Legjenda e futbollit Kujtim Majaci
Legjenda e futbollit Kujtim Majaci

Karriera

Ai ka luajtur në gjithë karrierën me Apolonia Fier duke luajtur 300 ndeshje në ligë dhe duke shënuar 174 Gola, duke bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në historinë e klubit .

Kombëtarja

Ai ka qënë lojtar i kombëtares shqiptare duke luajtur tre ndeshje . Ai bëri debutimin e tij më 18 Janar 1989 në barazimin 1–1 kundër Greqisë. Më 8 Mars 1989, Majaci luajti në 15 minutat e fundit duke zëvëndësuar Letter Millonnë humbjen 2–0 në stadiumin Qemal Stafa kundër Anglisë, ndeshje e vlefshme për kualifikueset e Kupë së Botës 1990. Ai luajti ndeshjen e tretë dhe të fundit me kombëtaren më 17 Nëntor 1990 në një ndeshje kualifikuese të Euro 1990kundër Francës, e cila u mbyll me humbjen 1–0 në stadiumin Qemal Stafa falë Golit të sulmuesit Basile Boli

Vdekja

Ai vdiq pas një infarkt në zemër në Korrik 2009, vetëm në moshën 47 vjeçare

Loading...