Dashi

Venusi është në shenjë dhe çështjet e dashurisë mund të rikuperohen, thjesht besoni në mundësitë tuaja. Situata do jetë pak e komplikuar vetëm në datën 12, duhen përpjekje për të kapërcyer çdo ngurrim. Takime pozitive me Luanin dhe Shigjetarin. Në punë është një periudhë ndryshimesh në pritje të Marsit, dhe është mirë të filloni të bëni zgjedhjet e duhura. Sa për fatin, është koha për të shfrytëzuar disa mundësi të mira.

Demi

Javë e vështirë për sa i përket dashurisë: keni nevojë për të marrë përgjigje nga njerëz që e duan njëri-tjetrin dhe për të dhënë ultimatume, nëse situata nuk është ajo që shpresohet. Situatë shqetësuese ekonomike, megjithëse përgjigjet e mira do të vijnë shpejt. Ditë më të mira në fillim të javës dhe do të jetë mirë të mos shtyni asgjë për në fundjavë.

Binjakët

Emocione të favorshme këtë javë. Fluksi i ri i planetëve ndihmon në përmbushjen e dëshirave, edhe pse një takim mund të lërë një gjurmë të rëndësishme. Konfirmime për çifte që kanë lënë gjërat pezull. Nëse viti 2019 solli probleme në punë, tani është koha për të filluar përsëri me gjëra të rëndësishme, që mund të lindin falë kontakteve me vende të tjera.

Gaforrja

Kujdes nga tensionet në sferën martesore, ndërsa marrëdhëniet e lindura rishtas futen paksa në krizë rreth të mërkurës. Lidhjet që kanë përjetuar periudha të vështira në të kaluarën, tani mund të vijnë në një përfundim. Jupiteri dhe Saturni janë në kundërshtim, por në punë do të jetë ende e mundur të bëni një hap të madh, ose një zgjedhje të rëndësishme për të ardhmen. Fundjava me intuita interesante dhe të vlefshme, por kini kujdes nga polemikat rreth ditës së mërkurë.

Luani

Venusi i favorshëm i bën ata që kanë lindur në shenjën tuaj, që të jenë të prirur të tregojnë më shumë ndjenjat e tyre, të cilat sidoqoftë mund të mos jenë gjithmonë të ndërsjella, me tensione midis të shtunës dhe të dielës. Për ata që dalin nga një janar i vështirë, takimet e rëndësishme dhe qetësia e madhe nuk përjashtohen. Në punë yjet janë të favorshëm. Një takim i veçantë biznesi pritet deri të shtunën, dhe një mundësi e mirë mund të vijë deri në fund të muajit. Më shumë se sa tek fati, do të ishte më mirë të mbështeteshit në përvojën tuaj personale.

Virgjëresha

Java e duhur për të folur për dashurinë dhe për të bërë takime të reja, duke iu dorëzuar ndjenjave dhe duke lënë mënjanë situatat e mëparshme që nuk çojnë askund. Në punë ka ngazëllim dhe lajme, megjithatë kostot janë të shumta. Shumë shpejt priten okazione interesante për ju. Sa për fatin, mund të ketë rrethana të mira këtë javë.

Peshorja

Venusi nuk është më në kundërshtim dhe kjo ndihmon për të zgjidhur disa probleme të keqkuptimit në dashuri. Për ata që janë ende beqarë, yjet këshillojnë takime të reja dhe të merrni kohë para se të bëni një zgjedhje përfundimtare. Disa mendime trazuese për punën dhe paratë, nuk është një kohë e thjeshtë për të menaxhuar shpenzimet dhe të ardhurat, por suksesi nuk do të mungojë në fund. Javë e pamotivuar në fushën e fatit, me një lodhje të përgjithshme.

Akrepi

Të lindurit e shenjës janë padyshim më kritikë gjatë kësaj jave sesa ato përreth tyre: mbase është koha të vini re se ndjenja është zvogëluar. E enjtja është dita më e mirë për t’iu afruar një personi dhe të përpiqeni ta bëni për vete (dhe për këtë arsye të mposhtni drojën). Kujdes në punë, yjet rekomandojnë maturi për nënshkrimin e kontratave ose marrëveshjeve, por do të ketë intuita të mira. Mos e trazoni ujin në mënyrë të panevojshme: këshilla për fatin është të lini gjërat të ndodhin.

Shigjetari

Eshtë e nevojshme të jetoni emocione të caktuara me qetësi më të madhe, madje edhe ato më të rëndësishmet. Fillimi i shkurtit ishte i vështirë për ndjenjat, por gjërat tani po shkojnë më mirë. Këto ditë dikush do të vijë të kërkojë falje. Projektet e reja të punës mund të ndërpriten, por fondet mungojnë, sepse kanë ardhur më pak para sesa pritej, por ka një ngazëllim të madh dhe mund të shfaqen mundësi të reja. Ditët e ardhshme me yje të mirë, veçanërisht të dielën.

Bricjapi

Eshtë mirë të shmangni provokimet dhe t’i kushtoni vëmendje tensioneve të ekzagjeruara që mund të lindin rreth mesit të javës, duke sjellë një konflikt. Kontradikta me Dashin, Binjakët dhe Peshqit. Në punë, është koha për të zhvilluar projekte të reja, por këshillohet kujdes. Sa për fatin, është mirë që të veproni me kujdes në të gjitha fushat.

Ujori

E diela është dita e duhur për të bërë një hap përpara me personin që jeni të interesuar: në këtë periudhë keni nevojë për të bërë kontakte dhe për të evoluuar dëshirën për dashuri, madje duke shkuar përtej miqësisë. Kujdes nga Demi dhe Akrepi. Javë e shkëlqyer për kreativitet. Presion interesant në sektorin e negociatave dhe ekonominë në përgjithësi, por bëni kujdes me financat. E premtja është një ditë në rënie, por përndryshe gjithçka është mirë.

Peshqit

Dëshirë e madhe të Premten. Kjo pjesë e muajit ndihmon çifte që e duan njëri-tjetrin dhe ata që kanë lindur kohët e fundit. Beqarët mund të kenë takime speciale. Nga e mërkura dyert hapen për ndjenjat. Në punë kini kujdes nga ankthi, që mund të çojë në gabime. E hëna është një ditë në rënie, edhe nëse yjet janë të mirë: më mirë të jeni të kujdesshëm dhe të mos veproni me një ndjenjë pak konstruktive. Nga e premtja deri të dielën është koha për suksese të mira personale dhe njohje të reja. / meb.al