Dashi

Dashuria- Venusi është në formë të mirë dhe ndihmon të pavendosurit të reflektojnë në të ardhmen e tyre sentimentale. Ata që janë gati për të bërë një ndryshim, të tilla si në lidhje me një shtëpi apo punë, mund të bien në dashuri me një person të njohur në rrethana të tilla. Ata që janë në çift, do të gjejnë veten duke jetuar një fazë krejt të re magjike. Interesat që do të ndahen me partnerin/en do të jenë shumë, si dhe dëshira për të ndjekur qëllimet e përbashkëta. Dialogu është gati të rikthehet edhe në çiftet që kanë përjetuar momente krize. Planetët, në këtë drejtim, ndihmojnë të mendojnë qartë.

Puna- Horoskopi zbulon se suksesi profesional vjen me ambicie dhe shumë persona janë të lodhur nga marrja e kritikave nga shefi apo edhe më keq, nga kolegët ziliqarë. Qielli i Nëntorit është pak i rëndë, nuk është i qartë nga retë që kalojnë, që duket se pengojnë dhe frenojnë të gjitha qëllimet. Në shpëtim, këtu vjen Mërkuri i cili do të jetë në gjendje t’i bëjë ata më pak të tensionuar dhe nervoz. Periudha është pak ‘gri, monotone, por … mbani sytë hapur! Ata që janë duke pritur për një rezultat, një përgjigje që ka qenë rreth e rrotull për disa javë, së shpejti do ta kenë.  Mos u dorëzoni! Urani ju shikon me sy të ëmbël dhe është rast për tu festuar!

Demi

Dashuria- Yjet parashikojnë një situatë shumë të favorshme për ata që duan të bien në dashuri, të dalin nga një situatë e vështirë sentimentale, të bëjnë një ndryshim në jetën e tyre. Neptuni, në veçanti, është planeti që, më shumë se çdo gjë tjetër, do të ndihmojë për të realizuar një ëndërr dashurie. Filma romantikë, të ëmbël, të denjë po vijnë! Ata që janë në çift do të jenë në gjendje të llogarisin në çastet e ëmbëlsisë dhe pjesëmarrjes absolute, për të përjetuar ditë të lumtura pranë gjysmës së tyre. Një premtim nga partneri/ja, një dhuratë e papritur, do t’i ndriçojë ditët tuaja. Mendja është e lirë nga shqetësimet dhe ankthet e panevojshme dhe kjo gjithashtu ju largon nga argumente të kota. Është gjithashtu një kohë e mirë për të filluar të mendosh konkretisht për hapin e madh!

Puna- ata që duan të ndryshojnë vendet e punës, që kërkojnë një punë ose ata që marrin një përgjigje të një rëndësie të caktuar, do të jetojnë ditë të karakterizuara nga një valë e fortë. Horoskopi ju këshillon të mos i humbni të gjitha energjitë që posedoni dhe të mos e lejoni veten të gllabëroheni me agjitacion. Jupiteri e bën udhëtimin pak të fshehtë, por … së shpejti ju do të jeni në gjendje të kapni kënaqësi të bukura. Mendja është aktive, e shkathët, e zgjuar, e gatshme për të zgjidhur problemet menjëherë. Të pavarurit që janë gati të bëjnë një ndryshim duhet të marrin masa sa më shumë që të jetë e mundur. Mos harroni se të folurit në mënyrë të qartë është me rëndësi të madhe për të vendosur marrëdhënie afatgjata.

Binjakët

Dashuria- Do të kaloni ditë të lumtura me të dashurin/ën tuaj. Saturni do të kthejë dëshirën për të parë të ardhmen së bashku pa mendimet negative që kanë shoqëruar shpirtin në muajt e mëparshëm. Beqarët do të jenë me fat, takime intriguese. Ata që janë në çift, nga ana tjetër, do të jetojnë ditë të relaksuara dhe të qeta në shoqërinë e të dashurve të tyre. Venusi rivendos dialogun në çifte dhe rivitalizojnë marrëdhëniet e rraskapitura nga rutina! Ju do të dëshironi të kënaqeni, ta ngacmoni partnerin/en tuaj, por edhe … të ndryshoni pamje! Dhe do të bëni mirë! Ka nga ata që do të vlerësojnë ndryshimin tuaj! Me pak fjalë … nuk do të kaloni pa u vënë re.

