Dashi

Dashuria: Venera në shenjën tuaj këtë javë do t’ju sjellë një lajm sentimental. Nëse jeni beqar, do të jeni objekt i vëmendjes nga dikush, zemra e të cilit do të rrahë më shpejt, i cili do t’ju intrigojë si askush kurrë më parë. Kush është në çift do kalojë momente shumë të këndshme edhe nëse do të ketë ndonjë debat të vogël!

Puna: Puna do të jetë e lodhshme dhe nganjëherë e mërzitshme dhe java mund të jetë e diskutueshme për çështje të caktuara që nuk jeni në gjendje t’i mbyllni. Do të keni ndjenjën e keqe të punoni shumë, por duke u pakësuar në krahasim me përpjekjet tuaja. Sidoqoftë, nuk ia vlen të lodheni, do të vijnë kohë më të mira.

Demi

Dashuria: Në dashuri do të jeni shumë pasionant, do të jeni plot energji dhe për këtë arsye parashikohet të bëni çmos për të kënaqur të dashurin tuaj. Ditët qendrore janë të shkëlqyera, në të cilat do të keni mundësi të flisni dhe të krijoni një mirëkuptim të shkëlqyeshëm me partnerin tuaj. Beqarët e shenjës në këto shtatë ditë do të orientohen për tu përkushtuar më shumë në projektet e tyre profesionale dhe do lënë mënjanë dashurinë.

Puna: Këtë javë do të merrni një lajm të mirë në lidhje me një projekt pune. Ka nga ata që do të shohin që tarifat e tyre të rriten dhe ata që do të kalojnë me sukses një provim universitar. Në të gjithë sektorët, megjithatë, ju do të shkëlqeni me dritën tuaj dhe do të keni një kënaqësi të madhe.

Binjakët

Dashuria: Qielli juaj nuk do të jetë më i miri këtë javë, veçanërisht në dashuri. Do të jetë një periudhë mjaft e vështirë, nuk do të ndiheni të kuptuar nga partneri juaj dhe kjo mund të çojë në grindje. Për fat të mirë, gjithçka do të kalojë drejt fundjavës. Zemrat e vetmuara do të kërkojnë një shok shpirti dhe yjet sigurojnë shumë se do ta gjejnë atë.

Puna: Puna nuk do t’ju japë probleme të mëdha dhe përkundër disa shpërqendrimeve do të jeni në gjendje të jeni më të përqendruar. Mbajtja e përqendrimit të duhur në punë do të jetë thelbësore për të realizuar negociata të reja dhe për të shmangur gafat e pakëndshme.

Gaforrja

Dashuria: Dashuria pavarësisht ulje-ngritjeve do të jetë në rregull këtë javë, prania e Venusit do t’ju bëjë të ndiheni të dashur dhe të dëshiruar. Sidoqoftë, ju nuk jeni në gjendje të shkëlqyeshme për shkak të problemeve të jashtme që do të ndikojnë në marrëdhënie. Lini punën jashtë jetës private. Beqarët në vend të kësaj do të duan të takojnë njerëz të rinj dhe nuk do të humbasin një mundësi për të bërë takime.

Puna: Horoskopi javor tregon se do të keni vështirësi në punë. Fitimet do të jenë më pak dhe ky detaj do të ulë tonin tuaj humoristik, i cili në fakt do të jetë nën mesataren. Ju ka shumë të ngjarë të jeni edhe bezdisës ndaj të tjerëve, duke shkaktuar pakënaqësi mes kolegëve.

Luani

Dashuria: Java e befasive të mëdha, disa prej jush do të zbulojnë interesa të reja për t’i ndarë me miqtë ose partnerin. Në pamje mund të ketë një perspektivë për të bërë një udhëtim jashtë qytetit ose ndoshta edhe një udhëtim. Për beqarët do të vijnë lajme të mira për dashurinë, mund të ketë një takim fati që do të ndryshonte jetën e shumë prej jush.

Puna: Perspektivat për javën janë mjaft pozitive dhe do të ketë njohje në sferën e punës për ata që kanë punuar shumë. Edhe ata që studiojnë ose kërkojnë punë mund të shpresojnë për një rezultat të favorshëm. Mirësia dhe angazhimi do të jenë dy faktorë që do t’ju lejojnë të arrini shumë qëllime.

Virgjëresha

Dashuria: Gjatë këtyre shtatë ditëve çiftet do të bashkohen nga një pasion i fortë, por do të ketë një dialog. Për fat të mirë, Venusi dhe Mërkuri do të jenë aleatë dhe do të forcojnë mirëkuptimin dhe bashkëpunimin, duke përmirësuar marrëdhëniet. Ata që janë beqarë do të kenë takime plot ndjenjë dhe pasion, disa do të jenë në gjendje të takojnë shpirtin e tyre binjak.

Puna: Në këto ditë do t’i kushtoheni trupit dhe shpirtit tuaj për të punuar. Sidoqoftë, nëse keni ndërmend të kërkoni një transferim ose ndonjë promovim, prisni disa javë. Ndërkohë, tregoni se çfarë mund të bëni dhe sigurohuni që aftësia juaj do të njihet.

