Diku ne oret e vona te nates nje fshatar me nje karroce me kale ,del nga toka e tij direkt ne autostrade,nuk sheh i ziu fshatar qe ne drejtimte tij vinte nje makine me shpejtesi te madhe ,e godet makina karrocen dhe e ngre ne ajer bashke me kalin dhe fshatarin qe perfundojne te dy te gjakosur ne asfalt….

nuk vonon shume dhe vjen policia,pasi kryen veprimet e para ne vendngjarje ,shefit i dhimbset kali qe po jepte shpirt,e qe te mos vuante nxjerr revolen dhe i keput nje koqe plumbi,ne moment degjohet nje ze i cuditshem qe vinte nga fshatari i shtrire ne rruge i lare ne gjak;;o shef o shef,une nuk kam gje thote ,jam shtrire per qejf,,,,,,,,

—–

Ne nje rajon policie gjate turnit te trete digjet ne zyren e shefit nje llampe elektrike,jep e merr shefi qe ta nderronte po nuk ja arriti dot,e atehere therret ne zyre nuriun nje polic gjatosh qe te nderronte llampen,nuriu qe te dukej i zgjuar para shefit merr menjehere tavolinen po prape nuk arriti se tavani ishte shume i larte ,,,,,,,

shefi i merzitur qe ngeli ne erresire ……bertet me te madhe ,,hajvan,nuk e sheh qe eshte shume lart,ver nje gazete mbi tavoline