Këngëtarja Jonida Maliqi posa u prezantua në finalen e Eurovizionit me këngën “Ktheju Tokës”. Shqipëria ishte vendi i dytë që u prezantua në finale.

Sonte do të perfomojnë 26 shtete si dhe do të shpallet fituesi i EuroSong 2019. Vitin e kaluar fituese ishte Netta, këngëtarja nga Izraeli./ KultPlus.com