Dashi                                      

Dashuria: Dita do të kalojë pa ndonjë risi të veçantë në dashuri, dhe ndoshta për këtë arsye filloni të tregoni shenja të padurimit. Mundohuni të merrni pak kohë. Beqarët duhet të mësojnë të presin për dashurinë e vërtetë dhe kurrë nuk detyrojnë askënd.

Puna: Marsi në shenjë do t’ju tërheqë për të mbajtur angazhimet e vendosura. Pak më shumë qëndrueshmëri do të ishte mirë.

Demi

Dashuria: Sot do të ketë shumë gjëra të reja për të dashuruarit, si dhe disa diskutime me partnerin/en, i/e cili/a do të konfirmojë disa prioritete. Gjeni një pikë pajtimi dhe mos pretendoni të mos kuptoni. Beqarët do të duhet të vendosin se në cilën drejtim të shkojnë, të paktën të jenë të sigurt.

Puna: Shkoni përpara drejt qëllimeve që keni synuar për një kohë, nuk keni alternativë, është koha për të vepruar.

Binjakët

Dashuria: Përkundër angazhimeve sot, do të gjeni një mënyrë për t’u argëtuar dhe për të rimarrë një pasion të fjetur. Zgjohni marrëdhënien e çiftit me disa surpriza, partneri/ja do të jetë i/e lumtur! Nëse jeni vetëm dhe kërkoni dashurinë, duhet ta lini zemrën të hapur ndaj ndjenjave.

Puna: Sfera profesionale është e kënaqshme dhe sot gjithçka do të shkojë pa probleme. Do të vijnë gjithashtu çmime të papritura.

Gaforrja

Dashuria: Dashuria ju jep aq shumë për të menduar, por gjithashtu ju bën të ndiheni mirë! Duket një kontradiktë, por nuk është kështu, ju po kaloni një moment kur duhet të luftoni mes dy zjarreve. Beqarët do të duhet të përpiqen të mos izolojnë veten, edhe nëse kjo nuk është një kohë e lehtë për ta!

Puna: Yjet ju këshillojnë të prisni përpara se të merrni një vendim që mund të jetë vendimtar për punën.

Luani

Dashuria: Ju po kaloni një periudhë të vështirë, por jeni duke bërë mirë. Gjendja përmirësohet dhe madje edhe nëse dashuria nuk është në të mirë të saj, jeni po aq të lumtur. Beqarët do të duhet të kenë më shumë besim në veten e tyre dhe të bindin veten se herët a vonë dashuria do të vijë.

Puna: Në punë nxirrni karakterin dhe mos lejoni që këmbët tuaja të bien në kokë. Ata që ju njohin mirë e dinë sa jeni me vlerë!

Virgjëresha

Dashura: Ju jeni të rrethuar nga njerëz që ju duan dhe të cilët ju tregojnë me gjeste të vogla dhe kujdes që ju ti vini re. Për beqarët, pritet një ditë pozitive, periudha është padyshim shumë paqësore, shfrytëzoni mundësinë për të bërë zgjedhje.

Puna: Në punë dikush do t’ju zemëroj dhe ndjeshmëria juaj do të testohet ashpër. Mos u përfshi në debate.

Peshorja

Dashuria: Është gjithashtu një kohë pozitive për dashurinë, ju jeni kthyer me zjarr dhe keni sy vetëm për të dashurit tuaj. Plane udhëtimi në horizont! Interesi i zemrave të vetmuara do të synojë njohje të reja dhe njerëz të veçantë do të tërheqin vëmendjen.

Puna: Jini të kujdesshëm në zgjedhjet tuaja të punës, përpiquni të zgjidhni investime fitimprurëse dhe partneritete për të pasur sukses.

Akrepi

Dashuria: Periudha pozitive vazhdon për ju, problemet duket se janë zgjidhur, ndoshta ka disa pengesa, por asgjë që nuk mund të rregullohet. Beqarët mund të punojnë shumë për të kompensuar kohën e humbur, shpirti binjak është duke pritur për ju!

Puna: Mos e shtyni fillimin e një projekti që ju intereson, koha është e mirë dhe është momenti të pohoni ambiciet tuaja.

Shigjetari

Dashuria: Dashuria kalon nëpër një periudhë që nuk është saktësisht e shëndetshme dhe kjo ju shqetëson pak. Për beqarët, dashuria nuk është një përparësi për momentin, tani është thjeshtë kënaqësi.

Puna; Ju do të jeni në gjendje të gjeni armët për të luftuar dhe për të arritur qëllimet tuaja. Bashkëpunime të reja në horizont.

Bricjapi

Dashuria: Dashuria, pasioni dhe optimizmi duket se e karakterizojnë këtë ditë, por mosbesues siç jeni, do ta keni të vështirë të besoni se është e vërtetë. E megjithatë erosi është në nivelet më të larta! Edhe beqarët do të bëjnë aq shumë pushtime, sot ata do të vënë shigjeta të ndryshme në harkun e tyre!

Puna: Sot ju do të përballeni me çdo problem me një buzëqeshje, asgjë nuk ju frikëson dhe ju do të jeni më këmbëngulës se kurrë!

Ujori

Dashuria: Është një kohë e emocioneve të mëdha, dashuria është e zjarrtë dhe “grindjet” e ëmbla sigurisht që nuk mungojnë për ta bërë ditën të shkëlqejë. Ju do të jeni veçanërisht aktiv! Do të ketë takime të reja dhe mundësi të reja për beqarët, ju do të jeni në dispozicion për aventura të reja.

Puna: Nuk jeni shumë i fokusuar dhe nuk mund të ballafaqoheni me probleme të caktuara me ftohtësi. Shtyj vendimet e rëndësishme!

Peshqit

Dashuria; Një situatë e veçantë sentimentale ju bën të mendoni. Dashuria vuan pak nga një melankoli e caktuar e përzier me humor të keq, dhe ata që janë pranë jush do ta kenë të vështirë të kuptojnë se çfarë po ndodh. Zemrat e vetmuara sot do të duhet të përqëndrohen në gjërat me të vërtetë të rëndësishme.

Puna; Detyra të reja të punës do të nxjerrin në pah cilësitë tuaja dhe do t’ju lejojë të përparoni në nivel./b.l/noa.al/