Dashi

Gjatë kësaj dite do të ndiheni disi nën humor dhe do të përballeni me ndonjë pengesë të papritur. Brenda së enjtes, duhet ti bëni llogaritë me një problem të papritur. Tashmë po kuptoni se disa persona që ju rrethojnë, nuk do ju vijnë aspak në ndihmë. Edhe pse jo të gjithë nuk janë në anën tuaj, nuk do ju mungojë kurajo për të çuar përpara ide dhe projekte tuajat.

Demi

Do të nisë për ju një fazë e mbushur me tension. Parashikohet një periudhë e rëndësishme për të konsoliduar një raport në çift. Në këtë moment jeni shumë të dhënë pas idesë se duhet të befasoni të tjerët. Në jetën tuaj kanë ndryshuar shumë pikëpamje dhe kjo gjë përkon më shumë sforcime prej jush.

Binjakët

Kjo ditë do të sjellë rikuperim të ndjeshëm për ju. Lidhur me disa probleme që kanë mbetur pezull, do të vijë mundësia e zgjidhjes. Me shumë gjasë do të përballeni me ndonjë pengesë në vendin e punës, por yjet këshillojnë që të bëni durim. Me gjasë do të keni nevojë për këshilla por edhe për përgjigje që i prisnit prej kohësh.

Gaforrja

Ju pret një ditë e mbushur me sforcime. Do të nisë për ju një fazë gjatë së cilës duhet të nisni të bëni zgjedhje të rëndësishme. Shumë prej jush do të përballen me vështirësi në sferën profesionale dhe atë sentimentale.

Luani

Në këtë moment kush po jeton një histori dashurie, mund të ndihet i mënjanuar, Me gjasë mund të përballeni me mundësinë për të punuar larg vendit ku jetoni. Jeni përballë një situate e cila kërkon kujdes maksimal, sidomos për ato çifte që po kalojnë një moment krize. Gjatë kësaj periudhe do të inatoseni më shpejtë për arsye nga më të kotat, ndaj bëni kujdes.

Virgjëresha

Sipas horoskopi të Paolo Fox, ata që janë përballur me ndonjë testim të rëndësishëm, mund të marrin suksese të shumëpritura. Dashuria do të rikthehet protagoniste, duke lënë pas çdo vështirësi. Këshillohet që të mos i mbani brenda vetes emocionet.

Peshorja

Nuk do të jetë ndonjë ditë mbresëlënëse, për shkak se do të ndiheni konfuz dhe të rënë moralisht. Do të ndjeni dëshirën për ndryshim, veç duhet të jeni të matur. Probleme parashikohen edhe në dashuri.

Akrepi

Nuk do të mungojnë problemet gjatë kësaj periudhe të majit, e cila pritet që të jetë e komplikuar. Megjithatë do të keni më shumë fat lidhur me marrëveshjet dhe raportet me të tjerët, edhe pse nuk përjashtohet ndonjë polemikë. Mundohuni që të mos kushtëzoheni nga situatat e të tjerëve.

Shigjetari

Ndonjë vonesë apo pritje, mund t’iu mërzisë. Kjo nuk do të thotë që duhet të dekurajoheni pasi zgjidhjet janë fare pranë. Hëna do të ketë disi ndikim të turbullt, ndaj duhet të bëni durim.

Bricjapi

Keni nevojë për stimuj të fuqishëm për të ecur përpara. Disa projekte të lindura muajve të fundit mund të jenë në krizë. Vështirësi parashikohen edhe në raportin në çift, të cilat duhet të mundoheni që ti rikuperoni, shkruan noa.al. Fatmirësisht gjysma e dytë e muajit do të sjellë përmirësime dhe ngjitje.

Ujori

Kjo është një periudhë e veçantë dhe aspak e lehtë për tu menaxhuar. Probleme do të keni me financat, lidhur me të cilat duhet të tregoheni të kujdesshëm. Edhe sa i takon punës do të keni vështirësi. Ndikimi i Uranit nuk do të jetë aspak i favorshëm.

Peshqit

Dita juaj do të jetë e mbushur plotë me emocione të forta. Por gjithë kjo nuk do të thotë se duhet të jetoni në mënyrë melodramatike, pasi mund ti krijoni vetë shqetësimet. Kush mendon se ka bërë ndonjë gabim në të kaluarën, ka ardhur momenti që të jetë më pozitiv ndaj atij që i ka rënë më qafë. /a.y/noa.al