Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Do të jeni të ngarkuar me përgjegjësi të mëdha dhe do të keni shumë gjëra për të çuar deri në fund, por pavarësisht kësaj nuk do të ndiheni aq të fuqishëm sa që të menaxhoni me sukses çdo gjë. Fatmirësisht situatat do të vijnë duke u përmirësuar, ndaj bëni pak durim.

Demi

Jeni duke u përballur me një fazë të mbushur me tension, ndaj do të ndjeni nevojën për tu relaksuar dhe për të gjetur qetësinë. Vënia në diskutim e thuajse gjithë jetës suaj brenda një kohe të shkurtër, ka luajtur një vendimtar tek ju. Mund të flitet për një situatë të vështirë, dhe një ndërprerje, e cila mund të riparohet sërish. Situatat e lëna pezull janë të shumta, ndaj duhet ti menaxhoni me kujdes. Lodhja do të jetë mjaft e pranishme.

Binjakët

Do të keni mundësi që të merreni me gjëra që ju argëtojnë. Nga ana tjetër jeni natyrë që prireni që ti shtyni problemet. Kjo mënyrë të vepruari mund të akumulojë një sërë situatash që kërkojnë zgjidhje. Megjithatë situata do të jetë e ekuilibruar si për fushën e ndjenjave, edhe për pasionet.

Gaforrja

Gjatë këtyre ditëve, humori juaj ka qenë i luhatur, duke mos u ndjerë rehat dhe duke mos bërë gjërat që dëshironi. Jeni duke kaluar një situatë stresuese në dashuri dhe në raport me të tjerët. Në sferën profesionale keni marrë premtime, të cilat ende nuk po marrin jetë, duke bërë që të jeni mjaft konfuz.

Luani

Orët në vijim do të jenë mjaft të rëndësishme, sidomos sa i takon punës. Nuk është aspak një periudhë e favorshme sa i takon financave, pasi idetë do i keni, mirëpo do të mungojnë paratë për ti vënë në zbatim. Kush ka një kompani dhe duhet të stabilizojë financat, parashikohet një situatë me ngarkesë. Ndërsa sa i takon dashurisë, dita do të jetë mjaft pozitive.

Virgjëresha

Aspekti fizik ka një rol të rëndësishëm, por të lindurit e kësaj shenje, e kanë vështirë që ti kushtojnë shumë vëmendje, duke u marrë vetëm me anën mendore, ku dhe e ndjejnë veten më mirë. Parashikohen momente tensioni për tu kapërcyer, ndaj bëni kujdes ndaj situatave kritike.

Peshorja

Ka shumë mundësi që dikush t’iu vendos nën presion. Do të jetë një e enjte e mbushur me pengesa, duke bërë që të jeni nervoz. Mund të mbani shumë përbrenda, vetëm që të mos i ktheheni kundër dikujt.

Akrepi

Në dashuri nuk ka pasur shumë të reja, pasi kush është në një lidhje e mban dhe kush nuk është, nuk po e kërkon. Ndonjë krizë nga java e kaluar mund të shkaktojë edhe tensione. Tregohuni të kujdesshëm në marrëdhënie me të lindurit e shenjës së Luanit, Akrepit dhe Ujorit.

Shigjetari

Është koha që të jeni më konkret, ku do të keni fushëpamje më të qartë dhe do të jeni në qendër të vëmendjes. Mundohuni që të mos përfshiheni në situata të komplikuara. Në vendin e punës do të ketë të reja interesante, por pavarësisht kësaj qëndroni me këmbë në tokë.

Bricjapi

Parashikohet një e enjte e mbushur me situata konfliktuale, si në dashuri edhe në raport me kolegët. Sfera e ndjenjave mund të jetë mjaft e komplikuar për tu menaxhuar, ndaj këshillohet që të flisni me zemër dhe të lini mënjanë tensionet.

Ujori

Nuk do të jetë një ditë aspak pozitive sa i takon lidhjeve, ndaj nëse ka aktualisht probleme, situata do të komplikohet më tej, ndaj duhet bërë sqarim. Orët në vijim, do të jenë disi të ngarkuara me tension. Po ashtu parashikohet edhe debulesë fizike.

Peshqit

Është një moment interesant sa i takon punës, ndërsa në dashuri do të ketë komplikime, sidomos nëse jetoni një lidhje e cila nuk funksionon prej disa kohësh, dhe nëse jeni të dyjëzuar mes dy raporteve. Në sferën profesionale, mund të ketë zhvillim interesant situatash. Takimet që do të zhvilloni gjatë kësaj periudhe mund të jenë të frytshme. Bëni mirë që të tregoheni të durueshëm, deri të shtunën. /a.y/noa.al