Puna- Horoskopi shpall një periudhë disi të veçantë. Kërkesat e shefit janë të ngutshme, shqetësuese … pothuajse të padurueshme! Edhe nëse arritja e qëllimeve tuaja profesionale është shumë e vështirë, yjet kanë ndryshime të rëndësishme për ju. Urani hap rrugën për mundësi që të kapen në ajër. Vlerësoni ato me kujdes të madh. Marsi në kundërshtim ju bën pak hezitues dhe të dyshimtë në lidhje me zgjedhjet që duhet të bëni, veçanërisht nëse haseni në një udhëkryq. Mendja është aktive dhe do t’ju lejojë të gjeni zgjidhje të përshtatshme pa u humbur në shumë idealizëm.

Gaforrja

Dashuria- Beqarët duhet të përfitojnë nga pozita e favorshme e Venusit për të hyrë në aventura premtuese, për të bërë takime me fat, për të takuar njerëzit me të cilët mund të krijojnë një marrëdhënie miqësore dhe më shumë! Zemrat e vetmuara në kërkim të emocioneve të forta, të vërteta, dërrmuese, do të jenë të kënaqura. Horoskopi gjithashtu njofton se lojërat astrale ndihmojnë ata që tashmë kanë një partner/e për të arritur një sqarim. Marrëdhëniet e ndërprera janë forcuar. Mundësi konkrete për t’u bërë zyrtare. Mërkuri promovon dialogun dhe më në fund, ju do të arrini të jeni në harmoni me ata që janë pranë jush.

Puna- mendja është kreative, e zgjuar, e gatshme për të gjetur zgjidhje të aftë për problemet që duhen zgjidhur. Kush po vlerëson një propozim të ri të punës, duhet t’i kushtojë vëmendje të veçantë. Entuziazmi që ju karakterizon në këtë periudhë, sipas noa.al. në fakt, mund t’ju bëjë të mbivlerësoni situata të caktuara të cilat, në vend të kësaj, duhet të studiohen me përpikmëri. Marsi ofron zgjidhjet e duhura për t’u përballur me një ndryshim kontraktual me vendosmëri. Jupiteri hap rrugën, ndërsa Urani është bartës i lajmeve dhe ndryshimeve.

Luani

Dashuria- planetët janë kapriçiozë dhe ju bëjnë lehtë nervoz, gati për të kërkuar grindje me partnerin/en në vend të dialogut dhe mirëkuptimit. Mbyllni sytë tuaj dhe merrni frymë thellë dhe … zhytuni në krahët e të dashurit/ës tuaj! Ata që janë vetëm, siç tregon horoskopi, do të kenë shumë gjëra për të bërë si në familje dhe në vendin e punës. Dhe të gjitha këto angazhime do t’i bëjnë duke qenë shumë të hutuar … kërkohet vëmendje! Shpirti binjak është atje duke pritur një shenjë prej jush, mos u kapni të papërgatitur. Ata që po kalojnë një krizë do të jetojnë ditë të tensionuara dhe nervoze. Xhelozia do të arrijë pikat e larta, si dhe frika për t’u tradhtuar … lejojini vetes disa momente relaksi dhe çdo gjë do të kthehet si më parë!

Puna- ata që studiojnë apo punojnë nuk do të ndjehen të lavdëruar mjaftueshëm. Do të dalin ankesat që do të krijojnë mosbesim dhe tensione. Java, pavarësisht nga gjithçka, do të rrjedhë në një blic falë shikimit të favorshëm të Uranit që garanton kthesa të papritura. Ato do të lëshojnë propozime që do të jenë vërtet të përshtatshme. Yjet ndriçojnë shtegun. Ajo që më parë dukej e pamundur, tani duket e realizueshme. Vetëm besoni …

Virgjëresha

Dashuria- Hapet një periudhë shumë e qetë, e karakterizuar nga koincidenca fatlume, veçanërisht nëse jeni vetëm për të ndjekur aventura të reja. Yjet premtojnë deklarata romantike të dashurisë, kthesa të papritura dhe takime interesante. Edhe çiftet gjithashtu në dashuri do të përjetojnë momente magjike. Natyrisht, grindjet do të jenë aty, por nuk do të shqetësojnë paqen tuaj. Periudha veçanërisht është e përshtatshme për të bërë miq të rinj, në sajë të Mërkurit. Marrëveshje shumë të forta me Akrepin dhe Shigjetarin.

Puna- një javë e mbushur me energji dhe entuziazëm. Jeta profesionale vazhdon të jetë e kënaqshme. Ju do të sillni në shtëpi rezultate të shkëlqyera. Megjithatë lodhja mund t’ju çojë në vlerësime të gabuara. Nuk mund të ketë më pak ndjeshmëri të dobishme për të menaxhuar një situatë paksa jashtë kontrollit. Ju jeni të mirë në planifikimin e detyrave dhe aktiviteteve, por edhe ju, si të gjithë të tjerët, mund t’i jepni stres vetes. Kur mundeni, trajtoni veten në një moment të mirëqenies absolute psiko-fizike, Mërkuri, në fund, ndihmon ata që kërkojnë që puna e parë të ketë sukses.

