Dashi

Dashuria: Sfera e dashursë sot premton të mira dhe do të ketë shanse të shkëlqyeshme edhe për organizimin e një udhëtimi kënaqësie me të dashurin/ën tuaj. Sezoni i bukur po afrohet dhe dëshira për t’u argëtuar bëhet më e fortë! Beqarët do të kenë një mënyrë për të zgjidhur një çështje familjare.

Puna: Puna vazhdon mrekullisht dhe do të keni kënaqësi të madhe. Angazhimi dhe këmbëngulja do të shpërblehen.

Demi

Dashuria: Sot, në një nivel sentimental, do të duhet të shfrytëzoni disa mundësi për të zgjidhur gjërat me partnerin/en tuaj dhe për të sqaruar gjithçka që ka mbetur e pazgjidhur. Zemrat e vetmuara do të hedhin dritë mbi synimet e tyre për të ardhmen, falë rrethanave që do të jenë fatale.

Puna: Faza e punës është më pozitive se kurrë dhe çmime të ndryshme ju presin. Ju keni mbjellë mirë, kështu që e meritoni.

Binjakët

Dashuria: Dashuria do të jetë e favorizuar sot dhe madje edhe çiftet e reja do të kenë shumë mundësi për të forcuar një bashkim që sapo ka filluar. Ju do të gjeni veten të rrethuar nga butësia! Beqarët do të jenë në qendër të vëmendjes dhe do të mbledhin suksese si në një mjedis sentimental dhe punë.

Puna: Mërkuri në shenjën tuaj ju garanton sukses në çdo iniciativë ose projekt që dëshironi të ndërmerrni.

Gaforrja

Dashuria: Nuk do të jetë një ditë e lehtë për ndjenjat. Për fat të keq, mund të bëhen edhe diskutime shumë të forta me partnerin/en, i/e cili/a, nëse nuk menaxhohet siç duhet, mund të çojë në shpërbërje. Ka ende kohë për beqarët të mendojnë për dashurinë.

Puna: Komunikimi i mirë me kolegët dhe eprorët, ju mund të hapni veten në horizonte të reja që do t’ju japin shumë kënaqësi.

Luani

Dashuria: Edhe sot ju mund të mbështeteni në praninë e Venusit, planetit të ndjenjave që do t’ju japin emocione të mëdha dhe një bashkëpunim shumë të fortë me partnerin/en tuaj. Takime vërtet të jashtëzakonshme për beqarët, ka ardhur koha të kthehet në buzëqeshje pranë një dikujt të denjë.

Puna: Marsi ju jep forcë të madhe dhe ju bën më shumë luftues. Një pikë kthese e afërt në vendin e punës do t’ju bëjë të lumtur.

Virgjëresha

Dashuria: Vazhdoni të testoheni në dashuri dhe kur keni menduar që mund të merrni frymë një psherëtimë lehtësimi, keqkuptimi dhe grindjet do të rishfaqen. Beqarët, nga ana tjetër, do të jenë në gjendje të përqendrojnë gjithçka në ndjenja dhe të lënë mënjanë mendimet e këqija.

Puna: Tensionet me eprorët dhe kolegët do t’ju bëjnë nervozë, nuk është koha ideale për të ndërmarrë projekte të reja dhe biznese të reja.

Peshorja

Dashuria: Një ditë disi e komplikuar nga pikëpamja sentimentale. Tensioni me partnerin/en tuaj do të rritet, veçanërisht nëse vazhdoni të shmangni disa tema, prandaj është më mirë të hapni veten në dialog! Lajm i mirë për beqarët do të vijë, ata do të gjejnë entuziazëm dhe do të bëjnë njohje të reja.

Puna: perspektiva të reja për të ardhmen, ju do të keni shanse të reja për të mbështetur me siguri.

Akrepi

Dashuria: Një ditë pasionesh dhe zbavitjeje, sot nuk do të jeni në gjendje të thoni jo për mundësi të bukura për të jetuar momente të paharrueshme dashurie. Mos u hutoni nga ngjarjet e papritura! Planeti i dashurisë sot do të ndezë zjarrin e shuar!

Puna: Do të njihni njerëz të rinj që mund t’ju ndihmojnë në profesionin tuaj. Mos humbisni mundësitë më të mira për sukses.

Shigjetari

Dashuri: Nëse jeni në një çift, më në fund do të keni mundësi të sqaroni ndjenjat tuaja dhe të kuptoni nëse dashuria juaj është e destinuar të zgjasë. Bisedoni me partnerin/en tuaj. Zemrat e vetmuara mund të bëjnë takime të rëndësishme dhe të jetojnë momente shumë të pasionuara.

Puna: Hëna e favorshme ju jep një veshje shtesë dhe në vendin e punës do të jeni në gjendje të bëni veten të vlefshëm dhe të arrini qëllimet e vendosura.

Bricjapi

Dashuria: Dita për të jetuar në frymën e ndjenjave. Së fundi do të ketë një shërim të këndshëm në mjedisin e dashurisë, Venusi ju ndihmon të sqaroni një situatë që ka qenë prej kohësh plot dyshime. Edhe beqarët do të jenë në gjendje të jetojnë një histori të re pa hezitim dhe të rifitojnë një mirëkuptim.

Puna: Jupiteri mbron nismat tuaja dhe do t’ju japë të gjithë forcën dhe energjinë që ju duhet të mos hiqni dorë.

Ujori

Dashuria: Sot, një Venus i pafavorshëm rrit tensionet me partnerin/en dhe mund të përfundoni duke luftuar pa ndonjë arsye të vërtetë. Mundohuni të qëndroni të qetë. Beqarët do të ndahen midis çështjeve të punës në mënyrë të drejtë dhe tensioneve në jetën private.

Puna: Në punë gjërat do të shkojnë mirë dhe do të keni mundësi të arrini rezultate të mëdha, veçanërisht nëse luani rol menaxherial.

Peshqit

Dashuria: Opozita e Marsit e bën komunikimin të vështirë dhe ju duhet të reflektoni për të rimarrë energjinë tuaj. Lejoni vetes një relaksim! Zemrat e vetmuara do të kenë planet e dashurisë në anën e tyre që do të vënë një person të veçantë në anën e tyre.

Puna: Merkuri i pafavorshëm krijon probleme sidomos në vendin e punës, por mos kini frikë, koha më e mirë do të vijë!/b.l/noa.al/