Dashi

Financat do të jenë të dobëta për këtë javë. Do të merreni me detyra që iu kanë mbetur përgjysmë. Gjatë javës mund të merrni një pagesë për të cilën keni shumë kohë që prisni.

Përsa i përket punës kjo javë do të jetë në favorin tuaj. Nga mesi i javës do të përballeni me disa probleme. Kujdesuni për shëndetin tuaj dhe qëndroni të kujdesshëm në vendin e punës.

Demi

Kjo javë do të jetë java e lajmeve të mira. Në jetën tuaj sentimentale çdo gjë do të jetë në harmoni. Gjithashtu do të keni përfitime përsa i përket anës financiare. Do të keni më shumë kontakte dhe bashkëpunime në punë. Nga mesi i javës do të keni tensione, konflikte dhe mosmarrëveshje.

Binajkët

Kjo javë do të jetë java e udhëtimeve. Ju duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj pasi problemet serioze mund t’ju shqetësojnë. Shpenzimet tuaja do të mbeten shumë të larta. Do të ketë tensione në jetën tuaj martesore. Ju duhet të përpiqeni të ruani harmoninë në marrëdhëniet ndërnjerëzore. Do të ketë shumë ngarkesë në vendin e punës. Mesi i javës do të sjellë një lehtësim. Do të ketë shanse për përfitime financiare.

Gaforrja

Njerëzit që i përkasin kësaj shenje do të kenë përparim në punë apo biznesin e tyre. Do të keni një ngritje të papritur të financave. Mesi i javës mund t’iu gjejë me probleme shëndetësore. Do të ndërmerrni shumë udhëtime dhe do të shpenzoni shumë para në to.

Jeta juaj familjare dhe martesore do të mbetet normale. Fundi i javës mund të sjellë disa lajme të mira dhe përfitime. Pasardhësit tuaj do t’ju bëjnë të lumtur.

Luani

Njerëzit që i përkasin kësaj shenje do të marrin lajme të mira për punën e tyre. Ata që janë duke bërë përpjekje për profesionin do të gjejnë të përmbushur dëshirën e tyre. Problemet lidhur me paratë do të zgjidhen këtë javë dhe gjendja juaj financiare do të përmirësohet. Kjo do të jetë një javë mesatare në mesatare, por mesi i javës mund të sjellë disa tensione. Do të ketë probleme në lidhje me fëmijën tuaj. Jeta juaj në shtëpi do të mbetet e mirë. Fundi i javës tregon indikacione për shpenzime të padëshiruara.

Virgjëresha

Njerëzit që i përkasin kësaj shenje do të duhen të angazhohen shumë në punë. Ndërhyrja në çështjet e të tjerëve mund të bëhet problematike për ju. Java do të mbetet e favorshme për ju kur bëhet fjalë për fitime monetare. Jeta juaj familjare dhe bashkëshortore do të vazhdojë pa probleme.

Peshorja

Njerëzit e shenjës së Peshores do të shqetësohen nga problemet që lidhen me shëndetin, veçanërisht, dhimbjet në kocka dhe muskuj. Do të ketë situata normale në biznes dhe punë. Java do të jetë veçanërisht e favorshme përsa i përket financave.

Akrepi

Njerëzit që i përkasin kësaj shenje do të kenë mundësi të përmirësojnë të ardhurat e tyre. Jeta juaj martesore do të mbetet e shkëlqyeshme këtë javë. Mesi i javës mund të sjellë disa tensione plotësisht të panevojshëm. Shpenzimet tuaja mund të rriten këtë javë. Kujdesuni për shëndetin tuaj.

Shigjetari

Do të keni një javë të ngarkuar përsa i përket aspektit profesional. Marrëdhëniet me partenrin mund të bëhen të hidhura. Ju këshillohet të qëndroni të kujdesshëm ndërsa bëni transaksione monetare.

Bricjapi

Nëse udhëtoni, do të përballeni me probleme dhe vështirësi. Kjo do të jetë një javë e mirë për fitimet monetare. Ju mund të merrni mjete të reja për të fituar para.

Fundi i javës do të normalizojë gjithçka. Mbështetja e partnerit tuaj të jetës do t’ju ndihmojë në një mënyrë të konsiderueshme.

Ujori

Njerëzit që i përkasin kësaj shenje do të qëndrojnë të shqetësuar për diçka. Kjo javë do të ndiheni të hutuar. Gjithashtu do të përfshiheni në një krizë financiare këtë javë. Mos lejoni që zemërimi dhe arroganca të marrin përsipër mendjen tuaj.

Peshqit

Kjo javë nuk do të jetë dhe aq e mirë për ju. në mes të javës do të parballeni me tensione në vendin tuaj të punës. Gjithashtu do të pësoni rënie financiare. Fundi i javës mund të sjellë fitime monetare të papritura./ CNA.al