Peshorja

Dashuria- Mërkuri ndihmon për të filluar biseda të bukura të gatshme për t’i dhënë rrugë tërheqjes reciproke. Me entuziazmin që ju karakterizon nga natyra, ju do të jeni në gjendje të ngacmoni vëmendjen e një personi të cilin keni mjaft kohë që e vëzhgoni. Kush është ende vetëm do të duhet të dalë pa hezitim. Urani shtyn çiftet të marrin vendime të rëndësishme. Nyjet e vogla më në fund në bashkëpunim me partnerin/en do të dëshironi t’i sqaroni njëherë e përgjithmonë. Mos jini shumë të ftohtë në shprehjen e emocioneve tuaja. Ju rrezikoni t’i largoni ata që kujdesen për ju. Pasiguria gjeneron konfuzion. Mos u trondit nga tendenca për të viktimizuar dhe gjykuar njerëzit apo gjërat, mbani një pikëpamje neutrale.

Puna- përmirësim të marrëdhënieve me kolegët dhe eprorët. Java do të funksionojë shpejt. Mendja është krijuese, ndihmon në zgjidhjen e problemeve të papritura në kohë rekord. Do të ketë propozime për tu vlerësuar dhe lajme që do t’ju habisin. Është gjithashtu një kohë e mirë për të menduar për investime të reja ose për të rifilluar kontaktet e ndërprera. Energjia do të duhet të bjerë gjatë fundjavës për shkak të shumë angazhimeve ose detyrave që duhen plotësuar. Planetët mbështesin perspektivat e rritjes profesionale.

Akrepi

Dashuria- Venusi është pozitiv dhe ju nxit të ndiqni ëndrrat e tuaja dhe të projektoni të ardhmen në dy pjesë të mëdha. Për më tepër, planeti i dashurisë ndihmon për të sqaruar më mirë një pozicion në një diskutim të lindur kohët e fundit me partnerin/en. Mërkuri ofron mundësi të shumta për të takuar njerëz të rinj: qendra sportive, bare, klube, tramvaje dhe madje edhe në punë. Erosi është në nivelin më të lartë dhe ju do të përjetoni flirtime të shkurtra por intensive. Beqarët do të jenë veçanërisht interesantë dhe do të kenë arritje shumë me fat. Një vështrim do të jetë i mjaftueshëm për të hapur kapitullin që ju pëlqen. Kush jeton një histori të përbërë nga grindjet dhe pajtimi i vazhdueshëm, më në fund do të ketë një pikë kthese.

Puna- Horoskopi shpall një periudhë shumë pozitive për karrierën, ku do të jetë e nevojshme të jeni shumë të koncentruar. Financat nuk duket se krijojnë probleme të mëdha edhe nëse gjithmonë është e këshillueshme që të mos paguani shpenzimet e çmendura. Mendja është e qartë, e vëmendshme, e gatshme për t’u përqendruar në objektivat që duhet të arrihen. Yjet këshillojnë që të mos fosilizoni të vjetrën. Lojërat astrale japin njohuri të shkëlqyera, një dhunti të pandërprerë për biznesin që ka rëndësi. Mërkuri bën bashkëpunime të reja të mundshme dhe favorizon lindjen e miqësive me njerëz të edukuar.

Shigjetari

Dashuria- lindin ndjenja shumë të forta, të thella dhe të sinqerta, të karakterizuara nga bashkësia e qëllimeve dhe pikëpamjeve, madje edhe ato profesionale. Historitë që kanë kaluar nëpër një periudhë të stuhishme mund të marrin frymë lehtësisht. Gjithashtu, po vijnë edhe të reja për ata që janë vetëm. Horoskopi njofton se qielli i Nëntorit garanton takime të këndshme dhe të karakterizuara nga magnetizmi i madh. Ata që janë në çift, më në fund do të jenë në gjendje të plotësojnë nevojat e të dashurve.

Puna- ekziston një revolucion i vërtetë në sektorin e punës. Yjet sipas noa.al, do të ofrojnë mundësi që të mos i humbasësh, gjë që do t’ju udhëheq shumë larg. Vazhdoni shpejt, drejt qëllimit për të arritur. Ka ndryshime të mëdha. Ju do të tregoni më të mirën prej jush dhe do të shpërbleheni. Marsi jep fuqinë, guximin dhe vendosmërinë për t’u përballur me sfidat e përditshme. Është një kohë e mirë për të menduar për një projekt inovativ. Mërkuri ju lejon të filloni me sukses rrugët e reja, duke përfshirë rritjen e edukimit. Ju do të jeni folës të shkëlqyeshëm. Përfitoni nga ajo për të propozuar ndryshime për eprorët ose bashkëpunëtorët tuaj.

