Jennifer Lopez mbushi sot 50 vjeçe. A ngjan ajo me një 50-vjeçare?

Seti i fundit fotografik i saj “gënjen”.

Një seks simbol i vërtetë, ikonë e muzikës, aktrimit dhe stilit me të cilin identifikohet.

Lopez është një mama e lumtur në krah të bashkëshortit të saj Alex Rodrigues.

Po ku do të festojë 50 vjetorin Jeniffer Lopez?

Natyrisht rrugëve, sepse ajo është e impenjuar aktualisht në turin e saj “”It’s My Party“, dhe datëlindja e gjen pikërisht në Florida, ku ndodhet për momentin në komcertin e radhës.

Lopez lindi në lagjen Bronx të SHBA në 1969 në prindër latinë me origjine portorikane.

Në 50 vjetorin e saj të lindjes J.Lo, ajo feston edhe 20 vite karrierë muzikore.

Nga 1991 kur doli në skenë ajo e nisi karrierën si balerinë dhe aktore në një serial televiziv.

Është mama e dy binjakeve të lindur ne 2008, ka pasur një jete sentimentale po kaq intensive./a.m/noa.al/