Nje fjale lumturie
i tha sot pranveres
puntori qe diten zgjon

Nen nje dege qershie
vajza floke verdhe
nje fjale pranveres i thote

Nje fjale dashurie
me the brenda zemres
me te ne rruge une vrapoj

Kenges time sot ne kete pranvere
njerzve tua dhuroj
Une nje fjale te ngrohte zemre
gjithmone do ta gjej

Dhe me zene e njerzve tane
ti them mirsevjen
Dhe burojne kenget tona
porsi nje ujvare

Njerzit neper sy e zemra
ty Pranvere te mbajne