Bricjapi

Dashuria- planeti i dashurisë mbështet zgjedhjet e çifteve në dashuri, gati më shumë se kurrë më parë. Hapet një periudhë intensive, fatlume, ideale për përjetimin e momenteve të pasionit, të bashkëpunimit absolut me gjysmën tuaj. Ata që ëndërrojnë për dashuri romantike do të kënaqen shumë shpejt. Horoskopi shpall atraksione magjike për beqarët të gatshëm të përjetojnë momente butësie dhe në të njëjtën kohë, erotizmin e pastër. Marrëdhëniet e shuara ose të ngurtësuara nga mërzia do të njohin një fazë të shërimit të qartë. Planetët rifillojnë ato frekuenca që janë ndërprerë për shkak të ndërhyrjeve të jashtme.

Puna- e përqendruar dhe konstante, ju do të keni mundësi për të përmbushur objektivat dhe detyrat dhe mbi të gjitha, për të arritur marrëveshje të rëndësishme. Shkathtësia do t’ju udhëheqë për të bërë miq që do të jenë shumë fitimprurës për industrinë tuaj. Horoskopi ju këshillon që të udhëtoni, lëvizni, hapni horizonte të reja në qoftë se keni ndërmend të bëni një investim të ri. Mendja është e fuqishme, jo e frikësuar nga ndryshimet. Jupiteri ndihmon për të vazhduar në një udhëtim. Tani është koha për të parë të ardhmen, për t’u përqendruar në atë që mund të arrihet, pa menduar shumë për gabimet e bëra në të kaluarën. Neptuni ndihmon për të kultivuar ëndrrat dhe aspiratat.

Ujori

Dashuria- çiftet do të gëzojnë ditë të relaksuara dhe paqësore. Do të kenë momente plot pasion dhe erotizëm. Kush ka përjetuar një moment krize, përfundimisht do t’i zgjidhë konfliktet në sajë të pozitës së favorshme të Marsit në shenjë. Beqarët, nga ana tjetër, do të duan të përjetojnë flirte intensive, nuk do jenë shumë të kërkuar, por as nuk do të zhgënjehen! Horoskopi shpall kënaqësitë e papritura, takime të papritura. Venusi romantik rikthen kuptimin e humbur në ato marrëdhënie të mbingarkuara nga xhelozia dhe ndihmon zemrat e vetmuara për t’u bërë miq me njerëz  shumë të sinqertë!

Puna- vazhdon midis ngritjeve dhe momenteve të lodhjes. Horoskopi njofton se shumë nga ju në fund do të jenë në gjendje të zgjidhin një konflikt, për ta kapërcyer atë në mënyrën më të mirë. Planetët sipas noa.al, janë në anën tuaj dhe ju bëjnë aktivë dhe largpamës, të gatshëm për të planifikuar të ardhmen me sukses. Ndryshimet kontraktuale dhe marrëveshjet e reja nuk mund të përjashtohen. Marsi inkurajon dialogun e sinqertë me një koleg apo epror me të cilin ju keni debatuar kohët e fundit.

Peshqit

Dashuria- Të sigurt dhe sensualë, do të filloni një arritje shumë premtuese që nuk do t’ju zhgënjejë! Zemrat e vetmuara do të kenë dashuri të papritur dhe të verbuar me njerëzit që kanë të njëjtat shije, pasionet tuaja të njëjta. Kush është në çift, më në fund, do të rifitojë momentin emocional… partneri/ja, për më tepër, do të vlerësojë entuziazmin tuaj të ripërtërirë dhe në këtë atmosferë të lumturisë së madhe, një propozim i mrekullueshëm mund të arrijë! Ndoshta martesa, pse jo! Neptuni, së fundi, ndihmon për të realizuar një ëndërr që ka mbetur gjatë në sirtar!

Puna- planetët janë të favorshme, shkëlqejnë në qiellin tuaj që është plot sukses! Të pandjeshëm dhe proaktiv, ju do të jeni në gjendje të krijoni një themel të fortë për projektet që synoni të kultivoni. Mërkuri, për më tepër, ju bën veçanërisht intuitiv, të gatshëm për të zgjidhur problemet me zgjidhje të shpejta dhe efektive. Një proces i vërtetë transformimi është në proces, ju do të jeni në gjendje të çliroheni nga ajo që ju ka dëmtuar, madje edhe në fushën profesionale, në vitet e mëparshme. Është një kohë e mirë, buzëqeshni! 

Burimi: 360grade.al