merkuri do kujdeset sot për jetën sentimentale te çifteve. Komunikimi ndërmjet jush do jete edhe me i forte dhe çdo gjë do shkoje ashtu si e kishit menduar. Beqaret nuk duhet te ecin me sy mbyllur drejt një personi qe sapo e kane njohur sepse shume shpejt do pendohen. Financat do jene gjate gjithë kohës te ekuilibruara kështu qe mos u shqetësoni aspak.

Binjaket

Venusi do e mbroje gjate gjithë kohës jetën tuaj ne çift sot. Dita do jete e mbushur me emocione dhe do dëshironi qe ajo te mos ketë fund. Beqaret do ndërmarrin iniciativa dhe do dalin neper takime. Edhe me miqtë po te dilni do takoni persona interesante. Ne planin financiar do jene te favorizuara edhe transaksionet. Situata do jete goxha e mire.

Gaforrja

Dëgjojeni me shume tjetrin sot nëse nuk doni te keni mosmarrëveshje me vone. Ne një lidhje jeni dy, kështu qe mos veproni ne asnjë moment sipas mendjes suaj. Beqaret do kenë takime pa asnjë te ardhme dhe serish do ngelen vetëm. Ekuilibri financiar do jete i garantuar. Te paktën ne këtë plan do jeni te qete dhe do shpenzoni pa frike për ato qe iu duhen.

Luani

Mos i mbyllni sytë sot dhe mos e toleroni partnerin me shume sesa duhet. Mos duroni hakërrimet e tij apo zërin e larte vetëm sepse nuk është ne qejf. Çdo gjë e ka një kufi dhe këtë duhet t’ia thoni atij. Beqaret nuk do e kenë mendjen tek krijimi i një lidhjeje, por një takim interesant do i beje te ndryshojnë mendim. Ne planin financiar do keni fat me shumice.

Virgjeresha

Te dashuruarit do përgatisin surpriza për njeri-tjetrin dhe do përjetojnë emocione pa fund. Format e te shprehurit te ndjenjave do jene nga me te shumtat. Ka shume mundësi qe ata qe janë ende vetëm te takojnë një person nga elita e shoqërisë i cili do ua ndryshoje përgjithmonë jetën. Ne planin financiar çdo gjë do shkoje ashtu si e kishit menduar.

Peshorja

Do flisni për gjithçka me partnerin tuaj sot dhe nuk do i mbani atij asnjë te fshehte. Çdo gjë do shkoje mire mes jush kështu qe nuk do keni për çfarë te shqetësoheni. Beqaret do takojnë shume persona. Bëjini sa me shume pyetje dhe njihini me mire ata para se te hidhni çdo lloj hapi. Ne planin financiar do i menaxhoni me shume kujdes te ardhurat dhe situata do jete e mire.

Akrepi

Edhe nëse jeni te ngarkuar me pune apo keni lënë ndonjë angazhim me miqtë, nuk duhet t’ia prishni qejfin partnerit dhe ta lini atë vetëm ne momentin qe ua ka me shume nevojën. Beqaret do fillojnë te pëlqejnë mjaft një shok fëmijërie. Ne fakt edhe ai ka njëfarë simpatie për ju. Financat do jete te stabilizuara megjithatë tregohuni ende pak strikte me shpenzimet.

Shigjetari

Dite tërësisht e qete kjo e sotmja për te dashuruarit. Çdo gjë do shkoje me se miri dhe do ndiheni mire ne krahët e partnerit tuaj. Beqaret me shume gjasa do kenë dashuri me shikim te pare kështu qe duhet t’i bëjnë sytë katër ne çdo moment. Ne planin financiar shmangni me çdo kusht shpenzimet marramendëse edhe sikur te jene për objekte te nevojshme.

Bricjapi

Jeta ne çift do shkoje mire sot, por duhet t’iu kushtoni edhe pak vëmendje familjareve dhe miqve tuaj te ngushte. I keni lënë paska pas dore dhe ata janë mërzitur për këtë fakt. Beqaret duhet te bëjnë edhe pak durim nëse duan te gjejnë personin qe iu përshtatet me tepër. Financat nuk do jene problematike megjithatë kini parasysh qe shpenzimet duhen kryer me kujdes.

Ujori

Ata qe janë një lidhje do kenë një rizgjim te pasionit gjate kësaj dite. Do kaloni momente edhe me entuziazmues se me pare. Nëse ende nuk e keni gjetur shpirtin tuaj binjak, sot mundësitë për ta arritur këtë janë te shumta. Shikoni ne çdo vend qe do shkoni. Ne planin financiar do e dini mire çfarë hapash te hidhni për ta përmirësuar situatën.

Peshqit

Duhet te reflektoni me kujdes sot për te ardhmen e jetën tuaj ne çift dhe te merrni vendimet e duhura. Nëse keni kohe qe keni pasur probleme me partnerin me mire te qëndroni pak larg qe ta kuptoni sa ndjeni për njeri-tjetrin. Beqaret serish do ngelen vetëm edhe pse takimet nuk do mungojnë. Financat do jene te mira, megjithatë para se te blini diçka pyesni ne disa vende për ta marre sa me lire./Portalb.mk