Peshorja

Dashuria: Gjatë javës në dashuri do të ketë ulje-ngritje për ata që kanë lindur në Peshore dhe nëse jeni çift do të duhet të kapërceni çdo vështirësi dhe polemikë. Prapëseprapë, shumë situata mund të zgjidhen me ndonjë gjest të dashur, prandaj merrni zënë dhe mos e kufizoni veten. Beqarët do jenë në gjendje të zgjidhin një çështje delikate duke folur rreth saj hapur dhe pa frikë.

Puna: Do të jeni të durueshëm dhe të gatshëm për të përballuar çdo vështirësi me energjinë tuaj të zakonshme. Për fat të mirë, gjatë javës do të keni kënaqësitë tuaja të mira, të cilat do të përqendrohen kryesisht në fundjavë, kur tashmë jeni të vendosur për të tërhequr prizën.

Akrepi

Dashuria: Këtë javë dëshira për t’u përfshirë mund të humbasë, veçanërisht deri të mërkurën. Ndonjëherë ju mund të dukeni apatik, por për fat të keq as gjysma më e mirë nuk do të jetë në gjendje t’ju japë një dorë. Edhe beqarët do duhet të merren me situata personale komplekse dhe delikate, do të jetë e nevojshme të reflektoni shumë kohë përpara se të veproni.

Puna: Këtë javë ju mund të merrni një ofertë të re pune. Ju dëshironi të ndryshoni, të përmirësoni situatën ekonomike dhe me Jupiterin në favor mund ta bëni. Ju nuk do t’ju mungojë iniciativa dhe ambicia, kështu që të mund të vazhdoni të pashqetësuar. Vetëm kini kujdes që të mos bëni investime shumë të rrezikshme.

Shigjetari

Dashuria: Në ditët e mesme të kësaj jave, Venera në kundërshtim mund të ishte e bezdisshme në dashuri. Do të ketë diskutime dhe skena xhelozie. Sidoqoftë, figura astrale përmirësohet gjatë javës dhe situata të caktuara do të evoluojnë duke lënë hapësirë ​​për paqe. Beqarët në fundjavë mund të pushojnë dhe gjithashtu të shijojnë kënaqësinë për të jetuar aventura të bukura.

Puna: Do të ketë vështirësi në profesion, java do të jetë shumë e zënë, por edhe nëse gjendja shpirtërore nuk do ju rritet, ju do të tregoheni të mirë ndaj të tjerëve. Kini kujdes financat dhe kontrolloni llogaritë, ndonjëherë ju jeni të tepërt në shpenzime dhe nuk e kuptoni se po shkoni drejt problemeve financiare.

Bricjapi

Dashuria: Ata që janë në pritje të dashurisë këtë javë do të kenë mundësinë e duhur për ta gjetur atë. Zemrat e vetmuara që kanë pritur për ca kohë do të kenë mundësinë e takimeve. Nëse, nga ana tjetër, jeni çift, duhet të keni kujdes që mos ta lini pas dore partnerin tuaj shumë për shkak të punës, përndryshe do të ketë grindje dhe tensione.

Puna: Horoskopi fton ata që kanë lindur nga shenja të përqëndrohen në qëllimin dhe të përpiqen ta arrijnë atë shpejt. Në fakt, ka kushte që të jeni në gjendje të merrni gjithçka që dëshironi, por shumë gjëra do të jenë të arritshme vetëm nëse jeni të vendosur. Në fundjavë do të merrni komplimente nga shefi për punën e shkëlqyer që ai ka bërë.

Ujori

Dashuria: Në jetën private klima papritmas mund të ngrijë dhe një histori në të cilën besuat aq shumë mund të ishte një hap larg fundit. Yjet ju bëjnë thirrje të mos hiqni dorë dhe të mos e ktheni faqen. Beqarët do të jenë në gjendje të takojnë një person nga e kaluara në të cilën kishin mbajtur kujtesën.

Puna: Këtë javë me siguri do të jeni në humor për të revolucionarizuar disa gjëra. Do të dëshironi të rriteni profesionalisht dhe do të kërkoni inputet e duhura brenda jush. Disa miqësi të rëndësishme mund t’ju ndihmojnë të ngjitni suksesin më shpejt dhe të arrini qëllime të respektueshme.

Peshqit

Dashuria: Një javë qetësi mes çifteve, erërat gjithashtu do të rriten dhe do të kursejnë shumë marrëdhënie. Pasiviteti më pas mbretëron suprem në jetën e përditshme dhe kjo do të largojë, të paktën për momentin, problemet dhe ankthet e çiftit. Edhe beqarët do përhapen nga pasioni dhe do të jetojnë flirte dhe aventura që nuk do të arrijnë të shpëtojnë!

Punë: Do të jetë një javë e mirë për punën, aftësitë tuaja do të theksohen dhe do të keni mundësi të merrni më shumë fitime. Vlerësoni me kujdes një ofertë pune, ndryshimi mund të ishte pozitiv. Më në fund do të jeni në gjendje ta bëni veten të vlerësuar dhe të tregoni se çfarë mund të bëni./b.l/noa.al/