Dashi

Në këtë fazë është mirë që të rishikoni ndonjë projekt që keni ndërmend. Yjet ju mbrojnë sa i takon punës, edhe pse shumë nga të lindurit e kësaj shenje duhet të tregohen të kujdesshëm. Gjatë kësaj dite, puna do të jetë në plan të parë dhe do të rrezikoni që të lini pas dore ndjenjat.

Demi

Do të përballeni me ndonjë përpjekje apo dyshim, gjatë gjithë ditës. Venusi do të ketë ndikim tranzit në shenjë dhe ky është momenti për të jetuar me intensitet një histori dashurie dhe kjo gjë vlen si për historitë e lindura prej pak kohësh edhe për ato më solide. Brenda pak kohësh do t’iu duhet që të merrni një vendim të rëndësishëm lidhur me një martesë apo bashkëjetesë.

Binjakët

Gjatë kësaj fundjave duhet të mundoheni që të bëni kujdes, sidomos me ato që do të thoni, pasi mund të rëndojnë shumë tek të tjerët. Dita mund të jetë e shoqëruar me konflikte dhe debate shterpë, të cilat mund t’iu nervozojnë. Nëse duhet të lëvizni apo të bëni një udhëtim, yjet ju këshillojnë që ti bëni gjërat me qetësinë e duhur. Lodhja do të ndihet në mbrëmje.

Gaforrja

Kush duhet të përballet me një testim, bën mirë që në këtë moment të ruajë qetësinë. Është i pashmangshëm nervozizmi, ndaj bëni kujdes. Përpara jush do të hapen një sërë mundësish si dhe parashikohet një takim special. Kush jeton një lidhje në çift prej një kohe të gjatë, duhet të bëjë një analizë.

Luani

Nëse keni jetuar një periudhë kritike apo disa gjëra që kanë lidhje me punën ju kanë zhgënjyer, tashmë mund të gjeni rrugën e duhur për t’ia dalë mbanë. Do ju duhet ende të luftoni dhe nëse nuk e ngrini zërin, vështirë që dikush t’iu japë të drejtë.

Virgjëresha

Kush ka fatin që të ketë pranë njeriun e duhur, mund të nisë të mendojë për bashkëjetesë ose martesë. Shumë prej jush do të kenë projekte të mëdha për verën, sidomos nëse po jetojnë një histori dashurie të sinqertë dhe intensive. Ata që janë vetëm mund të marrin një propozim të bukur. Ka ardhur koha që të analizoni të ardhurat, para se të hidhni një hap të rëndësishëm.

Peshorja

Nëse dikush është i bindur se është më mirë që të veprojë vetëm për të pasur rezultate më të mira, duhet të përveshë mëngët sa më parë. Mund të keni kaluar momente krize në punë për shkak të mënyrës tuaj të të vepruarit, ose sepse dikush ju ka penguar në rrugëtimin e nisur. Ka disa situata problematike që kërkojnë zgjedhje, ndaj bëni mirë që të mbani pranë njerëzit që vërtetë ju duan.

Akrepi

Ka ardhur momenti që të bëni disa ndryshime, duke u munduar që të mos acaroheni. Me gjasë do të pendoheni lidhur me ndonjë zgjedhje të bërë në të kaluarën, ndonëse e keni të vështirë që të kërkoni ndjesë. Në dashuri po jetoni një fazë mërzie dhe rënie, por pavarësisht kësaj nuk do të thotë se duhet ti jepni fund lidhjes.

Shigjetari

Do e gjeni veten përballë zgjidhjeve të rëndësishme lidhur me dashurinë. Megjithatë shmangni shigjetimet e pavenda lidhur me një person që keni përzemër. Nëse jeni vetëm dhe nuk e keni gjetur ende dashurinë, mundësitë nuk do të mungojnë. Në punë mos e humbni optimizmin dhe humorin e mirë, pasi në këtë mënyrë do ia dilni që të shkëlqeni.

Bricjapi

Disa çifte në krizë mund të vënë në diskutim ndjenjat e tyre. Vetëm lidhjet e forta dhe të konsoliduara do ia dalin, shkruan noa.al. Ata që janë vetëm, do të vijojnë njohjen me një person që iu intereson. Ndikimi pozitiv i planetëve, do të përmirësojë financat tuaja.

Ujori

Një Hënë mjaft pozitive do ju lejojë që të sqaroni pozicionin tuaj dhe të liroheni nga një lidhje që ju mundon. Ata që janë vetëm janë në fazë rikuperimi dhe mund të kenë një takim të rëndësishëm. Në punë mos u druani, pasi situatat shumë shpejtë do të vijnë drejt përmirësimit.

Peshqit

Mundohuni që të mos jeni shumë pesimist dhe ti shikoni gjërat ashtu siç janë realisht në raportin në çift. Ballafaqimet do të jenë mjaft të favorizuara gjatë kësaj dite. Ata që janë vetëm duhet ti bëjnë sytë katër lidhur me njohjet e reja. Në punë mund të merrni një detyrë të rëndësishme por edhe të lodhshme. Gjithçka do të varet nga zgjedhjet tuaja. /a.y/noa.al